Muńcuł z Ujsoł

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9529
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Muńcuł z Ujsoł

Postautor: Adrian » 2024-07-04, 17:53

Muńcuł.

Byłem raz jesienią, bardzo mi się spodobało więc postanowiłem wrócić.
Widomo, trzeba by tam wleźć od jakiejś innej strony, wybrałem zielony szlak z Ujsoł, dalej niebieskim przez Młada Hora i czerwonym w stronę Rycerki, tyle że odbiłem w prawo przez Urówke i zszedłem z powrotem do Ujsoł.

Zielony szlak na początku solidnie zarośnięty i wąski, zbierałem na twarz wszystkie pajęczyny po drodze, milutko tak o poranku :lol
Później wychodzi się już na otwartą przestrzeń i robi się pięknie, polany pełne kwiatów i dziesiątek motyli, które chyba mają akurat gody, bo jest ich naprawdę sporo, latają z każdej strony.
Pojawiają się chaty w miejscach gdzie chyba każdy z nas chciałby taką mieć :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ścieżka się zwęża i zaczyna piąć mocniej w górę, im jestem wyżej tym więcej widoków pojawia się za plecami, wypatruję na mapie momentu kiedy muszę odbić żeby skrócić sobie drogę do chatki pod Muńcołem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przez wysokie trawy i borowinę docieram do celu, w chatce pusto choć wydaje się tam być spory syf, chyba ostatnio odwiedzający nie znali zasad dobrego wychowania i sprzątania po sobie …
Rozwalam się na ławie przed domkiem wyciągam sprzęt i zaczynam działać !
Kuchenka odpalona, patelnia rozgrzana, można rzucać plastry boczku, ale przyjemnie skiwierczy i ten zapach mmmmmniam :)
Na przypieczony boczek lądują jajeczka, chwilę później zajadam się jajecznicą i podziwiam widoki.
Kiedy ja pałaszuje śniadanie, na kuchence już grzeje się woda na kawę, bo wycieczka bez kawy, to zmarnowana wycieczka ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na niebie jakoś dziwnie się mroczy i mam wrażenie jakby wszystko zmierzało w stronę deszczu !?
Postanawiam się zbierać i ruszać żwawym krokiem w stronę Mładej Hory, bardzo lubię ten odcinek z Muńcoła na Przeł. Kotarz, Wijąca się ścieżka między prostymi i długimi drzewami (chyba buki) las jest tam naprawdę ładny.
Zatrzymuję się na chwilę przy Kaplicy św. Piotra i ruszam dalej …

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Młada Hora i okolice to przepiękne domki i chatki, szczególnie powyżej kaplicy na czerwonym szlaku, są nowe wycacane, gdzie wszystko jest pod prądem, nawet kapliczka przydrożna jest otoczona pastuchem … i są stare rozsypujące się z tabliczkami ostrzegawczymi że grozi zawalaniem, ale dla mnie robią piękny klimat tego szlaku, którym z resztą idzie się bardzo fajnie, a po odbiciu na Urówke to czysta sielanka wśród traw i małych brzóz :)
Na sam koniec wychodzi się na polany nad Ujsołami, ładnie z nich widać całą wioskę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I taka to była wycieczka.

Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14468
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Re: Muńcuł z Ujsoł

Postautor: Dobromił » 2024-07-04, 19:35

Przerażające robactwo.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9529
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Muńcuł z Ujsoł

Postautor: Adrian » 2024-07-04, 19:39

Dobromił pisze:Przerażające robactwo.


Wszyscy byli mili ;)

Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 5936
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Muńcuł z Ujsoł

Postautor: Sebastian » 2024-07-04, 19:42

Wysokie trawy to już początek lata. Ładna wycieczka, dla mnie Beskid Żywiecki ma taki powiew świeżości, może też dlatego że nie lubię jeździć w góry przez Wadowice / Sułkowice / Suchą Beskidzką, wolę kierunek na Chyżne i Orawę ;) Ale byłem ostatnio na Suchej Górze, na Praszywki mam plan, bo jeszcze tam nigdy nie byłem, to może i o Muńcuł zahaczę. Widzę, że polubiłeś biwakowanie: kawka, jajecznica, itp. Smacznego.

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9529
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Muńcuł z Ujsoł

Postautor: Adrian » 2024-07-04, 20:37

Sebastian pisze:Wysokie trawy to już początek lata. Ładna wycieczka, dla mnie Beskid Żywiecki ma taki powiew świeżości, może też dlatego że nie lubię jeździć w góry przez Wadowice / Sułkowice / Suchą Beskidzką, wolę kierunek na Chyżne i Orawę ;) Ale byłem ostatnio na Suchej Górze, na Praszywki mam plan, bo jeszcze tam nigdy nie byłem, to może i o Muńcuł zahaczę. Widzę, że polubiłeś biwakowanie: kawka, jajecznica, itp. Smacznego.


Zahacz koniecznie, bo to fajne tereny z ładnym widokiem, można zrobić pętlę razem z Rycerzową :)
A tak sobie urozmajcam te zwykłe wycieczki, jakąś kawką albo jajcówką, żeby coś się innego działo niż tylko chodzenie i pstrykanie zdjęć ;)

Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5636
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Re: Muńcuł z Ujsoł

Postautor: sprocket73 » 2024-07-04, 21:16

Podoba mi się obróbka zdjęć tych z początku jak jeszcze było dużo słońca. Potem warunki trochę siadły, ale i tak technicznie się ładnie bronią.
Ze wszystkiego emanuje spokój, jedność z przyrodą. Sielanka :)

p.s.
Na forum zostało samo TWA ;)

Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 5936
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Muńcuł z Ujsoł

Postautor: Sebastian » 2024-07-04, 21:37

sprocket73 pisze:Podoba mi się obróbka zdjęć tych z początku jak jeszcze było dużo słońca. Potem warunki trochę siadły, ale i tak technicznie się ładnie bronią.
Ze wszystkiego emanuje spokój, jedność z przyrodą. Sielanka :)

p.s.
Na forum zostało samo TWA ;)


Tak, obróbka jest bardzo ładna, moja szkoła ;)

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9529
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Muńcuł z Ujsoł

Postautor: Adrian » 2024-07-05, 05:35

sprocket73 pisze:Podoba mi się obróbka zdjęć tych z początku jak jeszcze było dużo słońca. Potem warunki trochę siadły, ale i tak technicznie się ładnie bronią.
Ze wszystkiego emanuje spokój, jedność z przyrodą. Sielanka :)

p.s.
Na forum zostało samo TWA ;)


Skoro zostaliśmy sami, to teraz musi się lać miód i słodycz :hah3

Dziękuję za miłe słowa, jak zawsze się staram :)

Ostatnio mam farta na pogodę, ma być słonecznie a później zanosi niebo ciemnymi chmurami i jest chłodniej i przyjemniej :D

Tak, obróbka jest bardzo ładna, moja szkoła ;)


Yes my lord ;)

Wyjątkowo dobrze się obrabiało te zdjęcia.