Jesiennie na Potrójnej

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Jesiennie na Potrójnej

Postautor: Piotrek » 2013-10-14, 10:04

Z pasm do których mam w miarę blisko najlepszym na wycieczki o tej porze roku jest chyba Beskid Mały. Jesienią jest tu wręcz bajkowo.
Plany zakładał bez szlakowe wejście kombinacją dróg leśnych bezpośrednio na Potrójną, dalej trochę szlakiem w stronę Przeł. Zakocierskiej i w dół do Kocierza zahaczając o chatkę pod Potrójną.
Na wstępie trochę pomieszałem zakręty, odbiło nam się za bardzo na zachód co w efekcie wydłużyło wycieczkę (wolne przewodnictwo jest do bani :lol ) ale w sumie bez szkody- po drodze były ładne polanki z przyzwoitymi widokami i oczywiście bajeczne, jesienne kolory :-) . Po nie całej godzince doturlaliśmy się do czerwonego szlaki i w następne pół na szczyt Potrójnej. Szczyt bardzo widokowy i godny odwiedzenia.
Jest tu w pobliżu przyjemna chatka gdzie sobie można posiedzieć. Chatka istnieje chyba kilka lat, teraz trochę rozbudowana ale nie jest top hotel :)
Pogoda świetna, ciepło, ładnie więc po wysiedzeniu ławek kulamy się dalej, do chatki pod Potrójną mijając po drodze ładną skałę "Zbójnickie okno". Tu jednak jedynym zbójnikiem był mój Stasiek który dostał focha i zażyczył sobie ponowne noszenie w nosidle.
Pod chatką kolejna posiadówa, gadki szmatki z dzieciakami i zejście w dół, do Kocierza.
Ładnie było, ciepło było i kolorowo. Pętla bardzo długa nie była, za to ja byłem pod koniec wyjarany :rol . Samemu czy z dorosłymi to mogę napierać po 10-12h i nie ma większego problemu za to z dzieciakami po paru godzinach to jestem padnięty. Wysysają z człowieka energię na maxa
:)

Foty-> http://www.zuziawdrodze-galeria.cba.pl/potrojna102013/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Piotrek, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-10-14, 10:19

Taaa, to jedno z tych miejsc, na które się szykuję. I dotrzeć jakoś nie mogę. Klimaty są tam niezłe, buczyn dużo, ale... wydaje mi się, że apogeum jeszcze nie nadeszło, jeszcze tydzień, dwa... Kojarzę sprzed roku jakąś relację z tamtych rejonów (nie pamiętam, czyją), wydawało mi się, że może być jeszcze bardziej kolorowo, chyba, że to kwestia światła.
Mirek

Postautor: Mirek » 2013-10-14, 10:33

Kolorowo-bajecznie ,bez dwóch zdań.
Awatar użytkownika
TataOjciec
Posty: 353
Rejestracja: 2013-09-17, 14:26
Lokalizacja: Z Blokowiska

Postautor: TataOjciec » 2013-10-14, 10:34

sokół pisze:... wydaje mi się, że apogeum jeszcze nie nadeszło, jeszcze tydzień, dwa... Kojarzę sprzed roku jakąś relację z tamtych rejonów (nie pamiętam, czyją), wydawało mi się, że może być jeszcze bardziej kolorowo, chyba, że to kwestia światła.


Możesz nie trafić niestety , buki już zrzucają liście w BM. Wydaje mi się że ten week był tym właściwym, pogoda była super
Obrazek
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2013-10-14, 10:38

Ja też sądzę, że to już wielki finał jesieni. Z tego co widzę w okolicy w trakcie spacerów z Zuchem, to ciekawiej już nie będzie.

A miejscówki świetne do fotografowania i zapamiętywania :)
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-10-14, 10:57

sokół pisze:wydawało mi się, że może być jeszcze bardziej kolorowo, chyba, że to kwestia światła.


Piotrek robił zdjęcia czarno - białe.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Vision

Postautor: Vision » 2013-10-14, 11:10

sokół pisze:Kojarzę sprzed roku jakąś relację z tamtych rejonów (nie pamiętam, czyją), wydawało mi się, że może być jeszcze bardziej kolorowo, chyba, że to kwestia światła.


Może tą: https://picasaweb.google.com/1129537785 ... edirect=1#

I rzeczywiście wygląda, że było później i kolorowo nadal, a może nawet bardziej. ;)

Chociaż u Piotrka to wygląda jakby już był późniejszy termin, niż ten w tej relacji co wkleiłem, więc może już lepiej nie być. No ale w sumie my w tamtym roku byliśmy w śląskim na początku listopada i też nie było najgorzej, oznaki jesieni jeszcze jakieś były. :-o
Ostatnio zmieniony 2013-10-14, 11:16 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
presto
Posty: 219
Rejestracja: 2013-09-19, 11:59
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Postautor: presto » 2013-10-14, 11:14

Na Potrójnej jesienią jest super. Byłem w zeszłym roku. Zresztą Beskid Mały jest doskonałym celem na jesienne wycieczki
pozdrawiam
presto

mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-10-14, 11:19

Sporo też zależy od okoliczności czyli dobrej pogody. Tak myślę, że ten weekend był w sam raz, bo za tydzień, dwa nawet jeżeli było by jeszcze barwniej to raczej słabe szanse na tak ładną pogodą. A to ma wpływ na odbiór wizualny. :-)
Ale z prognozami dłuższymi wiadomo jak jest, wiec może jeszcze...
Jeszcze dodam, że na żywca to kolory były bardziej intensywne, mocne tylko aparacik mi tego tak ładnie nie ujął.

A Potrójna i okolica to tak jak mówi Sokół, klimaty są nie złe, buczyn sporo i oczywiście przyzwoite widoki z trasy.

(relację z linku też kojarzę, chyba z Beskidzkiego F.)
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-10-14, 20:32

Wiz, dzięki, o tą relację właśnie mi chodziło.

Fakt - bylismy poczatkiem listopada na Skrzycznem, jesień jeszcze niewątpliwie panowała.
Zobaczymy za kilka dni, jak to wygląda, na żywo.
Awatar użytkownika
kris_61
Posty: 293
Rejestracja: 2013-08-23, 09:12
Lokalizacja: Bytom

Postautor: kris_61 » 2013-10-15, 11:00

Z chatki od Rafała klimatyczny widok. :)

Niestety ze strony Piotrka nie pozwalają linkować. :(
Ostatnio zmieniony 2013-10-16, 09:26 przez kris_61, łącznie zmieniany 3 razy.
Mirek

Postautor: Mirek » 2013-10-15, 11:11

Kris ,nie wiem jak u innych ale jakieś niebieskie dziwadło widzę zamiast foty.Coś cba.pl
Vision

Postautor: Vision » 2013-10-15, 16:03

Chyba to jednak kwestia podkręcenia kolorów w aparacie, albo w programie na komputerze.

Obrazek

:fajka Czyli dupa, to jednak było apogeum tej jesieni. ;) Chociaż, może coś w Gorcach nam jeszcze zostanie. :DD
Ostatnio zmieniony 2013-10-15, 16:12 przez Vision, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-10-16, 07:09

Vision pisze:Chociaż, może coś w Gorcach nam jeszcze zostanie.


Suchy liść.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
kris_61
Posty: 293
Rejestracja: 2013-08-23, 09:12
Lokalizacja: Bytom

Postautor: kris_61 » 2013-10-16, 09:24

Dobromił pisze:
Vision pisze:Chociaż, może coś w Gorcach nam jeszcze zostanie.


Suchy liść.

Niestety chyba to koniec górskiej jesieni, która w tym roku trwała niezwykle krótko. :nie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości