Hu hu ha, czyli o zimie w Beskidzie

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
aniołek
Posty: 169
Rejestracja: 2013-12-11, 23:15

Postautor: aniołek » 2013-12-12, 18:34

Wiolcia pisze:O witaj, moja towarzyszko zimowej (nie)doli! :lol


Ceś :-)

Vision pisze:RAW się kłania


może kiedyś ;)

Vision pisze:Albo ustawianie balansu ręcznie, co i tak nie zawsze się sprawdza


na "P" się nie sprawdza, a na pełną manualkę na szlaku, ni mom czasu ani nerwów - bo wiedzy w tym temacie, też dużej nie mam :ops :P

Vision pisze:Można jeszcze z JPG, pobawić się krzywymi, przeważnie czerwony w górę, a niebieski w dół pomaga i śnieg robi się biały. Przy automatycznym balansie w większości śnieg nie będzie naturalny biały, w dodatku często wychodzą jakieś zafarby na brzegach, w czym Sony jest zresztą specjalistą.


ja mam ino jeden program PhotoScape- darmowy i ile mogę w nim, to poprawiam, ale nie poszalejesz ;). Sony to samo zło, wiem o tym, ale dostałam używany to się bawię i wnerwiam, kiedyś se kupię normalną lustrzankę Canona, alebo Nikona :)

Vision pisze:A tak w ogóle to witam.


Ceś yyy Vi...Vodzu :P :D


aaa i fotki Pitera:
https://picasaweb.google.com/1129537785 ... Z_DwJ3AYQ#


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-12-12, 18:47 przez aniołek, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Lawena
Posty: 51
Rejestracja: 2013-08-04, 17:21
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Postautor: Lawena » 2013-12-13, 08:35

aniołek piękne zdjęcie tej kropli, jak Ty to dojrzałaś :)

A Vision to się zawsze czepia :D nie potrafi zaakceptować "inszosci" widzenia świata przez inne aparaty i ludzi :D
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-13, 09:23

aniołek pisze:na "P" się nie sprawdza, a na pełną manualkę na szlaku, ni mom czasu ani nerwów - bo wiedzy w tym temacie, też dużej nie mam


Nie chodziło mi o taki manual, tylko o sam balans ustawiasz go raz i on tak zostaje, są do tego takie specjalne szare tekturki, robisz temu zdjęcie w określonych warunkach i balans niby masz ustawiony. Można też ustawiać na chmurach o ile są. ;) Ja tak robiłem w Fuji i tam to się sprawdzało w miarę, ale nie zawsze właśnie.

aniołek pisze:ja mam ino jeden program PhotoScape- darmowy i ile mogę w nim, to poprawiam, ale nie poszalejesz


To może pobaw się GIMP'em też darmowy, a możliwości o wiele większe, ponoć prawie jak Photoshop, chociaż nie mam porównania, bo Photoshopa nigdy do zdjęć nie używałem, sam mam dosyć ubogi program, ale mi tam tylko 3-4 suwaki są potrzebne. Ale o tym GIMP'ie jest pełno filmów na youtube, więc nauka idzie szybko i przyjemnie.

aniołek pisze:Sony to samo zło, wiem o tym,


Niektórzy sobie chwalą, to tylko takie moje spostrzeżenia u innych na zdjęciach. ;)

Lawena pisze:A Vision to się zawsze czepia :D


Ale że niby czego się czepiam. Przecież to aniołek sama się czepiła swoich zdjęć, ja tylko staram się coś doradzić. :-o

Lawena pisze:nie potrafi zaakceptować "inszosci" widzenia świata przez inne aparaty i ludzi


Zaakceptować też niemal wszystko potrafię, ja tylko często wyrażam opinię... ;)
Ostatnio zmieniony 2013-12-13, 09:57 przez Vision, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
kris_61
Posty: 293
Rejestracja: 2013-08-23, 09:12
Lokalizacja: Bytom

Postautor: kris_61 » 2013-12-13, 09:55

Lawena pisze:aniołek piękne zdjęcie tej kropli, jak Ty to dojrzałaś :)

A Vision to się zawsze czepia :D nie potrafi zaakceptować "inszosci" widzenia świata przez inne aparaty i ludzi :D


Obrazek

Cudna kropelka na jodełce. :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-12-13, 10:15

Zimowy bursztyn :-)
Awatar użytkownika
aniołek
Posty: 169
Rejestracja: 2013-12-11, 23:15

Postautor: aniołek » 2013-12-13, 13:29

Lawena pisze:aniołek piękne zdjęcie tej kropli, jak Ty to dojrzałaś :)


kris_61 pisze:Cudna kropelka na jodełce.


aaa dziękuję, tego tam było tyle na drzewach, że nie sposób nie zauważyć, tylko gorzej sfocić :D - ale canon dzielnie walczył :), niestety się nabawił "kłaczka" na matrycy, i teraz nawet zbliżeń nie będę mogła nim robić(tylko makro i w lasach). Do czasu aż go w serwisie wyczyszczą...a to koszt do 150 zł...rozbój w biały dzień

Piotrek pisze:Zimowy bursztyn


dokładnie :)
Lawena pisze: Vision to się zawsze czepia nie potrafi zaakceptować "inszosci" widzenia świata przez inne aparaty i ludzi


co mi krzyczysz na Visiona :lol :dev !!!

*Tobie Vision odpiszę później, bo strasznie tego dużo naklepałeś ;)


a propos naszych warunków: Ktoś nie przeczytał relacji;) i ma :rol -

http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod= ... 1&id=21198
Ostatnio zmieniony 2013-12-13, 13:33 przez aniołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lawena
Posty: 51
Rejestracja: 2013-08-04, 17:21
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Postautor: Lawena » 2013-12-14, 07:26

Ja nie krzyczę na Visiona, ja dyskutuję :)

Aniołek z tą matrycą to współczuje. Ja mam od roku zabrudzoną tak, że hej i próbuję oddać do czyszczenia, obiecałam sobie, że w styczniu to zaniosę, bo czyszczenie zdjęć zajmuje za dużo czasu
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-14, 08:46

Lawena pisze:Ja nie krzyczę na Visiona, ja dyskutuję :)


To żadna dyskusja, zszargałaś moje dobre imię. :P
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3462
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2013-12-17, 10:36

Przebrałam jeszcze trochę zdjęć: https://picasaweb.google.com/1148021165 ... nbqI9fOWEw

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości