Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Złoto, słonecznie i bezludnie-gorczańska sobota

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
laynn

Postautor: laynn » 2018-10-16, 20:05

Wiolcia pisze:Wiktor, w Gorcach jest dużo świetnych szlaków. Ten Majki to taki blisko Rabki, stąd domy, ale gwarantuję Ci, że jest mnóstwo ścieżek, na których będziesz mógł oglądać sobie drewniane chałupy, a betonowych klocków nie uświadczysz. Które to szlaki tak Cię zniechęciły do Gorców?

Spokojnie, ja tak się przekomarzam. Co ja byłem w Gorcach. Raz. Zimą. Z Rabki na Turbacz, zejście do NT. Ale czemu jestem na razie na nie? Nie widzę wielkiej różnicy od Beskidu Żwieckiego. A daleko mam, to już bardziej ciekawi mnie Wyspowy. Wiem, że wschodnie rejony mnie pewnie zainteresują, ale na razie wolę rejony mniej znane. Ot tyle.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3475
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2018-10-16, 20:13

No tak właśnie myślałam :dev Lepiej jechać i samemu się przekonać, by wyrobić sobie zdanie.
Ee, Beskid Żywiecki jest jednak inny.
Awatar użytkownika
vidraru
Posty: 2504
Rejestracja: 2017-01-27, 18:44
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Postautor: vidraru » 2018-10-16, 20:14

Gorce są piękne. Zwłaszcza po deszczu jak się mgły po halach snują, stare bacówki i piekne widoki. Są szlaki, na których nie spotka się żywej duszy :)
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2018-10-16, 20:40

Wiolcia, żółtym szłam tylko momentami, reszta kombinowana, czarnym narciarskim i część to w ogóle bez szlaku.

Laynn, jak kilka lat temu szliśmy z Rzek na Kudłoń i dalej na Przełęcz Borek , powrót niebieskim, to może ze dwie osoby spotkaliśmy na przestrzeni 18 kilometrów. A Podskały z zabytkowymi szałasami to według mnie jedno z najpiękniejszych miejsc w górach, jakie dotąd widziałam, a trochę tego widziałam. Na ścieżce przyrodniczej na Turbaczyk też nikogo nie spotkaliśmy, a widoki obłędne i samo miejsce przecudne. Z Żywieckim jakoś nie mam skojarzeń za bardzo. Do mnie z kolei Wyspowy średnio przemawia, póki co, choć muszę przyznać,że dość słabo znam( może ze 6 razy byłam, w tym dwa razy na Luboniu Wielkim).
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
laynn

Postautor: laynn » 2018-10-17, 16:22

W takim razie w przyszłym roku postaram się do Ciebie zwrócić abyś mi poleciła szlak w Gorcach. Ok? :)
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3475
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2018-10-17, 21:08

Majka pisze:Wiolcia, żółtym szłam tylko momentami, reszta kombinowana, czarnym narciarskim i część to w ogóle bez szlaku.


Wiem, sprawdzałam na mapie. Tego narciarskiego akurat nie widziałam, ale ścieżki na Krzywoń są pozaznaczane.
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2018-10-18, 14:33

laynn pisze:W takim razie w przyszłym roku postaram się do Ciebie zwrócić abyś mi poleciła szlak w Gorcach. Ok? :)


Pewnie, choć miłośników tego uroczego pasma jest tu sporo. Jak każdy Ci coś poleci, to będziesz miał łażenia od wiosny do jesieni. :P

Wiolcia pisze:Wiem, sprawdzałam na mapie. Tego narciarskiego akurat nie widziałam, ale ścieżki na Krzywoń są pozaznaczane.


To , co jest pozaznaczane na mapach podobno Krzywoniem nie jest.Przynajmniej miejscowi tak twierdzą.Krzywoń jest dokładnie z drugiej strony żółtego szlaku. :lol
"Wokół góry, góry i góry

I całe moje życie w górach..."
laynn

Postautor: laynn » 2018-10-18, 16:32

Jak każdy Ci coś poleci, to będziesz miał łażenia od wiosny do jesieni

O ile po pierwszym poleconym nie będę miał gorszego zdania :dev
A na serio sam coś wykombinuje.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2018-10-18, 19:15

laynn pisze:A nie betonowe kostko osiedla.

przecież poza Turbaczem to tam nie ma nic podobnego... akurat starych chat w Gorcach od groma.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2018-10-19, 06:53

Ale ja piszę o tej relacji.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2018-10-19, 08:40

Od czasu Zlotu w Gorcach jestem pod pozytywnym wrażeniem tych gór. Takie relacje tylko mnie w tym "betonują".
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2018-10-19, 09:16

Ok, coś tam sobie znalazłem (tzn trasę), jak się uda to na przyszły rok, mam już jedną wycieczkę.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2018-10-19, 09:19

laynn - pewnie to będzie za kilka lat, to dopisz mnie z wnukami. :rol
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 282 gości