Zlot forum 2023 - Wyjazd Colda

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1171
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Zlot forum 2023 - Wyjazd Colda

Postautor: Coldman » 2023-10-20, 12:52

Cześć
Przejdę od razu do rzeczy, piątek około godziny 16:00 wyjechałem w kierunku Zwardonia, na tegoroczny zlot forum. W nocy wylądowałem samochodem pod górą Rachowiec, żeby tam spędzić noc i podziwiać rano wschód słońca. Plany jednak pokrzyżował straszny wiatr, śliskie błoto, oraz duży łoś spotkany po drodze :D Noc spędziłem w aucie i o poranku przed wschodem zdobyłem szczyt i udałem do pobliskiej platformy widokowej. Warunki 10/10

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zejście za widoku było już bardzo przyjemne, widoku dopisywały, od razu Skalanka wpadła mi w oczy.
Obrazek

Pokręciłem się trochę w Zwardoniu, zjadłem śniadanie i o 10:00 rozpoczął się zlot. Jak praktycznie wszystko wokół obszedłem to o Kikuli nie słyszałem, więc to był świetny wybór.
Trasa: https://mapa-turystyczna.pl/route/3cjtp
Pogoda super, trasa widokowa wzdłuż granicy, była okazja zobaczyć patrol na przejściu granicznym. Pierwsze spostrzeżenie na podejściu jest takie, że muszę częściej chodzić po górach, bo za 25 lat tak lekko nie będzie :P
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rachowiec
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na szczycie stoi duża ławka gdzie mieliśmy wspólną sesję.
Obrazek

Niektórzy jednak mieli pewne problemy...
Obrazek

Obrazek

Po ukończeniu trasy wpadliśmy na obiad w restauracji Halka. Tobi swoimi oczami próbował podebrać mi część obiadu :D
Obrazek

A to słynne jesienne drzewo :D
Obrazek

Część posiadówkowa odbyła się w Chatce pod Skalanką u Pana Stanisława Zadory. Pomimo różnych opinii o tym miejscu, było tutaj naprawdę przyjemnie. Wieczorne biesiadowanie przy ognisku przerwał deszcz i zagonił nas pod dach, gdzie najbardziej wytrwali siedzieli do 01:00.
Obrazek

Obrazek

O poranku pogoda czekała za mną aż się pozbieram z łóżka na małą sesje po wschodzie słońca.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po śniadaniu przy tej niepewnej pogodzie, zakończył się zlot i rozjechaliśmy się się w swoje strony. Chciałbym bardzo podziękować za organizacje super zlotu. Warto było przejechać tyle kilometrów, żeby spotkać się z prawdziwymi pasjonatami górskiej turystyki :D

Oczywiście dla mnie to nie był koniec dnia. Wybrałem się w Beskid Mały na wcześniej obmyśloną trasę. https://mapa-turystyczna.pl/route/3cjon
Zaparkowałem na ulicy Stalowej i pognałem czarnym szlakiem lekko pod górę. Jesień już coraz bardziej zabarwia drzewa.
Obrazek

Obrazek

Pierwszy raz udało mi się zrobić rozmazany mini wodospad.
Obrazek

Na ten szlak z pewnością wrócę w porze nocnej, aby porobić piękne zdjęcia miast :D
Obrazek

A tutaj chyba widać krzyż na Hrobaczej Łące
Obrazek

W Schronisku na Magurce ludzi w sam w spokoju można było usiąść i zjeść pierwszy raz w życiu Żebroczke. Nawet dobre :D
Obrazek

Obrazek

Na dłuższe siedzenie nie było czasu i dalej kolorowym i czerwonym szlakiem udałem się w dół.
Znacie jakieś inne miejsce, gdzie tyle szlaków się pokrywa?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niżej wyłonił się krajobraz z Skrzyczne, Magurą oraz Klimczokiem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drodze trafiłem do Chatki na Rogaczu, ciekawe miejsce z pięknym widokiem. Potencjalna miejscówka na zlot ;)
Obrazek

Obrazek

Ostatni kawałek szlaku po lesie i tak skończyłem weekendowy wypad. Na wybory zameldowałem się po 20, więc wszystko poszło zgodnie z planem.
Dużo było Beskidów w tym roku, ale teraz w mojej głowie są tylko plany na Sudeckie wycieczki :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2023-10-20, 13:19 przez Coldman, łącznie zmieniany 1 raz.
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach

Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5636
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2023-10-20, 12:59

No proszę, wyspinałeś się na ławkę i nikt na Ciebie nie krzyczał... ;)
Tobi pod stołem jak kot ze Shreka ;)

Awatar użytkownika
opawski1
Posty: 1058
Rejestracja: 2016-02-21, 09:15
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Re: Zlot forum 2023 - Wyjazd Colda

Postautor: opawski1 » 2023-10-20, 13:52

Coldman pisze:Na dłuższe siedzenie nie było czasu i dalej kolorowym i czerwonym szlakiem udałem się w dół.
Znacie jakieś inne miejsce, gdzie tyle szlaków się pokrywa?


Znam, Trójgarb w Górach Wałbrzyskich ;)
Obrazek

Coldman pisze:Po drodze trafiłem do Chatki na Rogaczu, ciekawe miejsce z pięknym widokiem. Potencjalna miejscówka na zlot ;)

Chatka Rogacz potwierdzam, świetne miejsce na potencjalny zlot! :)

Zdjęcie kota najlepsze! ;)
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/

Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2023-10-20, 16:09

Jakie duze jest siedzisko tej ławki? Namiot by sie zmiescil? :) Jeszcze nigdy nie rozbijałam namiotu na ławce wiec kusi :P
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1171
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Re: Zlot forum 2023 - Wyjazd Colda

Postautor: Coldman » 2023-10-20, 18:21

opawski1 pisze:
Coldman pisze:Na dłuższe siedzenie nie było czasu i dalej kolorowym i czerwonym szlakiem udałem się w dół.
Znacie jakieś inne miejsce, gdzie tyle szlaków się pokrywa?


Znam, Trójgarb w Górach Wałbrzyskich ;)
Obrazek

Coldman pisze:Po drodze trafiłem do Chatki na Rogaczu, ciekawe miejsce z pięknym widokiem. Potencjalna miejscówka na zlot ;)

Chatka Rogacz potwierdzam, świetne miejsce na potencjalny zlot! :)

Zdjęcie kota najlepsze! ;)


Kto był w Chatce Skalance?

buba pisze:Jakie duze jest siedzisko tej ławki? Namiot by sie zmiescil? :) Jeszcze nigdy nie rozbijałam namiotu na ławce wiec kusi :P


Dało by radę, tylko to rejon przedostawania się imigrantów przez granicę i patrole mogą się pojawiać ;
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach

Awatar użytkownika
opawski1
Posty: 1058
Rejestracja: 2016-02-21, 09:15
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Re: Zlot forum 2023 - Wyjazd Colda

Postautor: opawski1 » 2023-10-20, 19:03

Coldman pisze:Kto był w Chatce Skalance?

Duża ekipa, na obsłudze to był chyba Grochu, siedziałem na tarasie przyniósł mi herbaty i potem zniknął bo im brakło wody w studni więc nie pogadaliśmy. Rozmawiałem jedynie z innymi co spali na chacie.
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/

laynn

Postautor: laynn » 2023-10-20, 20:03

nikt na Ciebie nie krzyczał

Żony nie ma :D

Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2023-10-20, 21:21

Coldman pisze:Dało by radę, tylko to rejon przedostawania się imigrantów przez granicę i patrole mogą się pojawiać ;


Teraz i tak idzie zima wiec tam nie pojade, wiec najszybciej to za ponad pol roku. Do tego czasu moga sie juz zmienic trasy migrantow czy zainteresowania strazy ;)
Ostatnio zmieniony 2023-10-20, 21:21 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9527
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2023-10-20, 21:52

Kot jest debeściak, z taką miną śmieszyłby mnie co dziennie !

Wschód wyszedł fajnie, Tatry były to jest ważne :)

Fajnie że dotarłeś i w sumie też coś pochodziłeś po kopcach ...

Buba, tuż obok ławki jest taki elegancki przybytek z kominkiem.

Obrazek

laynn

Postautor: laynn » 2023-10-21, 08:24

Coldman pisze:Plany jednak pokrzyżował straszny wiatr, śliskie błoto, oraz duży łoś spotkany po drodze Noc spędziłem w aucie i o poranku przed wschodem zdobyłem szczyt i udałem do pobliskiej platformy widokowej. Warunki 10/10

ej zazdroszczę Ci tego wschodu - super! :)
Coldman pisze:Niektórzy jednak mieli pewne problemy...

:D :D :D

Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 5936
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot forum 2023 - Wyjazd Colda

Postautor: Sebastian » 2023-10-21, 14:20

Coldman pisze:Pierwsze spostrzeżenie na podejściu jest takie, że muszę częściej chodzić po górach, bo za 25 lat tak lekko nie będzie :P

Korzystaj, póki możesz :)