Przedostatni z "Korony" - Mogielica

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-05-23, 07:37

O to to :-)
Kolekcja szczytów pokaźna. Tak myślałem że Szczeliniec będzie dość trudny, bo tam choć wyjście wydaje się proste to przecież jest dużo stopni, ale dali radę :)
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6170
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2014-05-23, 10:47

Basiu, chyba ci to juz kiedys pisalam ze strasznie podoba mi sie ta inicjatywa udawadniajaca ze "chciec to moc". I zawsze sklania do zadumy i podziwu radosc i optymizm w tych ludziach ktorzy sa pokrzywdzeni przez los a mimo to sie nie poddaja i osiagaja swoje cele. Jak smutno wypada porownanie tych twoich radosnych wycieczek ze spotkaniami w gorach niektorych narciarzy czy rowerzystow, w pelni sprawnych (przynajmniej fizycznie), ktorzy ciagle tocza piane z ust i kipia negatywnymi emocjami bo np. pieszy turysta smie im przeszkadzac na "ich drodze", "cos jest zle zagospodarowane" itp
Ostatnio zmieniony 2014-05-23, 13:43 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2014-05-23, 11:00

buba pisze:"chciec to moc"

zawsze mówiłem,że jak się komuś czegoś nie chce to jest gorzej niż jakby się nie mogło...
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2894
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2014-05-24, 19:25

Bardzo ciekawa inicjatywa z tym ,,Razem na szczyty".
Dziewczyna poruszająca się na wózku, wprowadzona na Mogielicę. Po młodzieżowemu - szacun :ok

Choć oglądałem kiedyś w TV o oprowadzaniu niewidomych po górach, aby im ,,pokazać" góry.

Moim zdaniem, akurat w takim przypadku, wygląda to na ,,grę pod publiczkę" i ,,zalatuje" przerostem formy nad treścią.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-05-24, 20:42

Tępy dyszel pisze:Bardzo ciekawa inicjatywa z tym ,,Razem na szczyty".
Dziewczyna poruszająca się na wózku, wprowadzona na Mogielicę. Po młodzieżowemu - szacun :ok

Choć oglądałem kiedyś w TV o oprowadzaniu niewidomych po górach, aby im ,,pokazać" góry.

Moim zdaniem, akurat w takim przypadku, wygląda to na ,,grę pod publiczkę" i ,,zalatuje" przerostem formy nad treścią.


To wszystko zależy od danej osoby czy ona chce. Znam około dziesięciu osób niewidomych (większość poznana za pośrednictwem tej akcji, ale nie tylko), które uwielbiają chodzić po górach. I skoro chcą- to należy im to umożliwić.

Zresztą my wszyscy też lubimy chodzić po górach w nocy czy we mgle, bo nie tylko o widoki chodzi, ale o "całokształt"

Są również organizowane spływy kajakowe, obozy rowerowe na tandemach itd.
Ostatnio zmieniony 2014-05-24, 20:43 przez Basia Z., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3462
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2014-06-03, 20:33

Bardzo szczytna idea, Basiu. Człowiek na co dzień nie docenia, ile ma możliwości i takie relacje bardzo dużo mu uświadamiają. Pisałaś o Rysach (choć na nie się nie wybierasz) - to już trudniejsze wyjście będzie, więc podziwiam, że i ten szczyt jest w planach.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości