Witamy na nowej wersji forum. Jeżeli masz problem z zalogowaniem, wyślij maila na gbg@gorybezgranic.pl lub za pomocą formularza na dole strony.
INFORMACJE O NOWYM FORUM
RELACJA CZERWCA
ZDJĘCIE CZERWCA

W grudniu powiedziałaś nie ! Poszedłem po prośbie do samego

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9554
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

W grudniu powiedziałaś nie ! Poszedłem po prośbie do samego

Postautor: Adrian » 2024-02-01, 17:49

Dobry wieczór państwu, za chwilę zadbam o wasze paluszki, proszę dobrze klikać przy odświerzaniu ! ;)

W grudniu powiedziałaś nie ! Poszedłem po prośbie do samego diabła.

To miał być kolejny poniedziałek, jeden z Tych poniedziałków ;)

Pogoda miała być cudna, czyli nudna … Biel śniegu i błękit bezchmurnego nieba, a na dodatek bezwietrznie !

Byłem jak to zwykle bywa sam, plan był prosty, wejść na szczyt duży, a później pójść na szczyt mały, a stamtąd do schroniska, łatwo prosto i przyjemnie :)

Chodził za mną wschód tego dnia, ale zbyt duże ryzyko jechać z Cieszyna na Babią, a wschodu nie będzie, odpuściłem.

Wychodząc spotkałem jednego gościa schodzącego właśnie ze wschodu, mówił że był fajny, ale On był z Zawoi, mógł sobie pozwolić na takie ryzyko.

Ponad linią lasu pełne słońce ! Po lewej w dolinach mgiełki, tylko wiadomo jak się robi zdjęcia pod pełne słońce, sama radość :lol

Obrazek

Porane ciepłe słoneczko
Obrazek

Bardzo lubię ten kadr
Obrazek

Beskid Sląski pod księżycem
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak sobie szedłem i cykałem foty, aż do momentu kiedy zgasł mi wyświetlacz ! Pomyślałem, o kur.a zepsuł się ! Miałem prawie zawał, okazało się że nacisnąłem przez przypadek taki niefajny guzik po lewej ;) wszystko działa.

Zdjęcia z polarem czy bez ? Sam nie wiedziałem jak się za to zabrać, nawet miałem ściągać już polar, ale zgasł wyświetlacz i z tego wszystkiego zapomniałem :P

Powietrze stało, momentami było mocno gorąco, ściągałem nawet stuptuty żeby mi było chłodniej …

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na szczycie chwilę poleżałem pod murkiem, zjadłem coś słodkiego i napiłem się kawy.

Dziękuję Babie, że tym razem było zupełnie inaczej i że mogłem na spokojnie Ją odwiedzić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lubię zimę chociażby dla tego, że można szybko schodzić, zjeżdżać na butach lub zbiegać, po śniegu łatwiej :)

Odbiłem na mały szczyt, tam raczej mało kto zagląda, szczególnie w zimie, przez dłuższą chwilę jestem tam sam, jest czas na selfi ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nadszedł czas na schronisko, byłem już głodny …

Na dzień dobry wlepka na drzwi w schronisku, jest ich tam cała masa, jest i nasza !

Zamawiam fasolkę (raczej słaba, ale to zależy kto co lubi ;) )

Siadam w końcu Sali w rogu i odpoczywam popijając kawę i herbatę.

Został powrót, który zawsze się jakoś ciągnie, szczególnie zimą, są momenty że prześwity są na tyle duże, że widać spore kawałki szczytu.

Obrazek

Jakiś gość ;)
Obrazek

Obrazek

Po 6 godzinach byłem z powrotem na parkingu, czyli całkiem dobry czas, kilka przerw i zdjęcia, w schronisku jakoś koło 40 minut siedziałem, więc poszło sprawnie.

W domu byłem o 16.00, idealnie :)

I taka to była wycieczka.
Ostatnio zmieniony 2024-02-02, 07:26 przez Adrian, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10915
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2024-02-01, 19:40

Widać, szczególnie na ujęciach z dalszym widokiem (np. na B.Śląski), że śniegu jest mało.
Z pewnością taka nędzna zima odbije się czkawką w lecie :rol

A poza tym ujęcia extra :ok
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1181
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Re: W grudniu powiedziałaś nie ! Poszedłem po prośbie do sam

Postautor: Coldman » 2024-02-01, 20:17

Adrian pisze:
Chodził za mną wschód tego dnia, ale zbyt duże ryzyko jechać z Cieszyna na Babią, a wschodu nie będzie, odpuściłem.

Wychodząc spotkałem jednego gościa schodzącego właśnie ze wschodu, mówił że był fajny


:haha :haha :haha

Prawdziwy klasyk w super pogodę. Te zdjęcia z rana lepsze mi się wydają, bo później to lampa wchodzi :D
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9554
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2024-02-01, 20:32

Piotrek pisze:Widać, szczególnie na ujęciach z dalszym widokiem (np. na B.Śląski), że śniegu jest mało.
Z pewnością taka nędzna zima odbije się czkawką w lecie :rol

A poza tym ujęcia extra :ok


Niżej wiosna, czekamy na powrót zimy ;)

Dzięki .



Prawdziwy klasyk w super pogodę. Te zdjęcia z rana lepsze mi się wydają, bo później to lampa wchodzi :D


Spokojnie na wschód też już mam plan.

W takich biało niebieskich warunkach, to zdjęcia wiesz jak się robi, wszystkie wyglądają tak samo, trzeba się trochę na gimnastykować w tym pełnym słońcu ;)
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 5961
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: W grudniu powiedziałaś nie ! Poszedłem po prośbie do sam

Postautor: Sebastian » 2024-02-01, 21:44

Adrian pisze:przy odświerzaniu

aż mnię zaświebrziało w środku :(

Pierwsze zdjęcie powinno być z dedykacją dla Dobromiła

Adrian pisze:Bardzo lubię ten kadr

Tak, ja też, ale powinienem napisać ***** *****

Adrian pisze:Zdjęcia z polarem czy bez ? Sam nie wiedziałem jak się za to zabrać, nawet miałem ściągać już polar, ale zgasł wyświetlacz i z tego wszystkiego zapomniałem

Są takie momenty Fotograficznego Uniesienia...

Bardzo ładne mgiełki w dole, aż się prosi o więcej zbliżeń. Więcej Zbliżeń!!!

Ale generalnie bardzo ładne zimowe zdjęcia i fajna wycieczka, mimo braku dynamizmu meteorologicznego. 16 w domu, bardzo szybko ;)
Ostatnio zmieniony 2024-02-01, 21:44 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8376
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2024-02-01, 23:46

Paskudna pogoda, a tytuł jeszcze gorszy!
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9554
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2024-02-02, 05:39

Bardzo ładne mgiełki w dole, aż się prosi o więcej zbliżeń. Więcej Zbliżeń!!!

Ale generalnie bardzo ładne zimowe zdjęcia i fajna wycieczka, mimo braku dynamizmu meteorologicznego. 16 w domu, bardzo szybko ;)


Pewnie jeszcze kilka mam, ale coś trzeba wybrać 😉

Sam się zdziwiłem, że tak szybko się uwinąłem, to chyba resztki młodocianego zapału :lol



Paskudna pogoda, a tytuł jeszcze gorszy!


Ale że tak ostro i nawet bez jednego miłego słowa, chociaż dzień dobry ale miałeś ch..ową wycieczkę ;)

Będę miał Cię na oku :zso ;)
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9554
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2024-02-02, 05:43

Mam pytanie o tą wieżę ...

Gdzie ona się znajduje, to jest w Slanej Wodzie?
Bo stoi w pięknym miejscu i chętnie bym się tam przeszedł ?

Może Marek albo Sprocket wiedzą?


Obrazek

Obrazek
marekw
Posty: 3765
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2024-02-02, 06:38

Tak to ta wieża.Jak jedziesz z Oravskiej Polhory do Slanej.Wieża stoi przy samej drodze.Warto tam być w porze porannych mgiełek jak wschodzi słonko.A później sru na Babią.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14483
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2024-02-02, 07:06

Adrian pisze:Może Marek albo Sprocket wiedzą?


Ja wiem. Nawet na niej byłem.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14483
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2024-02-02, 07:06

A sama wycieczka ...

Nie obniżaj poziomu po Pilsku.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9554
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2024-02-02, 07:23

marekw pisze:Tak to ta wieża.Jak jedziesz z Oravskiej Polhory do Slanej.Wieża stoi przy samej drodze.Warto tam być w porze porannych mgiełek jak wschodzi słonko.A później sru na Babią.


Dzięki.

Nie obniżaj poziomu po Pilsku.


Gdyby ktoś mnie teraz zapytał po tych dwóch wycieczkach na Pilsko i Babią co lepsze, to powiedziałbym Pilsko i chyba muszę się skłonić w Stronę Pilska ... Ale Babią też lubię ;)
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5643
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2024-02-02, 08:46

Na początek najważniejsze - mimo wielokrotnego odświeżania paru zdjęć nie widzę, np. zdjęcia fasolki, które może być najciekawsze z całej wycieczki ;)

Czasem Babia jest miła i przyjemna w zdobywaniu. Można trafić i taka pogodę. Dobrze, że zahaczyłeś też o Małą Babią. Zdobyłeś koronę Babich Gór. Za to zdewastowałeś drzwi schroniska.

Co do dylematu - Pilsko czy Babia. Sprawa jest prosta. Na FB na Beskidomaniakach mój post z Pilska ma 2061 lajków, a z Babiej 2079. Więc Babia ;) No chyba, że ludzie lubią jak się męczy pieska i dają więcej lajków za samo męczenie...

Widoczek z wieży dla Adriana ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9554
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2024-02-02, 09:46

sprocket73 pisze:Na początek najważniejsze - mimo wielokrotnego odświeżania paru zdjęć nie widzę, np. zdjęcia fasolki, które może być najciekawsze z całej wycieczki ;)

Czasem Babia jest miła i przyjemna w zdobywaniu. Można trafić i taka pogodę. Dobrze, że zahaczyłeś też o Małą Babią. Zdobyłeś koronę Babich Gór. Za to zdewastowałeś drzwi schroniska.

Co do dylematu - Pilsko czy Babia. Sprawa jest prosta. Na FB na Beskidomaniakach mój post z Pilska ma 2061 lajków, a z Babiej 2079. Więc Babia ;) No chyba, że ludzie lubią jak się męczy pieska i dają więcej lajków za samo męczenie...

Widoczek z wieży dla Adriana ;)

Obrazek


Ale tylko z malutkim plusem dla Babiej, to chyba jednak chodzi o męczenie pieska :lol

Dzięki za zdjęcie z wieży, sama okolica wieży jest chyba fajna ?
marekw
Posty: 3765
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2024-02-02, 10:41

Okolica wieży.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Tępy dyszel i 18 gości