Stożek i Filipka ...

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2022-11-30, 17:28

Wiolcia pisze:Zdjęcia wnętrza rozmazane wyszły, ale może jakieś pojęcie dadzą.


Ceratka na stole, boazeria na scianie, piecyk - zarabiscie! :) Rozumiem, ze tam jest jakis ogolnodostepny bar? czy to dziala jako schronisko/pensjonat?

Ja zachodze w glowe jakim cudem nigdy o tym miejscu nie slyszalam - a to jest po slowackiej stronie! U nas by sie pewnie takie nie uchowało!

Około 9.00 wjeżdżam pod zakaz, są tam wypisane jakieś godziny, chyba kiedy można wjechać, a może kiedy nie można, ale podobno Polaków to nie dotyczy ;)
Jest raczej nieprzyjemnie, jakoś tak szaro i ponuro, zawiewa lodowaty wiatr, więc trzeba było żwawo ruszać w stronę gospody na Kolibiskach.


Czyli na legalu pod ta gospode nie da sie podjechac?
Ostatnio zmieniony 2022-11-30, 17:32 przez buba, łącznie zmieniany 3 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14468
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2022-11-30, 17:52

buba pisze:Ja zachodze w glowe jakim cudem nigdy o tym miejscu nie slyszalam - a to jest po slowackiej stronie!


A nawet po słoweńskiej. Albo jeszcze lepiej po słonecznej. No bo chyba nie po czeskiej ? Tamtejsi Czesi na pewno się mylą.

buba pisze:U nas by sie pewnie takie nie uchowało!


Ta, oczywiście.

Pamiętam piękny Zlot Forum Gorskiswiat na pobliskiej Filipce. Ze Stasiem i Tomturem w roli głównej. I ze świnią na ścianie.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 5936
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2022-11-30, 18:23

buba pisze:Ceratka na stole, boazeria na scianie, piecyk - zarabiscie! :) Rozumiem, ze tam jest jakis ogolnodostepny bar? czy to dziala jako schronisko/pensjonat?

Dla mnie za mało klimatu ;)

Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14468
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2022-11-30, 18:29

Sebastian pisze:
buba pisze:Ceratka na stole, boazeria na scianie, piecyk - zarabiscie! :) Rozumiem, ze tam jest jakis ogolnodostepny bar? czy to dziala jako schronisko/pensjonat?

Dla mnie za mało klimatu ;)


Masz rację - tam jest czysto.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Awatar użytkownika
Lidka
Posty: 367
Rejestracja: 2022-01-26, 14:36
Kontakt:

Postautor: Lidka » 2022-11-30, 19:52

Obrazek
Jestem wielbicielką kubków i filiżanek po prostu ładnych, a to zdjęcie jest balsamem dla duszy :)
Podróżnik widzi to, co widzi. Turysta widzi to, co przyszedł zobaczyć. (Gilbert Keith Chesterton).

Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2022-12-01, 08:55

Sebastian pisze:
buba pisze:Ceratka na stole, boazeria na scianie, piecyk - zarabiscie! :) Rozumiem, ze tam jest jakis ogolnodostepny bar? czy to dziala jako schronisko/pensjonat?

Dla mnie za mało klimatu ;)


Oczywiscie mogłoby być wiecej, ale nie można byc za bardzo wymagającym :)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2022-12-01, 08:57

Lidka pisze:Obrazek
Jestem wielbicielką kubków i filiżanek po prostu ładnych, a to zdjęcie jest balsamem dla duszy :)


A nie masz tak, ze jak na nie patrzysz - to sie boisz ze one sie rozbiją? :lol Jakos wiekszy spokoj ducha patrzac na taki plot bym miala, gdyby one byly blaszane ;)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9529
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2022-12-01, 10:12

buba pisze:
Wiolcia pisze:Zdjęcia wnętrza rozmazane wyszły, ale może jakieś pojęcie dadzą.


Ceratka na stole, boazeria na scianie, piecyk - zarabiscie! :) Rozumiem, ze tam jest jakis ogolnodostepny bar? czy to dziala jako schronisko/pensjonat?

Ja zachodze w glowe jakim cudem nigdy o tym miejscu nie slyszalam - a to jest po slowackiej stronie! U nas by sie pewnie takie nie uchowało!

Około 9.00 wjeżdżam pod zakaz, są tam wypisane jakieś godziny, chyba kiedy można wjechać, a może kiedy nie można, ale podobno Polaków to nie dotyczy ;)
Jest raczej nieprzyjemnie, jakoś tak szaro i ponuro, zawiewa lodowaty wiatr, więc trzeba było żwawo ruszać w stronę gospody na Kolibiskach.


Czyli na legalu pod ta gospode nie da sie podjechac?


To chyba działa jako gospoda, ale może gdyby się trafiła jakaś grupa ?

Kokibiska to Czechy :)

Nie analizowałem znaku który mijałem, ale był zakaz poruszania się i jakieś wyznaczone godziny, więc wjechałem :lol

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 3818
Rejestracja: 2013-07-10, 09:43
Lokalizacja: wodzisław śląski

Postautor: Mirek » 2022-12-01, 15:25

Co do zakazu wjazdu to jest znak za przystankiem Nýdek,Hluchová,Setinka w określonych godzinach, prawdopodobnie (nie sprawdzałem) w godzinach wjazdu autobusu do końcowego przystanku Nýdek,Hluchová,konečná.Są na tym odcinku miejsca gdzie może być kłopot z minięciem się pojazdów.
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.

Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2022-12-01, 15:41

Adrian pisze:
buba pisze:
Wiolcia pisze:Zdjęcia wnętrza rozmazane wyszły, ale może jakieś pojęcie dadzą.


Ceratka na stole, boazeria na scianie, piecyk - zarabiscie! :) Rozumiem, ze tam jest jakis ogolnodostepny bar? czy to dziala jako schronisko/pensjonat?

Ja zachodze w glowe jakim cudem nigdy o tym miejscu nie slyszalam - a to jest po slowackiej stronie! U nas by sie pewnie takie nie uchowało!

Około 9.00 wjeżdżam pod zakaz, są tam wypisane jakieś godziny, chyba kiedy można wjechać, a może kiedy nie można, ale podobno Polaków to nie dotyczy ;)
Jest raczej nieprzyjemnie, jakoś tak szaro i ponuro, zawiewa lodowaty wiatr, więc trzeba było żwawo ruszać w stronę gospody na Kolibiskach.


Czyli na legalu pod ta gospode nie da sie podjechac?


To chyba działa jako gospoda, ale może gdyby się trafiła jakaś grupa ?

Kokibiska to Czechy :)

Nie analizowałem znaku który mijałem, ale był zakaz poruszania się i jakieś wyznaczone godziny, więc wjechałem :lol


dzieki!!! :)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
Lidka
Posty: 367
Rejestracja: 2022-01-26, 14:36
Kontakt:

Postautor: Lidka » 2022-12-01, 17:01

Obrazek
buba, w Limanowej w kawiarni jest taki sufit, nie mogłam się napatrzeć, i tylko się zastanawiałam, jak często je muszą odkurzać. O ewentualnym rozbiciu któregoś na mojej głowie jakoś nie pomyslałam :D
Podróżnik widzi to, co widzi. Turysta widzi to, co przyszedł zobaczyć. (Gilbert Keith Chesterton).

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9529
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2022-12-01, 18:43

Lidka pisze:Obrazek
buba, w Limanowej w kawiarni jest taki sufit, nie mogłam się napatrzeć, i tylko się zastanawiałam, jak często je muszą odkurzać. O ewentualnym rozbiciu któregoś na mojej głowie jakoś nie pomyslałam :D


A gdzie to jest w Limanowej ?
Co prawda dawno nie byłem, ale planuję odwiedzić babcie w przyszłym roku, to przy okazji bym wstąpił zobaczyć

Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2022-12-01, 19:03

buba, w Limanowej w kawiarni jest taki sufit, nie mogłam się napatrzeć,


A gdzie to jest w Limanowej ?
Co prawda dawno nie byłem, ale planuję odwiedzić babcie w przyszłym roku, to przy okazji bym wstąpił zobaczyć


No własnie! Chetnie tam wstąpie! Bo efekt piorunujący! Czegos takiego nigdy nie widzialam! Na płocie i owszem, albo ze kilka blaszanych pod powałą chatki wisiało. Ale takie cudo :D
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2022-12-01, 20:05

Taka urozmaicona pogoda to może nawet lepsza i ciekawsza niż typowa "lampa". Ładnie wyszło na zdjęciach :ok

Lokowaniu produktu uległem - przejdę się do Biedronki po te ciacha ;)

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9529
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2022-12-01, 20:33

Piotrek pisze:Taka urozmaicona pogoda to może nawet lepsza i ciekawsza niż typowa "lampa". Ładnie wyszło na zdjęciach :ok

Lokowaniu produktu uległem - przejdę się do Biedronki po te ciacha ;)


Zdecydowanie taka pogoda ciekawsza :)

Mnie smakują i polecam :)