Z cyklu JA TU BYŁEM czyli 11 VI 2021 Kotarz.

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Mirek

Z cyklu JA TU BYŁEM czyli 11 VI 2021 Kotarz.

Postautor: Mirek » 2021-06-13, 16:43

Obrazek

Wycieczkę zaczynam na przystanku Hołcyna (dla niezmotoryzowanych takich jak ja porada,) jadąc Wispolem mijam przystanek Centrum i jadę na następny skracając sobie niebieski szlak o ok, 1 km.Przechodzę most i idę w górę asfaltem aż do przystani kajakowej czynnej w sezonie letnim.Mała zapora na zalewie spiętrza zbiornik wodny.


Obrazek

Szlak skręca drogą asfaltową w lewo tuż przy blaszkach,mijam jedną z kilku kapliczek na trasie i wchodzę z las.



Obrazek

Obrazek

Krótki odpoczynek na trasie w której Harry wierny mój towarzysz bez szemrania dotrzymuje mi towarzystwa.


Obrazek

Obrazek

Na Jaworowej podziwiam widoki oraz desant Cichociemnych

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na Kotarzu od ostatniej wizyty mojej sporo zmian,stoi oprócz wiaty maszt telefonii komórkowej i bufet piwny


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Długo nie popasam, ciszę zakłóca warkot wiertnicy i głośne rodaków rozmowy.

Obrazek
Szlak żółty od ostatniej naszej wizyty (min, z Ninikiem , innymi + pani Kasia z jamniczkiem o której na pewnym forum było troche hałasu) częściowo zmienił bieg.
Dochodzę do Chaty Wuja Toma , małe Kubusiowe co nieco i zmierzam na przystanek Bukowa.Po drodze mijam małe co nieco wijące się na poboczu.


Obrazek

Obrazek Gdzie oczekuję na opóźniony autobus o całe 20 minut dzięki czemu w Cieszynie mam więcej czasu relaksowego w oczekiwaniu na dalszy transport.To jest właśnie ów PIRAT co potwierdza sama właścicielka.

Obrazek
laynn

Postautor: laynn » 2021-06-13, 18:05

No i proszę, Jaworowa piękne miejsce! :)
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9749
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-06-13, 18:14

W Śląskim to jedno z ładniejszych miejsc o ile nienajładniejsze, więc wybór bardzo dobry :)

W Piracie mogłeś pozdrowić panią Dankę ode mnie ;)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2021-06-13, 18:25

Miejsce przeciętne ale zwierz ciekawy. To chyba trzecia wycieczka beskidzka na tym Forum ( ostatnimi czasy ) ze spotykanym bydlęciem.
Ostatnio zmieniony 2021-06-13, 18:25 przez Dobromił, łącznie zmieniany 1 raz.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Mirek

Postautor: Mirek » 2021-06-13, 18:33

Adrian pisze:W Śląskim to jedno z ładniejszych miejsc o ile nienajładniejsze, więc wybór bardzo dobry :)

W Piracie mogłeś pozdrowić panią Dankę ode mnie ;)
Następną razą nie omieszkam,choć szczerze mówiąc byłem tam w tym roku po raz trzeci a pierwszy raz panią Dankę widziałem.
laynn

Postautor: laynn » 2021-06-13, 18:50

Dobromił pisze:Miejsce przeciętne

Jak to w Śląskim :P
Mirek

Postautor: Mirek » 2021-06-13, 19:36

laynn pisze:
Dobromił pisze:Miejsce przeciętne

Jak to w Śląskim :P
Jak to w Śląskim bywa, bywa też znacznie więcej luda na trasach. Dlatego wolę wędrówki w tygodniu, poza tym łatwiej z komunikacją zbiorową. :DD
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2021-06-13, 20:14

laynn pisze:
Dobromił pisze:Miejsce przeciętne

Jak to w Śląskim :P


W części pastwiskowej :D
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-06-13, 20:16

Jak się okazuje, można w góry i bez auta :ok
Trasa dajna, z 10 km będzie, a może i więcej.
Mirek

Postautor: Mirek » 2021-06-13, 20:35

Piotrek pisze:Jak się okazuje, można w góry i bez auta :ok
Trasa dajna, z 10 km będzie, a może i więcej.
Więcej, znacznie mapa-turystyczna.pl podaje 14,1 km. Tyle że w moim przypadku czasy się nie sprawdzają. :usm
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-06-13, 22:29

Nie sprawdzają, bo idziesz dłużej czy krócej od zakładanego?
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2021-06-13, 22:31

Pod górkę dłużej, a z górki wystarczy się stoczyć, więc szybciej. Tak myślę po sobie. :mys5
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Mirek

Postautor: Mirek » 2021-06-13, 22:35

Piotrek pisze:Nie sprawdzają, bo idziesz dłużej czy krócej od zakładanego?
Dłużej, znacznie dłużej gdyż nigdzie mi nie spieszno oprócz tego by przynajmniej na kolację do domciu zdążyć. :usm
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2894
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2021-06-23, 16:42

No i pięknie. Dobrze że wróciłeś na szlaki. Czytałem też Twoje poprzednie relacje z minionych miesięcy.
Trasy krótkie nie mają nic złego w sobie - delikatnie parafrazując klasyka - ,,lepiej mądrze iść krótko, niż długo ale głupio" ;)

Gdy miną pewne moje prywatne uwarunkowania rodzinne (nie związane bezpośrednio ze mną), to też chciałbym wrócić na szlaki.

Trzymaj tak dalej :)
Mirek

Postautor: Mirek » 2021-06-23, 17:40

Spoko, góry stały setki tysięcy lat i postoją jeszcze dłużej.Na mnie też czekały kilka lat,tyle że z przyczyn zdrowotnych miałem przerwę.Wolę trasy krótkie takie do 20 km, by za dużo za jednym razem nie przejść i mieć pretekst by tam wrócic.Niebawem mam do zrobienia małe przypomnienie na trasie Żabnica-Słowianka-Bystra, na którą to Słowiankę raz się wybrałem i nie dotarłem.Dosłownie ze szlaku zmyła mnie mała nawałnica.3mam za Ciebie kciuki i do zobaczenia na szlaku. :ok

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości