Witamy na nowej wersji forum. Jeżeli masz problem z zalogowaniem, wyślij maila na gbg@gorybezgranic.pl lub za pomocą formularza na dole strony.
INFORMACJE O NOWYM FORUM
RELACJA CZERWCA
ZDJĘCIE CZERWCA

Już teraz wiem dlaczego Babia Góra jest Babią Górą...

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2014-02-24, 09:11

W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10915
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-02-24, 14:16

[quote="DobromiłPanie ... Jak Ty wejdziesz w taki teren w rakach to ja już widzę Twe pocięte nogi ... Bądź poważny.[/quote]
Przeca nie takie prawdziwe raki, tylko ze dwa małe ząbki na spodzie, żeby n.p. z śliskiego pnia nie zjechać albo oblodzonego głaza. Tak to sobie przynajmniej wyobrażam :rol
Awatar użytkownika
mieciur
Posty: 108
Rejestracja: 2013-07-09, 19:37
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: mieciur » 2014-02-24, 17:40

Racja, Piotrek kup sobie zwykłe raczki. Dobromił ma racje, że z klasycznymi rakami to nie ma co się pchać. Zresztą z doświadczenia wiem, że w zwykłych rakach na wystających kamieniach spod śniegu to idzie tylko nogi połamać.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2014-02-24, 18:27

W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2014-02-24, 18:37

Myślę, że ten offtop śmiało można przenieść do drobiazgów w góry, gdzie już była prowadzona jakaś rozmowa o nakładkach. Ja mam podobne do tych ostatnich, dlatego że brat mi kupił. Chodziłam już w nich. Na pewno czułam się pewniej niż w gołym bucie. Wydaje mi się jednak, że te pozostałe, które pokazałeś, mają lepsze kolce. Ja bym wybrała te środkowe, żeby na całej powierzchni stopy mieć jakieś kolce, ale być może wystarczą tylko z przodu.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2014-02-24, 19:08

bton1 pisze:Jak jesteśmy przy raczkach, to który typ polecacie?

Kaszana! żaden z tych modeli, nie nadaje się tak naprawdę w teren :(
To są jakieś miejskie gadżety...
W góry to nic lepszego niż raki (takie normalne) nie wymyślono...
A w taki teren mieszany to trza kupić taki sprzęt ,żeby się miało co do tego śniegu czy lodu wbić , a nie takie pinezki ;)
ja mam zamiennie z klasycznymi rakami , cos takiego jak ponizej i sobie bardzo chwalę. Lekkie, wygodne, nie wykręca nóg, i skuteczne :)
Obrazek
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10915
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-02-24, 19:32

No to o takie coś właśnie mi chodzi, nie o wielkie raczyska :rol . Coś małego żeby tylko mieć ewentualnie jakieś zaczepienie. W dodatku lekkie i niewielkie.
O takich prawdziwych rakach to w ogóle nie myślę, bo nie przewiduje w żeby mi były potrzebne w najbliższym czasie.
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2014-02-24, 20:12

to jest małe i lekkie-noszę to w starym futerale po aparacie foto :)
Mój wujek na trekkingu w Himalajach, wywołał niemałe zdziwienie jak pod jakimś lodowcem wyciągnął takie ustrojstwo z plecaka założył i podszedł dalej:D On w takich raczkach i sherpowie w ...adidasach ;) reszta "wypasionej" ekipy została w oczekiwaniu na sprzęt, którego organizator treku nie przewidział ....

aha!
przy tym modelu, jest dobrze jak buty mają dosyć mocno "zarysowany" obcas - wtedy ta poprzeczka, fajnie się za nim lokuje i nie czujemy "sprzętu" pod nogą...
Ostatnio zmieniony 2014-02-24, 20:16 przez TNT'omek, łącznie zmieniany 2 razy.
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10915
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-02-24, 20:27

TNT'omek pisze:to jest małe i lekkie-noszę to w starym futerale po aparacie foto :)
aha!(...)
przy tym modelu, jest dobrze jak buty mają dosyć mocno "zarysowany" obcas - wtedy ta poprzeczka, fajnie się za nim lokuje i nie czujemy "sprzętu" pod nogą...

Dokładnie takie coś, malutkie i niech sobie kima gdzieś na dnie plecaka w razie czego. Ostatnio na stromym pod śniegiem stanąłem na pień i noga mi tak pojechała że zrobiłem szpagat nie na miarę swoich możliwości :lol a z takim haczykiem na spodzie to myślę, że bym nie ujechał. Tak mi się wydaje choć może się mylę.
Obcas mam dobrze "zarysowany" w buciorach które obecnie używam, więc by pasiło.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2014-02-24, 21:03

TNT'omek pisze:ja mam zamiennie z klasycznymi rakami , cos takiego jak ponizej i sobie bardzo chwalę. Lekkie, wygodne, nie wykręca nóg, i skuteczne :)

Widzę, że już jest nawet ulepszona wersja. Chyba się skuszę. Dziś premia przyszłą, to trzeba korzystać ;) Dzięki za radę Tomek!
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2481
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2014-02-24, 22:39

Ja też stosowałam takie jak wstawił fotkę Tnt, ale z tym obcasem buta, to trochę się nie zgodzę, bo przy moich butach te raczki "wżynały się" tak głęboko w podeszwę, że nie dosięgały lodu i to było dla mnie ogromniaste zaskoczenie.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2014-02-25, 08:30

Malgo Klapković pisze:Ja też stosowałam takie jak wstawił fotkę Tnt, ale z tym obcasem buta, to trochę się nie zgodzę, bo przy moich butach te raczki "wżynały się" tak głęboko w podeszwę, że nie dosięgały lodu i to było dla mnie ogromniaste zaskoczenie.


No właśnie tego się obawiałem. Ale wersja PRO ma o 7 mm dłuższe zęby.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2014-02-25, 08:31

Małgo , bo to do trekkingowych butów są raczki ,a nie do obuwia na wysokich obcasach :D
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2481
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2014-02-25, 11:05

Tomku, to było w butach trekkingowych (ha! mam takie z obcasami :P ;) ), dla mnie te kolce były po prostu za krótkie, a może taki trafiłam model, bo były pożyczone (może zużyte a może nie nadają się takie raczki do moich butów). Właściwie to nie spełniały swojej roli w strategicznych momentach ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości