Szlak 3 Pogórzy

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2024-05-15, 22:59

Ciekawy ten twój namiot! Co to za dziwo? Nigdy takiego nie widzialam! Masz wiecej jego zdjęć?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1171
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Postautor: Coldman » 2024-05-15, 23:19

Pudelek pisze:To już wiem, kto się zrywa o szóstej rano na szlak. I przyłazi do wiaty wcześnie, a jak tam trafi spóźniony prawdziwy turysta, to już wszyscy śpią :P


Nic lepszego do roboty nie było oprócz chodzenia xD

Sprocket pisze:
Coldman pisze:Najedzony i napity poszedłem dalej, myślałem, że to koniec atrakcji, ale przed moimi oczami pokazał się zamek. Nie znalazłem informacji o nim, ale ma on nawet opuszczaną fose

To budowla całkowicie prywatna. Można powiedzieć zwykły dom jednego przedsiębiorcy miejscowego z Jodłówki. Wśród innych miejscowych wzbudza dużo emocji. Jedni mu robią pod górkę wszystko "zgłaszając" gdzie trzeba aby utrudnić. Inni u niego pracują i budują to ustrojstwo. Przechodzisz praktycznie przez podwórko i całość robi wrażenie. Dobytku pilnuje Boczek - czarna świnia biegająca luzem po obejściu i udająca trochę dzika :D


Dzięki za informacje :D Gościu, będzie jeszcze na tym pieniądze robił.

buba pisze:Ciekawy ten twój namiot! Co to za dziwo? Nigdy takiego nie widzialam! Masz wiecej jego zdjęć?


To tarp Lesovik Zmora ze śledziami waży 390g
Ostatnio zmieniony 2024-05-15, 23:20 przez Coldman, łącznie zmieniany 2 razy.
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach

Awatar użytkownika
maurycy
Posty: 910
Rejestracja: 2013-11-17, 09:25
Lokalizacja: Bielsko okolice

Postautor: maurycy » 2024-05-16, 11:19

Coldman pisze:
Piotrek pisze:Przez Pogórze Dynowskie byłem kiedyś przejazdem, takim powolnym z kontemplowaniem okolic :). I bardzo mi się te tereny podobały.


W moim rankingu wygląda to tak.
1. Pogórze Strzyżowskie (najlepszy krajobraz, najbardziej podobny do Beskidu Niskiego)
2. Pogórze Ciężkowickie (najwięcej atrakcji turystycznych i widoki na Tatry)
3. Pogórze Dynowskie (najbardziej dzikie)

U mnie na pierwszym miejscu z tych trzech byłby rejon Ciężkowic. Na marginesie spotkałem tam jakiś czas temu, dawno tu nie widzianą Neskę.

A tak poza tym fajny a zarazem nieoczywisty wybór na majówkę.

Co do tarpa vs namiot, to znów mam inne zdanie. Wybieram namiot,
ze względu na to, że jest bezpieczniej. Mniejszą waga to nie wszystko.

krzepki16
Posty: 50
Rejestracja: 2021-09-03, 12:24

Postautor: krzepki16 » 2024-05-16, 14:46

Coldman pisze:Koniec na rynku w Dynowie
Obrazek


Tam za Tobą jest taka niebieska kreseczka, która rozpoczyna szlak 4 Pogórzy Karpackich. Jakbyś nim poszedł to wrócił byś w okolice startu trochę inną drogą, a Ty wolałeś iść na łatwiznę PKSem ;)
Ja tam w marcu rozpoczynałem ten szlak (oczywiście w kawałkach) w kierunku Przemyśla.
Bo męska rzecz być daleko, a kobieca - wiernie czekać

Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1171
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Postautor: Coldman » 2024-05-16, 23:32

maurycy pisze:
Coldman pisze:
Piotrek pisze:Przez Pogórze Dynowskie byłem kiedyś przejazdem, takim powolnym z kontemplowaniem okolic :). I bardzo mi się te tereny podobały.


Co do tarpa vs namiot, to znów mam inne zdanie. Wybieram namiot,
ze względu na to, że jest bezpieczniej. Mniejszą waga to nie wszystko.


Mniejsza waga = więcej kilometrów. Czyli zamiast spania pod wiatą spałbyś w lesie :D
Zresztą tarpa można złożyć w namiot, u mnie w takiej konfiguracji też była mała szpara.


krzepki16 pisze:
Coldman pisze:Koniec na rynku w Dynowie
Obrazek


Tam za Tobą jest taka niebieska kreseczka, która rozpoczyna szlak 4 Pogórzy Karpackich. Jakbyś nim poszedł to wrócił byś w okolice startu trochę inną drogą, a Ty wolałeś iść na łatwiznę PKSem ;)
Ja tam w marcu rozpoczynałem ten szlak (oczywiście w kawałkach) w kierunku Przemyśla.



Niebieska Kropka to jest w Rzeszowie i startuje z tego miejsca Główny Szlak Karpacki i idzie on przez Dynów i kończy w Grybowie w sumie w niedalekiej odległości od Siedlisk.
Dobrze mi znany szlak, przymierzałem się trochę do niego, oglądałem relacje z przejścia.
Jarałem się idąc kawałek tym szlakiem w Dynowie :D
Ostatnio zmieniony 2024-05-16, 23:32 przez Coldman, łącznie zmieniany 1 raz.
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach

Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1171
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Postautor: Coldman » 2024-05-16, 23:33

Rzeszów
Dotarłem do Rzeszowa i ogarnąłem sobie nocleg w schronisku młodzieżowym PTTK na rynku. 1os. pokój za 90zł. W końcu miękkie łóżko i gorąca woda w kranie :D Odpocząłem i wyszedłem zobaczyć co się dzieje na mieście.

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie
Obrazek

Wieżowce Olszynki Park (to te, które widziałem w ostatni dzień na szlaku)
Obrazek

Letni Pałac Lubomirskich
Obrazek

Załapałem się na pierwszy pokaz w tym roku fontanny multimedialnej.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to już następny dzień rano przy zamku.
Obrazek

Trochę przyrody miejskiej :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plac Cichociemnych
Obrazek

W rynku jest możliwość przejścia się trasą podziemną. Już nie jedną taką przechodziłem. Tutaj chyba najbardziej nowocześnie to wszystko wygląda.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najlepsze muzeum w mieście czyli Muzeum Dobranocek - powrót do dzieciństwa. Super to wszystko zrobione, w każdym pomieszczeniu inne lata dobranocek. Ludzie z dziećmi przychodzili, to ci starsi byli bardziej zainteresowani od tych dzieci :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z kwestii kulinarnej szczerze polecam Bar Krokiecik. Za 19zł rosół + ziemniaki, kapustka i duży kotlet + piwo lane za 8zł do tego. Pycha :D

Kładka przy dworcu
Obrazek

To wszystko. Powrót PKP, dobrze, że jak ja jadę to się zazwyczaj nie spóźniają :D
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach

krzepki16
Posty: 50
Rejestracja: 2021-09-03, 12:24

Postautor: krzepki16 » 2024-05-17, 10:37

Coldman pisze:

krzepki16 pisze:
Coldman pisze:Koniec na rynku w Dynowie
Obrazek


Tam za Tobą jest taka niebieska kreseczka, która rozpoczyna szlak 4 Pogórzy Karpackich. Jakbyś nim poszedł to wrócił byś w okolice startu trochę inną drogą, a Ty wolałeś iść na łatwiznę PKSem ;)
Ja tam w marcu rozpoczynałem ten szlak (oczywiście w kawałkach) w kierunku Przemyśla.



Niebieska Kropka to jest w Rzeszowie i startuje z tego miejsca Główny Szlak Karpacki i idzie on przez Dynów i kończy w Grybowie w sumie w niedalekiej odległości od Siedlisk.
Dobrze mi znany szlak, przymierzałem się trochę do niego, oglądałem relacje z przejścia.
Jarałem się idąc kawałek tym szlakiem w Dynowie :D


Masz rację. Tylko ja napisałem o niebieskiej kreseczce nie kropeczce.
Stąd startuje szlak 4 Pogórzy.

Z Dynowa idzie się do Przemyśla, ale w drugą stronę niż Karpackim. Po 4 km w Bachórzu zaczyna się zielony.
Szlak 4 Pogórzy powstał 2 lata po "3 Pogórzach", więc nie dało się jednym kolorem szlaku to kombinowali.
A to co na Pogórzu Ciężkowickim nakombinowali to już kabaret.
Tak to jest jak każdy PTTK chce mieć jakąś odznakę, a nowych gór im się nie chce wybudować ;)
Przebieg szlaku
https://jaslopttk.pl/odznaki-turystyczn ... arpackich/
Ostatnio zmieniony 2024-05-17, 10:38 przez krzepki16, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo męska rzecz być daleko, a kobieca - wiernie czekać

Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8367
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2024-05-17, 13:23

maurycy pisze: Wybieram namiot,
ze względu na to, że jest bezpieczniej.

bezpieczniej w jakim sensie? Sugerujesz atak jakiegoś zwierza? W takiej sytuacji przecież namiot nie pomoże...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

krzepki16
Posty: 50
Rejestracja: 2021-09-03, 12:24

Postautor: krzepki16 » 2024-05-17, 15:13

Pudelek pisze:
maurycy pisze: Wybieram namiot,
ze względu na to, że jest bezpieczniej.

bezpieczniej w jakim sensie? Sugerujesz atak jakiegoś zwierza? W takiej sytuacji przecież namiot nie pomoże...


Wąż się nie prześlizgnie i krwiożerczy komar!
Pomieszczenie zamknięte na sen jednak na psychikę lepiej działa.
Bo męska rzecz być daleko, a kobieca - wiernie czekać