Wykuwanie na ostro.

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Wykuwanie na ostro.

Postautor: Dobromił » 2013-09-06, 12:10

Ave.

Na Forum wre … Iskry lecą, dysputy są ogniste, wykuwa się ciekawe oblicze tego Forum … Temat za tematem, tworzą się stronnictwa, grupy nacisku, ktoś twierdzi, że istnieje GTW. Jedni lobbują za chaszczami, dziczyzną i żwirem, inni za litą skałą, roślinkami malutkimi i kostka brukową na szlaku. Jest wesoło, mądrze i walecznie. Postanowiłem i ja coś dorzucić do tego Oblicza Forum Naszego.

Udałem się w teren, który ma w sobie i chaszcze, i skały, i żwiry, i szlak jak chodnik, widoki niskie i widoki wyższe. Taki Misz – masz. Co by nie zostać zapisanym do jednej grupy lobbystów.

Panie i Panowie – Wykuwanie na ostro.

Ostatni raz w górach byłem 15 sierpnia. Jako stonka, ceper, klapkowicz z reklamówką udałem się na Szpiglasowy Wierch przez Rusinową Polanę, Morskie Oko i Ceprostradę. Potem do 5 Stawów Spiskich, Wodoryje i Palenica. Na około 22 kilometrze wycieczki stopa ma prawa ( poważnie ubita na początku maja ) kazała mi się gwałtownie oddalić i poinformowała mnie, że zamierza udać się na urlop. Na 31 kilometrze, końcu spaceru, podtrzymała to zdanie. No cóż … trzymała mnie w szachu, Szuja jedna. Przetrzymała do środy, 4 września. I to do godzin popołudniowych. Praca jest ważna. O godzinie 15.40 wnikam do busa. Za całe 3 złote ( słownie : trzy ) dostaję się do miejscowości Ostre. U stóp straszliwej góry przeznaczenia. O nazwie Ostre. Ogólnie ostro w tych rejonach. Celem mej wycieczki były Kuźnie. Postanowiłem coś wykuć. Wykuć na ostro. Udało się.

O godzinie 16 wnikam na zielony szlak prowadzący przez Halę Ostre ( monotematyczni są ) na zbocze góry Murońka. I potem dalej. Np. można się połączyć z innym szlakiem i dotrzeć na Baranią Górę. Albo nad Bałtyk lub w Bieszczady zachaszczone. Ja aż tak bardzo się nie rozkręcałem. Czułem potrzebę zaśpiewania ‘Dudni woda, dudni w skalistej Kuźni”. Cudne to miejsce. Razem z Towarzyszem Piotrem Zdziczałym raz za czas odwiedzamy to miejsce co by poznać je dobrze. Poznaliśmy w wersji zimowej, w wersji mało roślinnej. Teraz ja poznałem w wersji obficie roślinnej. Maliny, ostrężyny, borówki, paprocie, baobaby, palmy, buki, krokodyle ( to akurat zwierz, mój ulubiony, a nie roślina ), trawy i inne zboża. Co tu dużo mówić – jakoś mi się droga pod skalne skały pomyliła … Nic to – nie po to jestem Kolumbem Skalnym co by roślina mi ambicję pożarła. To ja je pożarłem !!! Swoja drogą pyszne ostrężyny tam rosną. Wnikam w końcu ( od góry, ze zbocza Murońki ) pod skały. Dzicz, pustka, kroki za drzewa, zwierz spod skały, skały ze ściany, skały z murawy, drzewa ze skały. Krążę po okolicy z 40 minut, rozmyślam, zmyślam, podziwiam. Rzucam raz za razem okiem w górę, a tam piękne słońce na błękitno – barankowym niebie. Prowokowało do wyjścia z mroku. Co też uczyniłem. Wyszedłem na szlak i myślę co dalej. Z Murońki jest ładny widok na góry i Żywiec oraz kawałek Bielska. Podlaskiego. Ale nie wszedłem tam. Dzika ścieżka za często szła przez młode iglaki. Nie chciałem dokonać dewastacji młodego elementa. Stwierdziłem, że czas na ostrą część wycieczki – góra Ostre. Poprzez halę Ostre ( ładny widok na Murońkę, Babią Górę i inne ) wnikam w las. Po lewej otwiera się widok na Skrzyczne. Potem znów w las, znowu widok na Skrzyczne, znowu las i piękny biały domek na plaży. Z widokiem na Żywiec i góry. Tatry i Bieszczady. Dokładnie było widać jak lobbyści walczyli o nie. Neutralnie oddalam się, wnikam w las i drogą liściasto – kamienną ( coś dla chaszczowców ) docieram do szlaku zielonego jak dawne butelki z piwem. Trochę jeszcze krążę po okolicy i kieruję się w stronę przystanku. Rzut oka na Beskid Mały, na Wysoki, na Śląski, i na sam Najwyższy w Świecie Grojec. Oddaję Mu poklon i zasiadam na przystanku.

Wykuwanie na ostro udało się. Wbiłem się też w ognistą dysputę górską łącząc te dwa górskie światy.

Dobranoc.
Ostatnio zmieniony 2013-09-06, 12:44 przez Dobromił, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-09-06, 13:01

Fotomontaże.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-09-06, 13:03 przez Dobromił, łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2013-09-06, 13:03

A za co mam vat płacić?

ech już mam za co. szybkiś niczym strzała
Ostatnio zmieniony 2013-09-06, 13:04 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2013-09-06, 13:09

Ostra jazda Dobromile..
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-09-06, 13:10

laynn pisze:szybkiś niczym strzała


Open Fire:
"Szybki jak strzała,
twardy jak skała"

bton1 pisze:Ostra jazda Dobromile..


Okoliczności tego wymagały.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Vision

Postautor: Vision » 2013-09-06, 13:19

Dobromił pisze:Na Forum wre … Iskry lecą, dysputy są ogniste, wykuwa się ciekawe oblicze tego Forum … Temat za tematem, tworzą się stronnictwa, grupy nacisku, ktoś twierdzi, że istnieje GTW. Jedni lobbują za chaszczami, dziczyzną i żwirem, inni za litą skałą, roślinkami malutkimi i kostka brukową na szlaku. Jest wesoło, mądrze i walecznie. Postanowiłem i ja coś dorzucić do tego Oblicza Forum Naszego.


Ładne podsumowanie, a zarazem wstęp...

A co do wycieczki, fajna sprawa, w sumie to się właśnie dziwiłem, co tak od dawna relacji nie ma. Już myślałem, że szykujesz się do walki na forum w obronie swoich ulubionych gór...

:star2

PS: Ładne zdjęcia, szczególnie te z "rudymi" ;) trawami.
Ostatnio zmieniony 2013-09-06, 13:22 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
aranea
Posty: 476
Rejestracja: 2013-07-18, 12:58
Lokalizacja: Lublin

Postautor: aranea » 2013-09-06, 14:32

Ja za 3 złote (słownie: trzy) nie dojechałabym nawet z Lublina do Nałęczowa.. Zazdrość, że ludzie mieszkają w takich mlekiem i miodem płynących krainach.. :D
Zdjęcia rzeczywiście ładne, szczególnie lubię czarno - białe.
idę w góry cieszyć się życiem..
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-09-06, 17:07

Była jaki grzyb? (prócz Ciebie), bo tam lubią rosnąć.

Kuźnie są w rejonie naszych skalnych poszukiwań :), sporo się tam z Dobromiłem błakamy. A rezerwat-udostępniony- to miejsce które powinno się obejrzeć na własne oczy, bo jest rewelacyjne.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-09-06, 19:55

Ładne miałeś światło. I cholera, Bieszczady mówisz, widziałeś... I pewnie Lucyne na miotle, jak lata po połoninach... (ale to na zoomie)

a widać było Alpy Poznańskie i Lecha?
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2013-09-06, 22:20

Dobromił pisze:stopa ma prawa


Cholera ja mam zawsze problemy z prawa piętą :P

Fajna wycieczka ;) chyba nie będę tu zaglądać, bo mnie jeszcze zazdrość zeżre, że tak mało gór zwiedziłam ;)
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2481
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2013-09-06, 23:49

Ostroś pojechał Dobromile, jak brzytwa.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-09-09, 13:46

Piotrek pisze:Była jaki grzyb? (prócz Ciebie), bo tam lubią rosnąć.


Były.

sokół pisze:I pewnie Lucyne na miotle, jak lata po połoninach... (ale to na zoomie)


Trenowała akrobacje.

sokół pisze:a widać było Alpy Poznańskie i Lecha?


Blask Lecha trochę mnie oślepił.

Iva pisze:chyba nie będę tu zaglądać, bo mnie jeszcze zazdrość zeżre, że tak mało gór zwiedziłam


Nie narzekaj. W miarę młoda jesteś.

Malgo Klapković pisze:Ostroś pojechał Dobromile, jak brzytwa.


Mogło być ostrzej. Specjalnie ominełem domek z kosami.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2481
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2013-09-10, 15:34

Twój avatar też ostry :P
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-09-10, 15:37

Bije z niego miłosierdzie, dobroć oraz artyzm. Malarski.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości