Chaszczingowo na Przełęcz Lipie

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
kris_61
Posty: 293
Rejestracja: 2013-08-23, 09:12
Lokalizacja: Bytom

Chaszczingowo na Przełęcz Lipie

Postautor: kris_61 » 2013-09-02, 12:43

Chaszczingowo na Przełęcz Lipie

W jednym z postów już pisałem, że chaszczing to dzikie przejście bez wyznaczonego szlaku. Perypetie z tym związane bywają rożne. Czasami można znaleźć urokliwe, widokowe polany, natomiast innym razem ścieżka doprowadza do donikąd.

W związku z tym opiszę trasę, którą przeszedłem, bo warto o niej co nieco wspomnieć ze względu na dzikość i widoki. :) Da się zauważyć, że przez turystów w zasadzie ta część Lipskiej góry jest nie odwiedzana. Jedynie od czasu do czasu miejscowi tubylcy przecierają szlaki jadąc do lasu po drzewo lub siano z pobliskiej polanki.

Wędrówkę rozpoczynam dosyć wcześnie, bo ok. 6:30 z przysiółka należącego jeszcze do Suchej Beskidzkiej, ale są tu już ostanie zabudowania po prawej stronie nad Stryszawką - tuż za rzeką i torami kolejowymi, które łączą Żywiec i Suchą Beskidzką.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej tu: http://szlakiibezdroza.blogspot.com/201 ... lipie.html
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez kris_61, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-09-02, 15:27

Ciekawa trasa, trochę o wiejskim/przysiółkowym klimacie.
To zupełnie inny rejon ale kojarzy mi się z Jastrzębicą i okolicami, tam jak się chodzi to jest podobny klimat.
Awatar użytkownika
kris_61
Posty: 293
Rejestracja: 2013-08-23, 09:12
Lokalizacja: Bytom

Postautor: kris_61 » 2013-09-02, 18:14

Piotrek pisze:Ciekawa trasa, trochę o wiejskim/przysiółkowym klimacie.
To zupełnie inny rejon ale kojarzy mi się z Jastrzębicą i okolicami, tam jak się chodzi to jest podobny klimat.


Akurat tych miejsc, o których piszesz nie znam, ale lubię takie klimaty. :)
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2894
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2013-09-02, 19:58

Bardzo nieszablonowa wycieczka. Ta trasa jakoś tak kojarzy się z rejonem Bieńkowskiej Góry w Beskidzie Średnim. Też niewysoko ale ujęcie Babiej równie oryginalne.

Ps. Tam jakby czas się zatrzymał. Takie odnoszę wrażenie.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-09-02, 20:28

Mnie też się bardzo podobało. Człowiek goni w jakieś wyższe góry, a czasem na wyciągniecie ręki jest taki klimacik...
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3461
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2013-09-02, 20:43

Piękne to słonecznikowe słońce! Zawsze mam problem, jak sfotografować słoneczniki, żeby to ładnie wyszło, a Tobie się udało znaleźć fajny kadr. Muszę kiedyś wypróbować. A szlak częściowo mi znany - ten znakowany na zielono do Suchej stokami Gołuszkowej Góry. Na przeł. Lipie koleżanka, której skończyła się woda, poszła do jednej z chat po kranówkę, a dostała całą butlę mineralnej. A wracająca ze szkoły dziewuszka powiedziała nam "Dzień doby". Ot, dobrzy ludzie tam mieszkają :)
Awatar użytkownika
kris_61
Posty: 293
Rejestracja: 2013-08-23, 09:12
Lokalizacja: Bytom

Postautor: kris_61 » 2013-09-03, 10:41

Wiolcia pisze:Piękne to słonecznikowe słońce! Zawsze mam problem, jak sfotografować słoneczniki, żeby to ładnie wyszło, a Tobie się udało znaleźć fajny kadr. Muszę kiedyś wypróbować. A szlak częściowo mi znany - ten znakowany na zielono do Suchej stokami Gołuszkowej Góry. Na przeł. Lipie koleżanka, której skończyła się woda, poszła do jednej z chat po kranówkę, a dostała całą butlę mineralnej. A wracająca ze szkoły dziewuszka powiedziała nam "Dzień doby". Ot, dobrzy ludzie tam mieszkają :)


Pomimo wczesnej pory spotkałem ludzi pracujących w ogródku, którzy rzeczywiście byli bardzo mili. :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości