Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2017-03-29, 13:05

Wiesz Telefonie, zaczynasz już nudzić z tymi lekko przerysowanymi żartami sytuacyjnymi skierowanymi zazwyczaj w stronę Niemców lub muzułmanów. :)

Życzę zdrowia i kondycji. Wszak wiosna zachęca do turystyki, a my jesteśmy na forum turystycznym.

Do boju !
Ostatnio zmieniony 2017-03-29, 14:03 przez Dobromił, łącznie zmieniany 2 razy.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Mirek

Postautor: Mirek » 2017-03-29, 15:09

Dobromił pisze:Była opróżniana.
Nie cierpię opróżnionych. :D
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2017-03-29, 15:39

Dobromił pisze:Wiesz Telefonie, zaczynasz już nudzić z tymi lekko przerysowanymi żartami sytuacyjnymi skierowanymi zazwyczaj w stronę Niemców lub muzułmanów. :)

Życzę zdrowia i kondycji. Wszak wiosna zachęca do turystyki, a my jesteśmy na forum turystycznym.

Do boju !


Zwyczajnie nie dostrzegłem problemu w skali makro ekologicznej w tym że ktoś posadził tyłek na łące.
Nie za długo w tym samym miejscu ruszy produkcja ojscypka. Postawią koszar dla owiec, którego efektem będzie jedna wielka czarna dziura. Co podobno pomaga krokusom. :rol




A pierwsze szafrany startowały w Tatrach już z końcem zimy (ze dwa tygodnie temu). Co zaobserwowałem m.inn na Przysłopie Miętusim.


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5740
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2017-03-29, 20:36

Celowo i trochę prowokacyjnie zestawiłem te dwa zdjęcia: Tobi i zakonnica w krokusach.
Tak naprawdę, to Tobi pozował na dole na parkingu (nie tym głównym, tylko kilkaset metrów wcześniej). Nie był to teren Parku, a właścicielka stała obok i zachwycała się pieskiem. Żeby być do końca szczerym, to na Polanie Chochołowskiej też pozował, tuż przy ścieżce, ale tam ujęcia wyszły gorzej.
Ludzie ogólnie zachowywali się podobnie, czyli pozowali przy ścieżce, a jak gdzieś sobie siadali, to na skraju polany. Nie zauważyłem nikogo, kto wszedłby głęboko w krokusy nawet w celach zdjęciowych. Nikogo, z wyjątkiem tej zakonnicy, która wlazła w sam środek i się rozsiadła. Oczywiście, że szkodę zrobiła niewielką, ale dała zły przykład. Jakby wszyscy, którzy wczoraj byli w Chochołowskiej tak zrobili, to chociaż tłumów wielkich nie było, to krokusy zostałyby rozdeptane i dla kolejnych turystów niewiele by zostało.
Czuję się trochę dziwnie, bo z jednej strony krytykuję zakonnicę, a sam "trochę" przyczyniłem się do zniszczenia. Myślę, jednak, że da się to jakoś wypośrodkować, pomiędzy oglądaniem krokusów z drogi, a leżeniem na nich.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2017-03-29, 21:34

sprocket73 pisze:Czuję się trochę dziwnie, bo z jednej strony krytykuję zakonnicę, a sam "trochę" przyczyniłem się do zniszczenia. Myślę, jednak, że da się to jakoś wypośrodkować, pomiędzy oglądaniem krokusów z drogi, a leżeniem na nich.

Rozumiem Twoje wątpliwości.
Chadzając przez górne partie Wąwozu Kraków można trafić na miejsca gdzie na jednym metrze kwadratowym rośnie sześć gatunków skalnic.
Trzeba wówczas dobrze patrzeć pod stopy. :v
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2017-03-30, 08:03

sprocket73 pisze:Czuję się trochę dziwnie, bo z jednej strony krytykuję zakonnicę, a sam "trochę" przyczyniłem się do zniszczenia. Myślę, jednak, że da się to jakoś wypośrodkować, pomiędzy oglądaniem krokusów z drogi, a leżeniem na nich.


Sugerujesz lewitację ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2017-03-30, 08:30

sprocket73 pisze:Oczywiście, że szkodę zrobiła niewielką, ale dała zły przykład.

Oczywiście to norma.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5740
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2017-03-30, 08:45

Dobromił pisze:Sugerujesz lewitację ?

raczej zdrowy rozsądek ;)
chociaż problem w tym, że każdy rozumie pod tym pojęciem coś innego
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2017-03-30, 08:48

Wczoraj, pracując w ogrodzie, starałem się stąpać po trawie, kwiatkach i mchach delikatnie jak elf.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2017-03-30, 09:18

Dostaniesz za to medal od ekologów.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2017-03-30, 20:51

Dobromił pisze:strzelił focha ?
Nie wszyscy mają tak ambitne zadania w pracy jak włączenie monitora koleżance czy wymiana tonera w laserówce. Niektórzy w godzinach pracy zaglądają do lodówki i leżą na kanapie. sokół coś o tym wie. Grunt to zarobić, ale przy tym się nie narobić.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5740
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2017-03-30, 21:01

ceper pisze:Niektórzy w godzinach pracy zaglądają do lodówki i leżą na kanapie.

A są podobno i tacy, co zaglądają do kieliszka i leżą na glebie...
Ale jaki to ma związek z krokusami? ;)
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2017-03-30, 21:13

sprocket73 pisze:Ale jaki to ma związek z krokusami?
Pomiędzy lodówką i kanapą można przejrzeć na kompie relację z krokusami w tle.
P.S. Nie wiem, która z instytucji jest bardziej złodziejska (akurat dziś czytałem umowę kredytową z 1995 na 40%), podobno też obie generują PKB. Prywatnie chyba tu nikogo nie atakowałem, zwłaszcza informatyków. Informatycy wszystkich urzędów łączcie się - krótki czas byłem informatykiem w urzędzie i był to czas nędzy. Niektórzy się obrażają po moich komplementach, np. vidraru.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5740
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2017-03-30, 21:21

ceper pisze:akurat dziś czytałem umowę kredytową z 1995 na 40%
Trzeba ją było przeczytać przy podpisywaniu ;)

ceper pisze:nikogo nie atakowałem, zwłaszcza informatyków
Ciekawe czym informatycy zasłużyli sobie na tak łaskawe traktowanie?

ceper pisze:Niektórzy się obrażają po moich komplementach
Powinieneś w takim razie popracować nad ulepszeniem zestawu komplementów ;)
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2017-03-30, 21:27

sprocket73 pisze:ceper napisał/a:
akurat dziś czytałem umowę kredytową z 1995 na 40%
Trzeba ją było przeczytać przy podpisywaniu
Czytałem przed podpisaniem - siła wyższa, gdy ktoś jest pod bramką. Spłaciłem w dwa zamiast 4 lata.
sprocket73 pisze:Powinieneś w takim razie popracować nad ulepszeniem zestawu komplementów
Ludziska dopatrują się drugiego dna. Staram się od serca, ale zawsze coś pójdzie nie tak. ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości