głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Na starych, sprawdzonych śmieciach

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 565
Rejestracja: 2013-11-12, 13:18

Postautor: Tomasz » 2014-02-17, 12:29

Goń się.
Ale być może powrócę w te rejony, ponownie do Lodowej w C.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-02-17, 12:36

Potrzebujesz przewodnika ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2014-02-17, 17:19

presto pisze:Zejscie z Romanki jest z tego co pamiętam dość strome. Musiało być chyba niebezpiecznie?


W danej chwili nie. Śnieg był zmrożony, jakoś wąsko było momentami, ale na szczęscie były drzewa, i w razie poślizgu hamowałem na nich. W sumie ze szczytu do połączenia z czerwonym zeszło nam dwadzieścia minut. Gdyby było przygruntowo na plusie, mogłoby być niemiło.

Acha, ten łańcuch to na trawersie ponoć jest Romanki, nie wiem, nie szedłem tam i nie załuję, szeroka droga, rozjeżdżona przez traktory, do tego płynęła nią rzeka błota.


Dobromił pisze:Czy ta Romanka w wersji letniej to miłe miejsce ?


Oczywiście. Poniżej szczytu znajdziesz nawet ławeczki. Można na nich postawić wino.

laynn pisze:Ech od lat mi się marzy przejście tej pętelki w zimowej scenerii. Może na początek marca


Ale chyba nie w tym roku, bo czuję, że tam już śnieg niedługo poleży. A było go maks 30 cm w zaspach.

Basia Z. pisze:całkiem spora trasa jak na jeden dzień bądź co bądź zimowy


Jak na takie warunki na szlakach, to szło się lepiej, niż latem, bo kamienie się nie usuwały spod nóg. Chcielismy zrobić trasę Sopotnia-Pilsko-Rysianka-Romanka-Sopotnia, i dałoby radę, w takich warunkach, spokojnym tempem, tyle, że jakoś pogoda nas spłoszyła, a właściwie jej prognozy.

kris75 pisze:ale jest chłoptaś oczywiście ciepły co mu wiecznie coś się nie podoba


Czasem warto zrobić sobie przerwę. Potem wszystko wygląda inaczej.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2014-02-17, 19:17

presto pisze:Zejscie z Romanki jest z tego co pamiętam dość strome. Musiało być chyba niebezpiecznie?


W danej chwili nie. Śnieg był zmrożony, jakoś wąsko było momentami, ale na szczęscie były drzewa, i w razie poślizgu hamowałem na nich. W sumie ze szczytu do połączenia z czerwonym zeszło nam dwadzieścia minut. Gdyby było przygruntowo na plusie, mogłoby być niemiło.

Acha, ten łańcuch to na trawersie ponoć jest Romanki, nie wiem, nie szedłem tam i nie załuję, szeroka droga, rozjeżdżona przez traktory, do tego płynęła nią rzeka błota.


Dobromił pisze:Czy ta Romanka w wersji letniej to miłe miejsce ?


Oczywiście. Poniżej szczytu znajdziesz nawet ławeczki. Można na nich postawić wino.

laynn pisze:Ech od lat mi się marzy przejście tej pętelki w zimowej scenerii. Może na początek marca


Ale chyba nie w tym roku, bo czuję, że tam już śnieg niedługo poleży. A było go maks 30 cm w zaspach.

Basia Z. pisze:całkiem spora trasa jak na jeden dzień bądź co bądź zimowy


Jak na takie warunki na szlakach, to szło się lepiej, niż latem, bo kamienie się nie usuwały spod nóg. Chcielismy zrobić trasę Sopotnia-Pilsko-Rysianka-Romanka-Sopotnia, i dałoby radę, w takich warunkach, spokojnym tempem, tyle, że jakoś pogoda nas spłoszyła, a właściwie jej prognozy.

kris75 pisze:ale jest chłoptaś oczywiście ciepły co mu wiecznie coś się nie podoba


Czasem warto zrobić sobie przerwę. Potem wszystko wygląda inaczej. Ale takimi tekstami to.... a zresztą, mniejsza z tym.


ps mam zdjęcie tej płyty, o której pisała Basia. Tam nie ma łańcucha, i nie było na pewno w roku 1993, ani w 2008, ani w 2011, jak tamtędy szedłem.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-02-17, 19:24 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-02-17, 19:36

Mnie się wydawało, że on przy czerwonym jest/był :msd ale może mi się coś popierniczyło.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-02-17, 19:50

Na pewno przy czerwonym.
Nie wiem dlaczego myślałam, że schodziliście czerwonym.
Ostatnio zmieniony 2014-02-17, 19:52 przez Basia Z., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3459
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Re: Na starych, sprawdzonych śmieciach

Postautor: Wiolcia » 2014-02-17, 21:19

Pogody nie miałeś najgorszej, zważywszy na to, co zapowiadali. Mnie te prognozy przekonały, by zostać w domu, a w sumie było słonecznie i całkiem fajnie.

sokół pisze: a tak przy okazji, to samotne drzewo to stoi i stoi, od dobrych kilku lat.
Zawsze idąc tamtędy muszę zrobić mu zdjęcie.


No niezłą masz spostrzegawczość, by zauważać takie obiekty! Na Cieńkowie też masz chyba jakieś takie drzewko, o ile dobrze pamiętam?
Awatar użytkownika
aniołek
Posty: 169
Rejestracja: 2013-12-11, 23:15

Postautor: aniołek » 2014-02-17, 21:36

Mocie ten łacuch ;) ...z 2012 r. fotka

Mnie się wydawało, że on przy czerwonym jest/był ale może mi się coś popierniczyło.


i dobrze Ci się wydaje :). Jest na czerwonym :ok

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-02-17, 21:46 przez aniołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2014-02-18, 16:32

Wiolcia pisze: Na Cieńkowie też masz chyba jakieś takie drzewko, o ile dobrze pamiętam?


Tak, jest. Niebawem mam nadzieję je odwiedzić.
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39
Kontakt:

Postautor: darkheush » 2014-02-19, 10:18

sokół pisze:nad Pięknym wisiało ufo.

Ty to jednak chcesz wpierdol wyłapać.
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2014-02-19, 10:26

Za ufo czy za piękny? :D
in omnia paratus...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości