Witamy na nowej wersji forum. Jeżeli masz problem z zalogowaniem, wyślij maila na gbg@gorybezgranic.pl lub za pomocą formularza na dole strony.
INFORMACJE O NOWYM FORUM
RELACJA CZERWCA
ZDJĘCIE CZERWCA

18.01.2014 r - Beskid Makowski - Morze mgieł z Koskowej Góry

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3458
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2014-01-21, 20:11

Widzę, że na świty polowałaś i się udało wreszcie. Zdecydowanie ten trzeci raz najlepiej się udał. A na tę Koskową to może wreszcie się wybierzemy, hę? Bo ciągle tylko mówimy o niej i mówimy i nic z tego nie wynika...
Awatar użytkownika
aniołek
Posty: 169
Rejestracja: 2013-12-11, 23:15

Postautor: aniołek » 2014-01-21, 20:55

Tatrzański urwis pisze:normalnie wymiatasz z tymi zdjęciami janiole


dzięki ;)

Tatrzański urwis pisze:chyba pogodowe fatum już Cię omija z daleka


właśnie że nie, bo to nie jest ładna pogoda :zly - ta za trzecim razem, ujdzie :P

Wiolcia pisze:Widzę, że na świty polowałaś i się udało wreszcie


uda się, jak zobaczę wschodzące słońce, Tatry itd. :ok

Wiolcia pisze:A na tę Koskową to może wreszcie się wybierzemy, hę? Bo ciągle tylko mówimy o niej i mówimy i nic z tego nie wynika...


Ja powiedziałam, że raz się poświęcę i pójdę tą mega beznadzieją trasą Mioduszyna-Koskowa, więc tylko od Ciebie zależy łeny - teraz jest błotking, ale w moich jelołkowych gumiokach też mogę :P, dla Ciebie wszystko :)
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2014-01-21, 21:00

aniołek pisze: to nie jest ładna pogoda
Dla mnie takie widoki są magiczne :P zazdraszczam Ci , biorąc pod uwagę moją obecną dyspozycję i brak górsich wojaży :/
Ostatnio zmieniony 2014-01-21, 21:01 przez Tatrzański urwis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-01-21, 21:01

aniołek pisze:Ja powiedziałam, że raz się poświęcę i pójdę tą mega beznadzieją trasą Mioduszyna-Koskowa, więc tylko od Ciebie zależy łeny - teraz jest błotking, ale w moich jelołkowych gumiokach też mogę :P, dla Ciebie wszystko :)


Trasa Mioduszyna - Kosowa jest bardzo fajna, niestety już nie tak jak kiedyś, kiedy to w połowie drogi był kapitalny sklepik z piwem i ławeczką pod potężną lipą przed sklepem.
Oj, jak mi tam smakowało piwo :)
Awatar użytkownika
aniołek
Posty: 169
Rejestracja: 2013-12-11, 23:15

Postautor: aniołek » 2014-01-21, 21:06

Tatrzański urwis pisze:Dla mnie takie widoki są magiczne :P zazdraszczam Ci , biorąc pod uwagę moją obecną dyspozycję i brak górsich wojaży :/


spoko, zdaje sobie z tego sprawę. Ja miałam tylko jedną nogę złamaną i dwa lata kiblowałam, więc wiem jak to jest... - powodzenia
Awatar użytkownika
aniołek
Posty: 169
Rejestracja: 2013-12-11, 23:15

Postautor: aniołek » 2014-01-21, 21:11

Basia Z. pisze:Trasa Mioduszyna - Kosowa jest bardzo fajna, niestety już nie tak jak kiedyś, kiedy to w połowie drogi był kapitalny sklepik z piwem i ławeczką pod potężną lipą przed sklepem.
Oj, jak mi tam smakowało piwo


Kwestia gustu :) - ja jestem bardzo wymagająca, a jeśli jechałam nią rowerem i nawet na rowerze myślałam, że oszaleję z nudów :dev , to chyba jedynym wyjściem jest się znieczulić, albo trafić na jakieś ciekawe zjawiska pogodowe :). Jakiś sklepik tam jeszcze działa, kawałek czarnym szlakiem się pomyka
Ostatnio zmieniony 2014-01-21, 21:12 przez aniołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2836
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2014-01-21, 21:14

Pisząc w skrócie - zdjęcia by były jeszcze lepsze, gdyby zniknął z nich podpis. Bo wtedy więcej szło by zobaczyć :P
Awatar użytkownika
aniołek
Posty: 169
Rejestracja: 2013-12-11, 23:15

Postautor: aniołek » 2014-01-21, 21:19

Też tak myślę, ale mi się nie chciało wtedy w innym programie go dodawać

Mniej wkurzający :P - nudzi mi się, to go hurtem zmienię ;)

edit- jednak nie, bo wielkiej różnicy na "nie białych" nie ma :-/

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-01-21, 21:30 przez aniołek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Julius
Posty: 136
Rejestracja: 2013-10-24, 20:59
Lokalizacja: Tam gdzie góry

Postautor: Julius » 2014-01-21, 21:43

Fajnie się ogląda te fotki z Koskowej Góry. Tworzą ciekawy nastrój ciszy, spokoju i jakiejś nie wypowiedzianej tajemnicy.
To dowód na to, że warto uderzać w górki, zwłaszcza jak się coś na niebie dzieje niezwykłego.
Awatar użytkownika
aniołek
Posty: 169
Rejestracja: 2013-12-11, 23:15

Postautor: aniołek » 2014-01-21, 22:00

Julius pisze:Tworzą ciekawy nastrój ciszy, spokoju i jakiejś nie wypowiedzianej tajemnicy.


Pięknie napisane :brawo

Julius pisze:To dowód na to, że warto uderzać w górki, zwłaszcza jak się coś na niebie dzieje niezwykłego.


Nie ukrywam, nie lubię Koskowej - zwłaszcza części Koskowa-Mioduszyna, ale to najwyższa górka w okolicy, z szybkim podejściem i oferująca widoki min. na Tatry, i B.Wyspowy. Ostatnio miałam okazję, widzieć już nie z Koskowej, ale z pod Mioduszyny. Kilka zjawiskowych świtów. Nie wiem, czy jest sens, dodawać tutaj wsteczną relację z nad chałpy :).
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2014-01-21, 22:15

aniołek pisze:powodzenia
Dzięki janiołku ;)
Vision

Postautor: Vision » 2014-01-22, 09:39

No dobra sama chciałaś. :-o Zdjęcia są piękne, klimatyczne, wypisz i wymaluj w ogóle, ale mam jedno pytanie...

aniołek pisze:Też tak myślę, ale mi się nie chciało wtedy w innym programie go dodawać


To w jakim celu go dodajesz? :DD (Zresztą to pytanie nie tylko do Ciebie ;) )
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Julius
Posty: 136
Rejestracja: 2013-10-24, 20:59
Lokalizacja: Tam gdzie góry

Postautor: Julius » 2014-01-22, 10:27

aniołek pisze:oferująca widoki min. na Tatry, i B.Wyspowy.


Nie miałem jeszcze okazji poznać bliżej tej górki, ale to jest dobra rekomendacja dla niej, aby przy jakiejś okazji tam zabiwaczyć, właśnie dla tych widoków o których wspominasz,

aniołek pisze: Kilka zjawiskowych świtów.

a także, że można spodziewać się warunków na dobre ujęcia podczas wschodu słońca.
Awatar użytkownika
aniołek
Posty: 169
Rejestracja: 2013-12-11, 23:15

Postautor: aniołek » 2014-01-22, 16:39

Vision pisze:To w jakim celu go dodajesz?


Do internata :P takie dodaję, coby się nie plątało po sieci jako czyjeś - wiem, łatwo go usunąć, i wiem że aż takie super nie są, by je wykorzystywać bez pytania. Ale mnie wkurzyło(wkurza), publikowanie czyiś fot, bez info że nie nasze :ok.

Julius pisze:Nie miałem jeszcze okazji poznać bliżej tej górki, ale to jest dobra rekomendacja dla niej, aby przy jakiejś okazji tam zabiwaczyć, właśnie dla tych widoków o których wspominasz,


na Babią i Pasmo Policy też oczywiście...zapomniałam

Z zachodu na Koskowej

Tatry i B.Żywiecki
Obrazek

Babia i Pilsko
Obrazek

Pasmo Policy i Babia
Obrazek

Pasmo Policy, Babia i Pilsko
Obrazek

Julius pisze:a także, że można spodziewać się warunków na dobre ujęcia podczas wschodu słońca.


Tego to jeszcze nie wiem tak na 100% :), bo zjawiskowe świty - przez szalejący halny, zaliczałam nad domem, a nie tam ;)

Z jednego dnia(parę). Zaliczyłam trzy podobne. Wszystkie poniżej szczytu Mioduszyny

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-01-22, 16:45 przez aniołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2836
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2014-01-22, 16:40

aniołek pisze:Też tak myślę, ale mi się nie chciało wtedy w innym programie go dodawać

No, teraz zdecydowanie lepiej :ok
99,7% zdjęcia to prawie 100%. Prawie czyni różnicę.

Ps. Znasz z autopsji odcinek z Zembrzyc na Chełm Zachodni i Wschodni ?
Szukam w internecie galerii z tych miejsc, ale ciężko coś znaleźć.....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości