21-07-2013 Beskid Średni pętla wokól Skomielnej Czarnej

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
kris75

21-07-2013 Beskid Średni pętla wokól Skomielnej Czarnej

Postautor: kris75 » 2013-07-22, 21:57

Wycieczkę zaczynam na przełęczy między Skomielną, a Wieprzcem w przysiółku Goryle Wyżne :usm .Najpierw szlakiem niebieskim na Koskową Górę,potem żółtym przez Parszywkę, Dział do znaków zielonych pod Kotoniem.Pogoda dopisuje po prostu sielanka aż do planowanego śniadania wyciągam na pewniaka reklamówkę z plecaka w przekonaniu, że tam są kanapki a tu lipa zabrałem, inną z kiełbasą i boczkiem przeznaczoną na fasolkę.Myśle se zjem jedno kiełbaskę i jakoś przepykam cały dzień.Pojedzony po uju idę dalej zielonym w stronę Więciórki, a tu na mnie burki wyskakują zara mi się Rumunia przypomniała odganiam je kijkami, a te nic w końcu właścicielka woła jednego "Bekon do nogi" myślę se znowu qrwa boczek.Schodzę do Więciórki tam się chyba stosują do ustawy pies na łańcuchu bo wszystko luzem lata i w qrwia człowieka.Za wioską na łąkach gubię szlak no więc następuje korekta chaszczingowa i znajduję go przed samą Skomielną.Teraz jeszcze mi zostało podejście na Groń gdzie mam nadzieję zobaczyć Tatry i tak się też stało.Robię foty,gryza kiełbasy i schodzę do autka niebieskim szlakiem.

Start:6.00
Meta:14.00
Odległość:26,7km
Suma podejść:1111m

Stwierdzam,że okolica jakże urocza, a tak mało odwiedzana przez turystów nie spotkałem nikogo na szlaku poza tubylcami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Reszta fotek:
https://picasaweb.google.com/krzysiu.pi ... directlink
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez kris75, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-07-22, 22:36

I taka to właśnie ładna pogoda była w niedziele chyba wszędzie w Beskidach.
Chmureczki bajkowe :-)
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-07-23, 09:46

A tak załowałeś, że Cię nie zabrano w tatry... a tak naprawdę... to nie masz czego żałować. Kurcze, ten średni to dla mnie czysta karta, ale juz któraś z kolei relacja mnie zaciekawia (Tępy chyba dał ta pierwszą swego czasu)
kris75

Postautor: kris75 » 2013-07-23, 09:59

sokół pisze:A tak załowałeś, że Cię nie zabrano w tatry... a tak naprawdę... to nie masz czego żałować. Kurcze, ten średni to dla mnie czysta karta, ale juz któraś z kolei relacja mnie zaciekawia (Tępy chyba dał ta pierwszą swego czasu)


Mnie też bardzo zaciekawił więc kontynuuję w najbliższy weekend.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2894
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2013-07-23, 17:48

kris75 pisze:Koskową Górę,potem żółtym przez Parszywkę, Dział do znaków zielonych pod Kotoniem

To akurat zrobiłem w odwrotnym kierunku.

kris75 pisze:Stwierdzam,że okolica jakże urocza, a tak mało odwiedzana przez turystów nie spotkałem nikogo na szlaku poza tubylcami.

Potwierdzam. Zaś widok z Koskowej Góry jest jednym z piękniejszych w całych Beskidach, które przeszedłem. Jest to o tyle dziwne, że byłem w Beskidzie Średnim tylko raz.

Na jesień wypadałoby coś tam ,,urobić"....
Vision

Postautor: Vision » 2013-07-25, 23:04

No chmurki bajkowe, Tatry też niezłe... no i ta uczta z tą kiełbasą i boczkiem, żyć nie umierać. Ja bym sobie tą fasolkę już darował. :D
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2481
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2013-07-31, 14:27

Też mi się bardzo podobają chmurki (reszta też), po dacie wyjścia stwierdzam, że wtedy też były u mnie (na Mazowszu) takie bajeczne, białe obłoczki i bardzo niebieskie niebo, codziennie myślałam "zrobię zdjęcia", ale nie chciało mi się ładować aparatu... Aż pewnego dnia wszystko poszło i nie chce wrócić :( Albo wciąż jest niebieskie niebo, albo chmury z ciemną podstawą i nie wygląda to już tak ładnie.
Ostatnio zmieniony 2013-07-31, 14:28 przez Malgo Klapković, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tatromaniak
Posty: 323
Rejestracja: 2013-07-07, 19:55
Lokalizacja: Podhale

Postautor: tatromaniak » 2013-07-31, 21:11

Widzę, że ostatnio Ty też takie maratonki sobie sadzisz a i suma podejść niczego sobie jak na takie kopczyki :)
kris75

Postautor: kris75 » 2013-07-31, 22:51

tatromaniak pisze:Widzę, że ostatnio Ty też takie maratonki sobie sadzisz a i suma podejść niczego sobie jak na takie kopczyki :)


Wiesz Janek małe kopczyki , ale warioty. :haha

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości