głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Bieszczadzki debiut Pudelka :)

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2015-11-23, 18:55

Oj, ja byłam w czerwcu i wystarczyło wyjść na szlak o 14-15.00, żeby pobyć samej i iść w absolutnej ciszy po połoninach :D a na zachodzie słońca to sporadycznie kogoś można spotkać :P

Ale też bym chciała, może w ferie się uda. Fajnie by było, gdyby nie było przesadnie dużo śniegu, więc trzymam kciuki za lekki styczeń i kopny luty ;P
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
laynn

Postautor: laynn » 2015-11-23, 22:35

Pudelek pisze:Chętnie szybko tam wrócę, ale na pewno nie zostanę bieszczadomaniakiem i zacznę olewać inne pasma

Jak mi napiszesz tu, że jeszcze w Tatry pojedziesz to padnę :D .
Tak pomyślałem, że na majówkę to też pewnie fajne miejsce ale jak wspomniała buba na zachód od Wetliny...
Ostatnio zmieniony 2015-11-23, 22:35 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-23, 23:29

laynn pisze:Jak mi napiszesz tu, że jeszcze w Tatry pojedziesz to padnę :D .

chodzi mi o inne pasma beskidzkie, które bardzo lubię ;) Tatry to nie jest pasmo, tylko biała plama na mapie :)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2015-11-24, 08:13

Pudelek pisze:chodzi mi o inne pasma beskidzkie, które bardzo lubię

Wiem :)
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3459
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2015-11-28, 17:01

Ależ się Wam udał ten połoninowy dzień po wschodzie przy Chatce. Jest na co popatrzeć.

laynn pisze:Tak pomyślałem, że na majówkę to też pewnie fajne miejsce ale jak wspomniała buba na zachód od Wetliny...

Majówka na połoninach tak sobie wypada. Kiedyś byliśmy właśnie w maju i jeszcze na górze za wcześnie było na wiosenne kolory - szaro i z przebiśniegami. Za to w dolinach już całkiem fajnie. Za to czerwiec na górze jest pięknie zielony. Tyle że trzeba się liczyć z tym, że ludzi będzie sporo.
Ale i tak chętnie sprawdziłabym, jak to teraz jest w Bieszczadach, niezależnie od tłumów. Zwłaszcza po Pudelkowej zachęcie.
laynn

Postautor: laynn » 2015-11-29, 07:24

Wiolciu mnie nie tyle chodziło o kolory co ilość turystów. Na połoninach to będą tłumy a ciekawe jak w stronę Niskiego.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-29, 22:58

ja po cichu liczę, że może koło marca tam znowu zawitam... termin antystonkowy jak najbardziej, ale to zalezy już nie tylko ode mnie :) Skoro jednak jesień tam trafia później, to pewno wiosna też!
Ostatnio zmieniony 2015-11-29, 22:59 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-12-12, 23:45

Zmiany się szykują w Chatce Puchatka
http://npm.pl/index.php?action=site&id=74
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-12-16, 11:56

artykuł o niczym... niby mają być zmiany, ale sami nie wiedzą jakie. Chatka ma mieć charakter niewielkiego schroniska - a jakie jest teraz z 20 miejscami noclegowymi? No i bez jedzenia, którego de facto i teraz nie ma... wątpie by jednak zrezygnowali z napoi, to dobry biznes.

I z jednej strony chcemy poprawić warunki sanitarne, ale z drugiej nie. Nie doprowadzimy wody aby robić posiłki, ale turysta będzie mógł umyć zęby. Obiekt ma nie zarabiać, ale chcą zostawić go dotychczasowemu dzierżawcy, który raczej za darmo pracować nie będzie. Rozdwojenie jaźni!

Znając życie to po takim bełkocie można spodziewać się tylko zmian na gorsze, łącznie z tym, że w Chatce zostanie kilka miejsc noclegowych, które trzeba będzie rezerwować z dużym wyprzedzeniem za grubą kasę, a może i bez gleby...
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-12-16, 15:07

Ja też nie rozumiem całości tego wywodu.

Chatka i tak nigdy na noclegach nie zarabiała. Za to w ciepłych porach roku dochodzą tam dzikie tłumy turystów, całe wycieczki, w sumie po kilkaset osób dziennie i każdy przeważnie kupi tam coś do picia, lub ewentualnie coś do jedzenia. Sprzedawane było z wysoką marżą, bo i tak turyści kupili. Z tego schronisko się utrzymywało.

Fakt, że toaleta jest tam straszna (zresztą byłeś - to wiesz). Nie bardzo rozumiem jak chcą to rozwiązać przy takiej ilości ludzi dziennie. Bo w zasadzie każda z tych kilkuset osób, która tam dochodzi to z niej korzysta. Tego żadna "sucha" toaleta nie wytrzyma bo się zaraz przepełni. A znowu "toi-toi" nie ma jak stamtąd zwieźć.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-12-16, 20:51

Byłem w zeszłym tygodniu 2 dni w Ustrzykach D. służbowo i miałem zamiar coś podpytać (bo słyszałem już o tym wcześniej) ale na spotkaniu nie było nikogo z BPN.
Cóż, przypuszczam że sami do końca nie wiedzą jak będzie, stąd takie ogólnikowe wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-05-25, 15:42

Zdjęcie z tej relacji trafiło do gazety ;)

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,1509 ... Czolka3Img
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości