głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Beskid Śląski

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Beskid Śląski

Postautor: Dobromił » 2019-09-09, 16:19

Dzień dobry.

Czasami warto wybrać się w najbliższe otoczenie rodzinnego miasta. Beskid Żywiecki jest nudny, Beskid Mały poczeka. Nawiedziłem Beskid Śląski.

Nawiedziłem 25.8.19 w towarzystwie dwóch koleżanek. Turystek długodystansowych, Znakarek PTTK. Jako turysta ceniący trasy krótkie, z dużą ilością postojów ( czy to w terenie czy to schronisku ) wyczuwałem podstęp, chęć turystycznego mordu.

Znakarki chciały iść z Ostrego niebieskim szlakiem na Skrzyczne. Rozdarłem szaty, przemówiłem, namówiłem, zamąciłem Im w głowach, roztoczyłem wizję turystycznej przygody. Poszliśmy na Kościelec. Na początek żółtym szlakiem, a potem w bok.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uwielbiam ten szczyt ( 1022 m ), bywam w każdej porze roku. Polecam znajomym – panie Znakarki były tam pierwszy raz. Zaskoczyła mnie bujna roślinność, w której na pewno ukrywał się zwierz.

Po zasłużonym odpoczynku ( Piknik na Skale ) ruszyliśmy w stronę żółtego szlaku, a potem zielonym weszliśmy na Malinowską Skałę ( 1152 m ). Fajny szczyt, fajne skałki na szczycie i pod. Obecnie Malinowska oferuje zacne widoki. Pamiętam jak rósł tam drzewostan pamiętający Bolesława Śmiałego.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak mi się tam podobało, że aż zdobyłem skalę od strony Skrzycznego. Znakarki poprosiły mnie o powtórkę i upadek bo „nie widziałyśmy jeszcze GOPR – u w akcji” ale odmówiłem.

Tak nam się ten zielony szlak spodobał, że deptając go dotarliśmy do Schroniska pod Baranią. Po drodze wchodząc lub mijając z boku : Zielony Kopiec ( 1152 m ), Gawlasi ( 1076 m ), Magurkę Wiślańską ( 1140 m ) i Baranią Górę ( 1220 m ).



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Schronisko zmienia się na plus.

W drodze powrotnej ponownie nawiedziliśmy Baranią i Wiślańską. Z niej skręciliśmy w prawo – czerwonym szlakiem na Magurkę Radziechowską ( 1108 m ), a potem zielonym obok Murońki, przez Halę Ostre do Ostrego. Ten ostatni odcinek pokonaliśmy w zacnym tempie – od Baraniej i Węgierskiej Górki nadciągała burza. Mimo to sporo osób szło w górę. A było to parę dni po tragedii w Tatrach …


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podsumowując – przeszliśmy 32 kilometry. Było fajnie.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9684
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2019-09-09, 16:58

Przepięknie!
Szliśmy, może nie aż tak dramatycznie długo ;) ale teren wart każdego kilometra.
Misia nie widzieliście, bo od jakiegoś czasu niby się pląta w okolicach Malinowskiej i Baraniej.

Śląski rządzi :lol ;)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-09-09, 17:04

Misia nie było.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2019-09-09, 18:03

Ale łeb trzeba raz w jedną, raz w drugą kręcić. Ja rozumiem, że skoro miałeś dwie koleżanki to kręciłeś za nimi...
Widziałem ostatnio filmik z Kościelca i naprawdę będę musiał wejść na niego.
Wycieczka fajna.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-09-09, 18:08

laynn pisze:Widziałem ostatnio filmik z Kościelca i naprawdę będę musiał wejść na niego.


Daj znak, dawno na nim nie byłem.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-09-09, 19:17

Kultowe miejscówki, w tym i to z zimowych żniw. Tak wnioskuję z opisu bo za cholerę zdjęcia mi się nie chcą zaciągnąć
Ale chwali się, że podtrzymujesz tradycję i wciągasz nowych adeptów ...znaczy adeptki :)
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3459
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2019-09-09, 19:28

Niezły mroczny klimat na ostatnich zdjęciach. Gęsta atmosfera...
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-09-10, 07:17

Piotrek pisze:Tak wnioskuję z opisu bo za cholerę zdjęcia mi się nie chcą zaciągnąć


Mogę Ci je w sobotę w albumie odbite pokazać.

Wiolcia pisze:Niezły mroczny klimat na ostatnich zdjęciach. Gęsta atmosfera...


I pięknie walnęło. jedna ze Znakarek prawie zeszła śmiertelnie.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości