Beskidzka zbiorówka

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2017-02-20, 22:43

W sumie to teraz też nie widzę :D
Ale były, po wstawieniu od nowa i wysłaniu posta widziałem je. Pojęcia nie mam czemu tak jest. Próbowałem wcześniej jak radził ceper ale nie pomogło, może więc google coś mieszają :rol (jak je wrzucałem na Zdjęcia google to posortowane były chaotycznie, byle jak, a nie tak jak zwykle wg kolejności zrobienia zdjęcia. Funkcja sortowania w albumie toż nie pomogła. Pewnie cholery coś kombinują)

Szkoda, bo fajne zdjęcia. Jak by co to są u mnie na stronie (o ile i tam nie zniknęły)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2017-02-22, 08:31

Halo halo, widać już te zdjęcia z Rycerzowej (na poprzedniej stronie) ?
Mnie się wyświetlają w FF i Edge.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2017-02-22, 08:41

Ja tam ich nie widzę, ale byłem na stronce, obejrzałem - Tatry bajeczne.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2017-02-22, 10:48

A to cieszę się, że zerknąłeś :-)

Wrzuce tu zdjęcia przez fotosika, już opisu nie robię, jest na poprzedniej stronie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2017-02-22, 13:51

Fajny ten Stoh za Rozsutca.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2017-02-27, 21:22

Szczęścia do pogody ostatnio to nie miałem (nie licząc dzisiejszego, pięknego dzionka). Szaro było i mglisto ale szczęśliwie w nocy z piątku na sobotę (17/18) spadł śnieg, więc trochę odświeżyło góry.
Przez dwa dni błakałem się trochę po Beskidzie Małym-w sobotę w rejonie Beskid i obok Rezerwatu Szeroka, a w niedzielę, już któryś raz z rzędu, Czarne Działy, Gibasy. Tym razem wychodząc i schodząc do Lasu.
Błąkanie to było nieco chaotyczne, bo troszkę szlakiem a sporo lasem i zaśnieżonymi stokówkami, za to bardzo ciekawe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W niedzielę pogoda ciut łaskawsza, nadal pochmurno jednak zdecydowanie jaśniej :-)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejne wyjście należało do dość krótkich i było "za potrzebą". I to dosłownie, bo jakiś czas temu idąc tutejszym szlakiem odbiłem w las by zrobić co trzeba. Wtedy rzucił mi się w oczy teren dosć nierówny, urwiskowy ale czasu nie było by połazić. Teraz też miałem go niewiele ale wystarczyło by natknąć się na niewielkie skałki. Potencjalnie teren jest do głębszej penetracji :-) , bo może tu być wiele ciekawostek.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy okazji zerknąłem też do Zamczyska, bardzo lubię to miejsce i grzech nie wstąpić gdy się obok przechodzi :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I to tyle z tych mrocznych, mglistych dni.
Dziś było zupełnie inaczej, dużo słońca i wiosny w powietrzu.
Zdjęcia wrzucę gdy je ogarnę.

Obrazek
Mirek

Postautor: Mirek » 2017-02-28, 07:35

Stacha na Gibasach odwiedziłeś?
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2017-02-28, 17:58

Ostatni raz siedziałem u niego ze dwa lata temu i od tego czasu nie wchodzę. Jakoś nie czuję potrzeby :-)
Mirek

Postautor: Mirek » 2017-03-01, 07:45

Bardzo lubię i cenię Stacha,gościliśmy u niego kilka razy i nigdy nie wiało nudą.Przy starocerkiewnej muzyce Stach wiódł długie i ciekawe opowieści,szczególnie lubiłem słuchać beskidzkie legendy,nie wiedziałem że jest ich aż tyle.Byłem ciekawy co u niego i jak się czuje.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2017-03-01, 08:15

No, na Błatniej to widać, że wiosna powolutku się czai.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2017-03-01, 20:20

W dodatku było dość ciepło i tą wiosne faktycznie dało się odczuć, szczególnie niżej gdzie już śniegu nie ma.

Mirek pisze:Bardzo lubię i cenię Stacha,......

Dość specyficzny człowiek, może nawet trochę dziwny :-)


No to jedziem z Błatnią :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
laynn

Postautor: laynn » 2017-03-01, 20:23

Błatnią w takiej aurze kojarzę, choć wolę ją z późnego lata...
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2017-03-12, 21:24

Wg legend przy jaskini (a może i w niej?) byłem dotychczas za harcerza, czyli przełom podstawówki/szkoły średniej, a później podczas studiów z miejscowym leśniczym.
Pierwszego w ogóle nie pamiętam, natomiast błąkanie z leśniczym jak przez mgłę.
Nadeszło więc trzecie podejście.

Pogoda akurat taka, że bez różnicy czy się jest nad czy pod ziemią.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wkraczam w las, na krechę i tak jak mi się wydaje, że powinienem. Teren gruzowaty, nierówny toteż pewien jestem już dobrego kierunku :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W końcu jest i jaskinia. Jednak jej nie pamiętałem, bo patrząc na otwór wejściowy pomyślałem - o kurwa, jaka wąska dziura :rol
A może to jednak nie to?, szczelin w otoczeniu sporo, więc może to jedna z wielu a wejście jest gdzie indziej?

Nie pozostało nic innego jak wykonać telefon do specjalisty od dziur czyli TatyOjca, z czego wynikło, że to jednak ta dziura :-/
Cóż, w środku jaskinia ma być spora, ludzie tu wchodzą, w razie czego wiadomo gdzie jestem-wchodzę.
Wejście faktycznie ciasne, jam jest szczupły więc się wślizgnąłem ale już ktoś z brzuszkiem miałby spory kłopot. A już napewno z wyjściem, bo o ile wejście jakoś poszło to już wysunąć się pod górę trudniej.

Obrazek

Obrazek

W środku ciekawie. Jest sporo miejsca, są boczne korytarze, jakieś salki i nawet nie tak mokro jak myślałem, że będzie.
Ogólnie jaskinia mała nie jest, bodajże druga co do wielkości w B.Żywieckim, 101 m.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A po wycioraniu się na świat jeszcze rzut oka na chatkę pobliską i spacerem w kierunku wsi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
laynn

Postautor: laynn » 2017-03-12, 21:35

Piotrek pisze:Wg legend przy jaskini (a może i w niej?) byłem dotychczas za harcerza, czyli przełom podstawówki/szkoły średniej, a później podczas studiów z miejscowym leśniczym.

Niezła legenda. A możesz ją rozwinąć?
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2017-03-12, 21:42

Co to za jaskinia? Bo jakoś kurna po zdjęciach nie umiem skojarzyć miejsca. Pachnie mi Sopotnią, ale pewny nie jestem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości