głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Okołotrójkątnie na rozpoczęcie roku.

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
kris75

Postautor: kris75 » 2014-01-20, 17:10

sokół pisze:Jeszcze jest chatka Rogacz. Może się niektórym panom źle nazwa kojarzyć, ale to pod takim szczytem jest. W Beskidzie Małym.
Przechodziłem tamtędy (obok chatki wiedzie szlak z Mikuszowic na Magurkę), ale szczegółów nie znam, co i jak.


To lepiej żebyś nie znał. :haha :haha :haha
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39
Kontakt:

Postautor: darkheush » 2014-01-20, 17:17

sokół pisze:Przechodziłem tamtędy (obok chatki wiedzie szlak z Mikuszowic na Magurkę), ale szczegółów nie znam, co i jak.

Ze trzy lata temu w lutym odbył się tam zlot Forum Beskidu Małego. Chatar przez większość czasu (obsługa jest tam rotacyjna) sprawiał wrażenie jakby był tam za karę. Jego dziewczyna na wszystkich patrzyła jakbyśmy jej pół rodziny gazetą wybili. To było jeszcze do przeżycia, jak i najzwyklejszy mróz w nocy na poddaszu. O tym, że pozwolono nam w drodze wyjątku wypić piwo w chatce, a nie na zewnątrz nie wspomnę.

Szczytem wszystkiego był tekst chatara około 9-10 rano. Zacznijcie sprzątać bo ja chcę o 11 zamykać.

Omijam bardzo szerokim łukiem tą Chatkę "Studencką" jak sami siebie nazywają.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2014-01-20, 17:18

Rogacz można wrzucić do tego samego worka co Słowianka.

Kiedyś mieliśmy tam zlot - wywalili nas o godzinie 18 z chatki na podwórze, bo dziecko małe śpi (w chatce teoretycznie studenckiej). Mamy nie hałasować i iść się "bawić" w bezpiecznym oddaleniu, czyli jakieś 100 metrów, gdzie było ognisko. Potem co ktoś od nas przychodził to z pyskiem, że hałas. Chatkowym i ich znajomym hałasować było wolno.

Nad Rogaczem jest bufet, gdzie sprzedają piwo - reklamuje się tym nawet strona www chatki. Ale, co ciekawe - w chatce nie pozwalają pić - o czym zresztą informują dopiero na miejscu :D Na zlocie Beskidu Małego kazali ludziom wychodzić na zewnątrz - a bodajże padał śnieg... dopiero potem się "ulitowali" i z łaską pozwolili wejść do środka.

Jeśli ktoś lubi, aby jakiś gówniarz (bo z reguły tacy tam siedzą na obsłudze) wydupiał cię z chatki bo pijesz piwsko albo za głośno gadasz, to Rogacz jest idealny :D

PS>widzę, że Dareczek mnie uprzedził ;)

PS2> w Beskidzie Małym jest równie fajnie miejsce jak Pod Potrójną czyli Gibasówka!
Ostatnio zmieniony 2014-01-20, 17:19 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
kris75

Postautor: kris75 » 2014-01-20, 17:33

W czerwcu idealnym miejscem na zlot jest Hala Górowa. Pamiętam do dziś zlot czubów. :)
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6145
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2014-01-20, 22:06

kris75 pisze:W czerwcu idealnym miejscem na zlot jest Hala Górowa. Pamiętam do dziś zlot czubów. :)


To byl cudny zlot! :lol
https://picasaweb.google.com/koza.zza.p ... kidoczubow

Choc w czerwcu to chyba kazdy szalas w gorach bedzie rownie idealny! np. zaprezentowany niedawno w relacji Basi ten na Hali Cudzichowej tez by sie nadal! ( o tyle lepszy od Gorowej ze w razie deszczu i w srodku mozna przy ognisku posiedziec!
Ostatnio zmieniony 2014-01-20, 22:07 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-01-20, 22:21

Mi osobiście bardzo się podobają Bryzgałki (po stronie słowackiej, ale jakiś 1 km od granicy, a 4-5 km od Rycerki-Kolonii).
A co do chatek, swoją recenzję napiszę jutro, bo dziś miałam bardzo męczący dzień.
Awatar użytkownika
dakOta
Posty: 1040
Rejestracja: 2014-01-01, 02:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: dakOta » 2014-01-20, 22:31

Taaa, Górowa jest cuudna, zwłaszcza w ulewie. Możesz wziąć gorący prysznic - ale butów nie ma gdzie wysuszyć.
No chyba że coś się pod tym względem zmieniło.
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6145
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2014-01-20, 22:41

Mi osobiście bardzo się podobają Bryzgałki (po stronie słowackiej, ale jakiś 1 km od granicy, a 4-5 km od Rycerki-Kolonii).


Hmmmm... Napisz cos wiecej- zlot nie zlot, wiedziec nie zaszkodzi :P
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
kris75

Postautor: kris75 » 2014-01-20, 23:01

dakOta pisze:Taaa, Górowa jest cuudna, zwłaszcza w ulewie. Możesz wziąć gorący prysznic - ale butów nie ma gdzie wysuszyć.
No chyba że coś się pod tym względem zmieniło.


Po co Ci buty z tego co pamiętam to twoje dzieci taplały się boso w błocie. :haha :haha :haha
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2014-01-20, 23:03

jak to nie ma gdzie butów wysuszyć? przecież w środku jest pełno miejsca, gdzie mogą schnąć

szałas na Jasieniu też jest niezły
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6145
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2014-01-20, 23:19

Pudelek pisze:szałas na Jasieniu też jest niezły


ale odleglosc juz niestety nieweekendowa...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2014-01-20, 23:24

z Dolnego Śląska w Beskid Żywiecki czy Wyspowy to nie jest taka wielka różnica...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6145
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2014-01-20, 23:30

Pudelek pisze:z Dolnego Śląska w Beskid Żywiecki czy Wyspowy to nie jest taka wielka różnica...


Zywiecki to jest po prostu taka graniczna odleglosc gdzie dojazd na dwa dni jeszcze ma sens..
Ostatnio zmieniony 2014-01-20, 23:32 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
dakOta
Posty: 1040
Rejestracja: 2014-01-01, 02:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: dakOta » 2014-01-20, 23:51

Pudelek pisze:jak to nie ma gdzie butów wysuszyć? przecież w środku jest pełno miejsca, gdzie mogą schnąć


Nie mówiłam o staniu pod dachem, tylko o postawieniu w cieplejsze miejsce. Wtedy nie było takiej możliwości, a nasze buty były do wykręcenia.
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-01-21, 07:29

O Bryzgałkach.

Jest to takie miejsce po słowackiej stronie granicy, ale tak jak piszę około 1 km od granicy polskiej.
Nigdy nie było tam w okolicy przejścia granicznego, ale od czasu Schengen oczywiście można tam chodzić.
Od granicy, od słupka nr ... (zainteresowanym podam na priv, ale dopiero jak ten numer znajdę) idzie tam dość wyraźna i pozioma droga, która po 15-20 minutach wychodzi na rozległą polanę z widokiem na Małą Fatrę, na której stoi obok siebie 6 szałasów. Kiedy tam ostatnio byłam to dwa były zamknięte na kłódkę, jeden rozsypujący się, ale 3 w dobrym stanie, otwarte i nadające się do spania.
Szałasy są prywatne, każdy ma swojego właściciela, ale właściciele nic nie mają przeciwko temu, ze ktoś tam nocuje, pod warunkiem, ze pozostawi tyle (lub więcej) drewna ile wypalił, nie zostawi napisów na ścianach, no jednym słowem zadba o to miejsce jak o swoje.
Mój syn z kumplami spędzał tam kiedyś Sylwestra i bawili się ze Słowakami z sąsiedniego szałasu, stąd te informacje.

Zdjęcie z Internetu:

Obrazek

Żródło:

http://www.dvorupotocnych.sk/bryzgalky.html

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości