głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Można się było golić.

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39
Kontakt:

Można się było golić.

Postautor: darkheush » 2013-12-17, 16:40

Taka była żyleta. Choć sprocket już dowalił Wam swoimi sobotnimi zdjęciami z Leskowca, postanowiłem założyć własny wątek, ponieważ, gdyż mój weekend wyglądał trochu inaczej.

Z nieukrywaną satysfakcją śledziłem od kilku dni prognozy pogody. Inwersja. Inwersja na maxa. W piątek zobaczyłem na pewnym forum zdjęcia Jeseników zrobione z Leskowca (około 170 km), a że miałem zamiar udać się na własnym napędzie nożnym celem upicia się do Chatki Na Potrójnej, wybrałem wariant Leskowcowy. Nie żebym lubił te rejony, ale dla Jeseników trzeba było zaryzykować.

Andrychów 7 srana. -7 stopni, szaro buro i ponuro, ale w coś wierzyć trzeba. Obieram zielony szlak przez Gancarz. Mam trochę dymanka. Przez najbliższe 3 godziny błotko wesoło chlipie, mijam jakieś kałuże, straszy mnie jeleń, po rowach leżą resztki białego, a fotopstrykadełko spoczywa leniwie w plecaku. W końcu dochodzę pod słynną "końcówkę pod Gancarzem" i zaczynam żałować obranego lata temu sposobu spędzania wolnego czasu. Po piętnastym razie przestaję liczyć na tym podejściu zaliczone gleby. No lodowisko!!!

Dzięki nie do końca innowacyjnemu pomysłowi użycia gałęzi jako poręczówek wychodzę w końcu w jednym kawałku na ten Gancarz. Z minus siedmiu zrobiło się jakieś plus cztery. A więc się nie pomyliłem. Inwersja.

Resztką umęczonego jestestwa siadam pod krzyżem i zapoznaję się z żubrem. A pstrykadło dalej gnije nie wiem czemu w plecaku. Galopująca skleroza.

No ale mam już z górki. Powoli zaczynam myśleć i na Polanie Beskid przypominam sobie o aparacie.

EC Jaworzno pod chmurami:

Obrazek

Schron. Pierogi. Złociste. Lampa. Siedem kresek powyżej zera. Żyleta.

Obrazek

Nie zwlekam. Szczyt. Powtarzać się nie chcę. Ale muszę. Żyleta. Jakiej tu jeszcze nigdy nie miałem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pod wiatą siedzi jakby znajoma morda. Tak - morda - ponieważ wpierw rozpoznaję Strzępka, a potem dopiero sprocketa :D Wybacz Kolego :D

Obrazek

Obrazek

Komisyjnie zaglądamy na północny stok, ale Jeseników już niet. Niebawem okaże się, że spóźniłem się jakieś dwie godziny. Ale i tak jest cudnie.

Obrazek

Ruszam sobie nieśpiesznie w stronę Potrójnej. Jeszcze nie wiem, że będę walczył o każdy metr. Na razie sielanka, słoneczko świeci, Babia się szyderczo przygląda.

Obrazek

Pod Łamaną Skałą zaczyna się rzeź. Nawiane garby metrowej wysokości. Niby wszystko ładnie zmarznięte, stawiam nogę, trzyma. Ale jak przeniosę na nią cały ciężar ciała (i browca w plecaku) robi jeb i mam śniegu po kolano.

Obrazek

Do Chatki Studenckiej dochodzę ledwo żywy. Odbieram od Mariusza fanty pozostawione po urodzinach i dymam pod Zbójeckie Okno.

Obrazek

Tu zgarnia mnie Rafał, więc resztę drogi pokonuję jak na prawdziwego turystę przystało. Terenówką :D

Na górnej chacie luda bez liku. Same znajome pyski, więc i wieczór przeciąga się tak do szóstej nad ranem :D A że jest to nasze ostatnie górskie spotkanie na Starym Roku, nie może zabraknąć świątecznych akcentów.

Obrazek

I akcentów urodzinowych :P

Obrazek

Niedzielny poranek niech pozostanie milczeniem. Dziękuję za uwagę. Dobranoc.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez darkheush, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2884
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2013-12-17, 17:43

darkheush - to Twoja pierwsza relacja, która mi się spodobała ;)
Widać, że łagodniejesz w świątecznym czasie.

Na Leskowcu byłem tylko raz - czy to prawda, że szczytowa polana już mocno zarasta ?

darkheush pisze:Niedzielny poranek niech pozostanie milczeniem

No tak, wszystko jasne :P
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39
Kontakt:

Postautor: darkheush » 2013-12-17, 18:06

Tępy Dyszel pisze:to Twoja pierwsza relacja, która mi się spodobała

I po Twoich słowach chciałem w pierwszej chwili poprosić Admina o jej usunięcie.
Tępy Dyszel pisze:łagodniejesz w świątecznym czasie.

Wszak ogólnie wiadomym jest, że zwierzęta w tym czasie ludzkim głosem mówią.
Tępy Dyszel pisze:czy to prawda, że szczytowa polana już mocno zarasta ?

Nic bardziej mylnego jeśli masz na myśli polanę wystawioną na południe. Co więcej. Warto zejść kilka metrów od szczytowych krzyża i wiaty na północ. Padł tam pod wiatrami i piłami spory kawałek lasu z widokiem na dolinę Rzyczanki, Złotą, Bukowski, Skrzyczne i te nieszczęsne Jeseniki.
Tępy Dyszel pisze:No tak, wszystko jasne

Z okazji nadchodzących Świąt będę na tyle miły (ale to już ostatni raz), że oszczędzę Waści szczegółów :P
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2884
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2013-12-17, 18:47

darkheush pisze:że oszczędzę Waści szczegółów

Miałeś komżę i gromnicę ?
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2013-12-17, 18:53

Masz więcej zdjęć krajobrazowych?

Nawet nie wiesz, jak ci zazdrościłam z tych moich czterech uczelnianych ścian ;)

Fiu, fiu, jak suto zastawiony stół. Tylko flachy tam żadnej nie widzę. To miał być obrazek w stylu "Czego brakuje na tym zdjęciu?"
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-12-17, 20:00

Skoro wieczór przeciągną się do 6 nad ranem, to "zmilczany" poranek pewnie koło 12 :)

A widoczki na wycieczce miałeś Pan godne :ok
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2013-12-17, 20:37

Dobry łikend urobiłeś Darek. Nie wiem czy bardziej zazdrościć wycieczki czy tego co po wycieczce..
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Robert J
Posty: 1375
Rejestracja: 2013-12-08, 21:46
Kontakt:

Postautor: Robert J » 2013-12-17, 21:03

darkheush pisze:W piątek zobaczyłem na pewnym forum zdjęcia Jeseników zrobione z Leskowca (około 170 km),

Mówisz o tym zdjęciu z ośnieżonym Pradziadem z ładnie widoczną wieżą na szczycie?
darkheush pisze:Komisyjnie zaglądamy na północny stok, ale Jeseników już niet. Niebawem okaże się, że spóźniłem się jakieś dwie godziny. Ale i tak jest cudnie.

Trzeba było wstać wcześniej ;)
darkheush pisze:Ale jak przeniosę na nią cały ciężar ciała (i browca w plecaku) robi jeb i mam śniegu po kolano.

Miałem podobnie w sobotę w Jesionikach. Niby na wierzchu zmrożona skorupa, a człowiek się zapadał po te..., no wiadomo po co ;). Najgorzej bolały po wszystkim piszczele :zly
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5715
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2013-12-17, 22:11

Rany, jak ja pięknie wychodzę na zdjęciach!!!
Muszę sobie robić więcej na samowyzwalaczu, albo w lustrze.

Piękny stół imprezowy... bardzo żałuję, że nie dane mi było wpaść.

Cieszę się, ze się spotkaliśmy :)
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-12-18, 02:12

Faktycznie żyleta. Rozpoznanie Strzępka to punkt zwrotny tej wycieczki.
Szkoda, że nie robiłeś zdjęć z tego Gancarza. Tak tam okropnie?
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-12-18, 08:47

darkheush pisze:nie może zabraknąć świątecznych akcentów


Maszerowaliście z czerwonymi szturmówkami ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39
Kontakt:

Postautor: darkheush » 2013-12-18, 15:41

Tępy Dyszel pisze:Miałeś komżę i gromnicę ?

Zawsze mam je w wersji soft w plecaku.
Piotrek pisze:to "zmilczany" poranek pewnie koło 12

Nie pamiętam.
bton1 pisze:czy tego co po wycieczce..

Uwierz. Nie ma czego.
Robert J pisze:Mówisz o tym zdjęciu z ośnieżonym Pradziadem z ładnie widoczną wieżą na szczycie?

Nie inaczej. Ale nazwy forum nie wypowiem, bom niegodzien.
sokół pisze:Szkoda, że nie robiłeś zdjęć z tego Gancarza. Tak tam okropnie?

Jedno z najbardziej stromych podejść w Beskidzie Małym. Osobiście porównuję je do granicznego Oszusta.
Dobromił pisze:Maszerowaliście z czerwonymi szturmówkami ?

To dopiero na Wielkanoc.
nes_ska pisze:Masz więcej zdjęć krajobrazowych?

Coś się znajdzie. Dwa ostatnie to widoki z Anuli, na której byliśmy razem w listopadzie :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-12-18, 15:44 przez darkheush, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2013-12-18, 16:17

darkheush pisze:Dwa ostatnie to widoki z Anuli, na której byliśmy razem w listopadzie :P


To nie patrzę, bo przecież już wszystko widziałam :-P
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3459
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2013-12-18, 20:58

Bardzo wyważona relacja, jak na Ciebie. A tytuł jak najbardziej adekwatny do treści. Co tu dużo mówić - wyjątkowy ten koniec jesieni/początek zimy jak na naszą Polskę. Dawno nie pamiętam tylu słonecznych i pogodowo udanych dni.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6145
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2013-12-18, 21:45

Bardzo wyważona relacja, jak na Ciebie.


Moze mu ktos ocenzurowal? :P
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości