Ambona otulona niewinną bielą.

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Ambona otulona niewinną bielą.

Postautor: Dobromił » 2015-01-29, 08:41

Ave.

Pisząc w skrócie - 30 lub 31 wycieczka krajoznawcza w teren, ogólnie pisząc, bliskiego Żywca Beskidu Śląskiego. Czyli teren działalności tzw Kolumbów 74/75/76. Tym razem był Kolumb 74 i osobnik na przyszkoleniu. O mało popularnym w Żywcu imieniu Łukasz.

Wyjazd o straszliwej, jak na sobotę, godzinie 6.54. Na szczęście zdążyliśmy do sklepu spożywczego. Dojazd na początek trasy 7.41. Wejście w Dolinę Twardorzeczki miało miejsce o 7.46. Nie pamiętam kiedy wyszliśmy. Po drodze weszliśmy na dwa grzbiety skalne leżakujące na zboczach Wytrzyszczonej, weszliśmy do ambony myśliwskiej ( obok niej leżakowało dwóch sztywniaków ) i weszliśmy na podszczytową ambonę skalną. Był to dzień wielu wejść. Po drodze widoków na okolicę zero. Nic to - działalność Kolumbów nie polega na leżeniu na trawce, na podziwianiu widoków, na pisaniu wierszy, na bełkotaniu sloganów o górach. To ciężka praca. Dziękujemy za uznanie. Docieramy na szczyt i skręcamy w lewo - przed nami główna atrakcja dnia - mur skalny na zboczu opadającym w kierunku wsi Twardorzeczka. Mur skalny bardzo ciekawy - wysoki, postrzępiony, przewieszony, zachęcający do wspinaczki. Albo do ogniska w jego cieniu. Tym razem - z racji pogody - ogniska nie robiliśmy. Przeszliśmy, odpoczęliśmy na ostatniej części skalnej i zaczęliśmy się staczać. Momentami wręcz dosłownie. I tak oto dotarliśmy do miejsca wyjścia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-01-29, 13:23 przez Dobromił, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2911
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2015-02-01, 17:55

Dobromił pisze:Czyli teren działalności tzw Kolumbów 74/75/76.

Czy planowane jest rozszerzenie zakresu roczników ?

Dobromił pisze:Wyjazd o straszliwej, jak na sobotę, godzinie 6.54. Na szczęście zdążyliśmy do sklepu spożywczego

Sklep zamykano o 7 rano ?

Dobromił pisze:O mało popularnym w Żywcu imieniu Łukasz.

Podobnie jest z imieniem Piotr w Tychach.

Mam pytanie - czy muszę się z Tobą konsultować na PW, zanim wydam swą opinię nt. tej relacji ?
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-02-02, 08:37

Kapitan Bomba pisze:Czy planowane jest rozszerzenie zakresu roczników ?


Tak.

Kapitan Bomba pisze:Mam pytanie - czy muszę się z Tobą konsultować na PW, zanim wydam swą opinię nt. tej relacji ?


Tak wypada. I pamiętaj, że jak w swojej relacji napiszesz o mnie to musisz mnie o tym poinformować.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2911
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2015-02-02, 17:17

Dobromił pisze:I pamiętaj, że jak w swojej relacji napiszesz o mnie to musisz mnie o tym poinformować.

Osobiście czy ,,drogą" telefoniczną wystarczy ?

Kiepska pogoda, fatalnie się czytało.

Dobromił - w rejonach przedstawionych w relacji, byłeś po raz ,,e-nty" lub ,,nasty".
Jednak nie widuję relacji ze skalnych eksploracji Beskidu Małego.
Czemuż to ?
Problemy logistyczne z transportem zbiorowym ?
Niechęć do rejonu ?
Do typa czernichowskiego ?

P.s. ,,Czysty typ nordycki i bez mydła jest czysty. ;)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-02-03, 10:03

Kapitan Bomba pisze:Osobiście czy ,,drogą" telefoniczną wystarczy ?


Co na to duch forum mieszkający w preambule ?

Kapitan Bomba pisze:Kiepska pogoda, fatalnie się czytało.


Gratuluję dobrze spędzonego czasu.

Kapitan Bomba pisze:Czemuż to ?
Problemy logistyczne z transportem zbiorowym ?
Niechęć do rejonu ?
Do typa czernichowskiego ?


Fakt jest faktem ... typ czernichowski jest pewną skazą na terenie ... Ale i jego zniszczymy. Mamy w planach, w okolicach czerwca, wejście w pozaszlaki mało beskidzkie. Skały już wypierdalają.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2911
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2015-02-03, 16:28

Dobromił pisze:Co na to duch forum mieszkający w preambule ?

Proszę udzielić nagany Dobromiłowi za notoryczne opóźnianie potwierdzenia odpowiedzi na zadane pytanie, mimo że forum bywa wielokrotnie co dodatkowo, powoduje utrudnianie mi życia.

Dobromił pisze:Mamy w planach, w okolicach czerwca, wejście w pozaszlaki mało beskidzkie. Skały już wypierdalają.

A dokładniej ? Będzie kawusia albo herbatka, kupiona za ciężko zarobione pieniążki ?

Dobromił pisze:Gratuluję dobrze spędzonego czasu.

Bardzo dziękuję.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-02-03, 20:51

Kapitan Bomba pisze:Będzie kawusia albo herbatka, kupiona za ciężko zarobione pieniążki ?
Urzędnik nigdy nie zarabia pieniędzy, on je może jedynie marnować. Jest to bezproduktywny twór ciemiężący polski naród i na nim żerujący, a nie jest to symbioza.
Przepraszam wszystkich urzędników, którzy idą do pracy odpocząć/czasem wytrzeźwieć lub się wyspać/, zaś ciężko pracują jak ja (dziś ponad 16h - nawet nie miałem czasu wejść na forum)
laynn

Postautor: laynn » 2015-02-03, 21:08

Wiesz Ceprze, tu muszę stanąć w obronie urzędników. Znam takich, co są naprawdę pracowici, choć to pewnie wyjątki. Ale te wyjątki nawet statystycznie patrząc, to są!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-02-04, 13:49

Kapitan Bomba pisze:A dokładniej ? Będzie kawusia albo herbatka, kupiona za ciężko zarobione pieniążki ?


Z pączusiami.

Kapitan Bomba pisze:Proszę udzielić nagany Dobromiłowi za notoryczne opóźnianie potwierdzenia odpowiedzi na zadane pytanie, mimo że forum bywa wielokrotnie co dodatkowo, powoduje utrudnianie mi życia.


Spotkamy sie w sądzie.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 267 gości