Witamy na nowej wersji forum. Jeżeli masz problem z zalogowaniem, wyślij maila na gbg@gorybezgranic.pl lub za pomocą formularza na dole strony.
INFORMACJE O NOWYM FORUM
RELACJA CZERWCA
ZDJĘCIE CZERWCA

Trójwieś na leniwo

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12272
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Trójwieś na leniwo

Postautor: sokół » 2022-07-08, 20:24

Się pojechało, się wróciło.

Nie chciało mi się ani łazić w tym roku, ani robić zdjęć, zrobiłem ich łącznie 220.
Jakoś tak się pozmieniało, nie wiem, znudziło mi się, a może trzeba sobie kopa w dupę zasadzić?

Tylko jak tu sie zmusić, skoro się nie chce...

Zacznę od środka, udało się mi spotkać z Mirkiem, po 13 latach niewidzenia. Było to szczególne wydarzenie, więc dlatego pozwolę najpierw o tym...

Pogoda miała być lepsza, po kwadransie spaceru po prostu nas zlało i to tak solidnie.

Obrazek

Przeczekaliśmy najgorsze pod drzewami, mając już rózne głupie myśli, no ale po kilkunastu minutach burzysko odeszło w niepamięć, a my po ścianie błota wdrapywaliśmy się ku Ochodzitej.

Obrazek

Oboje mieliśmy świetne zabezpieczenia przeciwdeszczowe, w części górnej przynajmniej, bo moje porty to przemokły do cna. Ale co tam, czerwcowy deszcz weteranów nie wystraszy.

Mirek za to posiadał stylowy ochraniacz.

Obrazek

Krajobraz po burzy miał swoje plusy. Warto było zmoknąć.

Obrazek

Pogoda chyba nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, ale korzystaliśmy oboje z okienka pogodowego. Co ciekawe, Mirek był na Ochodzitej pierwszy raz. I od razu takie atrakcje :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szybkie foty na ławeczce Mirkowym aparatem i zmykamy, bo znów zaczyna grzmieć. Obracamy się i co widzimy? Sunie na nas armagedon.

Obrazek

Udało się jednak minąć go bokiem, trzasnąłem puszeczkę na przystanku i poszliśmy na Tyniok. Burze kręciły się wokół nas. Jedna była w masywie Romanki i Lipowskiej.

Obrazek

Druga poszła nad Rycerzową.

Obrazek

Tyniok to naprawdę kawał fajnej góry i całkiem możliwe, że przewyższa walorami Ochodzitą. Na samym szczycie do wynajęcia jest domek. Rozważaliśmy z Mirkiem plusy i minusy takiego wynajmu. Widoki zajebiste, ale jak braknie browarów - koniec.

Obrazek

Na Tynioku weszliśmy w chmury i w zasadzie czas mijał nam na jakichs wspomnieniach, tudzież naprawach mojego obuwia (jakoś doczłapałem do końca, ale Mirkowi chyba zepsułem nóż przetrwania, a sobie rozciąłem palca)

Przed Gańczorką trafiliśmy na przelewające się chmury, to był chyba najlepszy moment tego leśnego odcinka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A potem.... potem było coraz wolnie, wolniej, dłuższy postój pod Karolówką, potem Mirek usiłował bezskutecznie dodzwonić się do żony...
Na Stecówce rozstajemy się, Mirek leci na Kulalonkę, a ja pędzę do dziewczyn skrótami, jakie poznałem w poprzednich latach.

Obrazek

Ogólnie bardzo dzień na plus, chociaz pogoda spłatała figla, a trasa tylko chwilami była fajna. No ale spotkanie z Mirkiem po tylu latach było godne zmoknięcia.
marekw
Posty: 3767
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2022-07-08, 21:51

Nie chciało mi się ani łazić w tym roku, ani robić zdjęć, zrobiłem ich łącznie 220.

Może już pora zmienić miejscówkę?Szkoda,że nie było okazji się spotkać.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12272
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2022-07-08, 22:17

Zmienię. Na pewno. Chociaż nie dlatego, że tam mi się znudziło.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5644
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2022-07-08, 22:22

sokół pisze:Mirek za to posiadał stylowy ochraniacz.

Full wypas! :D
A jak tam psiak? Pochodziła po górach, czy forma kanapowa?
Mirek

Postautor: Mirek » 2022-07-08, 22:37

Ten STYLOWY ochraniacz od niepamiętnych czasów był bezczynny w plecaku,a wreszcie sie przydał. :usm
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9557
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2022-07-09, 05:54

Spotkanie po latach zawsze na plus, pogoda tak strasznie się cieszyła że Mirek przyjechał, inaczej nie mogło być ;)

Lasy we mgle the Best!
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 5961
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trójwieś na leniwo

Postautor: Sebastian » 2022-07-09, 10:09

sokół pisze:Się pojechało, się wróciło.

Nie chciało mi się ani łazić w tym roku, ani robić zdjęć, zrobiłem ich łącznie 220.
Jakoś tak się pozmieniało, nie wiem, znudziło mi się, a może trzeba sobie kopa w dupę zasadzić?

Tylko jak tu sie zmusić, skoro się nie chce...



Może trzeba poszukać nowych miejsc, a nie trzeci rok z rzędu w schodzony wte i wewte Śląski. Może nasi południowi sąsiedzi, jest taki kraj na "S", nie masz daleko :)

Tyniok mi się podoba, jeśli się kiedyś wybiorę na Baranią Górę (bo jeszcze nie byłem), to właśnie od tamtej strony.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12272
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2022-07-09, 10:54

Znajdźcie mi proszę takie miejsce, gdzie...

Będę mieć domek na wyłączność, gdzie o 6 rano otworzę drzwi i wypuszczę psa, a pies nikomu nie będzie przeszkadzał. I nie będę go musiał pilnować.

Będę miał maks 1 km do krytego basenu.

Nie będę 300 km od najbliższego sklepu.

Nie zapłacę za domek jak za węgiel.

Z chęcią zmienię miejsce.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9557
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2022-07-09, 11:39

sokół pisze:Znajdźcie mi proszę takie miejsce, gdzie...

Będę mieć domek na wyłączność, gdzie o 6 rano otworzę drzwi i wypuszczę psa, a pies nikomu nie będzie przeszkadzał. I nie będę go musiał pilnować.

Będę miał maks 1 km do krytego basenu.

Nie będę 300 km od najbliższego sklepu.

Nie zapłacę za domek jak za węgiel.

Z chęcią zmienię miejsce.


Eeeeee tam Tomek, chyba przesadzasz z wybitnością i walorami tego domku w Istebnej 😉

Nie pijesz, nie palisz, coś z tego życia mieć musisz.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Adrian, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 5961
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2022-07-09, 11:51

Ten kryty basen to dość duża ekstrawagancja na wakacje w górach, reszta jest do ogarnięcia.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12272
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2022-07-09, 11:59

Jak Wam sie coś rzuci w oczy - dajcie znać. Ja już zaczynam szukać.
Basen może być jakimiś termami, aquaparkiem, najlepiej oczywiście gdzies na zadupiu, bo w Istebnej w godzinach szczytu było 15-20 osób na cały obiekt. Nie wybrażam sobie teraz iśc tam, gdzie ludzi jest 2000.

Może i ekstrawagancja, ale to nie ja wymysliłem, ja ogólnie rzygam już tym basenem. Codziennie musiałem tam iść.
Awatar użytkownika
Izabela
Posty: 789
Rejestracja: 2019-07-26, 08:31

Postautor: Izabela » 2022-07-09, 12:29

sokół pisze:Znajdźcie mi proszę takie miejsce, gdzie...

Będę mieć domek na wyłączność, gdzie o 6 rano otworzę drzwi i wypuszczę psa, a pies nikomu nie będzie przeszkadzał. I nie będę go musiał pilnować.

Będę miał maks 1 km do krytego basenu.

Nie będę 300 km od najbliższego sklepu.

Nie zapłacę za domek jak za węgiel.

Z chęcią zmienię miejsce.


Nasz domek na działce :) nie zedrzemy z Ciebie :)
Na basen piechotą 15 minut, spacerkiem przez Lasek Miejski, czyli piękne okoliczności przyrody. Do sklepu 5 minut, po drodze restauracja w której można zjeść coś dobrego. Piesek będzie mógł rano pobiegać i nikt nie zwróci Ci uwagi a TY możesz siedzieć na tarasie, pic kawę i oglądać Jaworowy. Owoce i jarzyny ekologiczne. Uważam, że to idealna propozycja :)
Ostatnio zmieniony 2022-07-09, 12:47 przez Izabela, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5644
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2022-07-09, 13:01

Izabela pisze:Nasz domek na działce

Czy są jeszcze jakieś wolne terminy?
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12272
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2022-07-09, 13:02

Oni nie mają pieńków dla Tobiasza. :D
Awatar użytkownika
Izabela
Posty: 789
Rejestracja: 2019-07-26, 08:31

Postautor: Izabela » 2022-07-09, 13:58

sprocket73 pisze:
Izabela pisze:Nasz domek na działce

Czy są jeszcze jakieś wolne terminy?


W tym sezonie już nie :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości