Góry Opawskie w rzepaku

Relacje z Sudetów polskich i czeskich.
Awatar użytkownika
opawski1
Posty: 1065
Rejestracja: 2016-02-21, 09:15
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Góry Opawskie w rzepaku

Postautor: opawski1 » 2020-06-28, 13:56

GÓRY OPAWSKIE W RZEPAKU - fotorelacja

Okres kwitnienia rzepaku trwający zazwyczaj około trzech tygodni od końcówki kwietnia do połowy maja to najbardziej kolorowy i widowiskowy czas wiosny. Wówczas wielkie areały pól mienią się w pięknej żółtej barwie, unosi się charakterystyczna silna woń, a na polach jest głośno od pracy owadów - pszczół. Również wokół Gór Opawskich po polskiej stronie pola pokrywają się żółtymi kwiatami rzepaków, dominuje on w krajobrazie. Najpierw kontrastuje z białymi kwiatami drzew owocowych, później z czerwonymi makami, fioletowymi chabrami czy nieco ciemniejszymi żółtymi kwiatami żarnowca.
Patrząc z wysokości szczytów np. Biskupiej Kopy tworzą kolorowe zielono-żółte szachownice widziane z wielu kilometrów, pokrywające województwo opolskie. Jednak takie jest prawo natury, że wszystko przemija, w końcu rzepak przekwita i aktualnie zaczyna dojrzewać. Ja jednak przygotowałem obszerną galerię zdjęć z tego okresu. W kwietniu i maju bardzo często kręciłem się rowerem po polach nie rozstając się z aparatem. W tym czasie w kadr wpadło wiele. Są więc szczyty Gór Opawskich, zwierzęta, miejscowości, inne kwiaty, pociągi, a nawet autobusy. Jest też kilka zdjęć z wysokości przedstawiające pola rzepaków, a konkretniej wykonywałem je podczas wędrówki na Srebrną Kopę i Biskupią Kopę.

Odsyłam do pełnej fotorelacji: http://www.goryopawskie.eu/2020/06/gory-opawskie-w-rzepaku-fotorelacja.html

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tylko kilka zdjęć. Zachęcam do obejrzenia pełnej galerii wszystkich moich fotografii z rzepakiem w Górach Opawskich 2020 NA STRONIE: http://www.goryopawskie.eu/2020/06/gory-opawskie-w-rzepaku-fotorelacja.html
Ostatnio zmieniony 2020-06-28, 13:57 przez opawski1, łącznie zmieniany 1 raz.
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9809
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-06-28, 14:14

Pięknie to wygląda! A Sarny w rzepaku bomba !
laynn

Postautor: laynn » 2020-06-28, 16:15

Całkiem fajne macie te reklamy. O np traktora na pociągu :D
Vision

Postautor: Vision » 2020-06-28, 17:01

Fajny ten rzepak, szkoda tylko, że jeden mak się ostał, chociaż na blogu widzę kilka sztuk więcej, ale i tak mało. Czerwony z żółtym ciekawie by kontrastował. :) No i fajne ujęcia drogi z górami w tle...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5773
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-06-28, 19:56

Od wczoraj jestem fanem Gór Opawskich!
Ładne zdjęcia :)
FasolaNaSzlaku
Posty: 338
Rejestracja: 2019-05-12, 19:59

Postautor: FasolaNaSzlaku » 2020-06-28, 23:45

Muszę w końcu żonę namówić by się wybrać do jej kuzynek w Grodkowie ...toż z Grodkowa rzut beretem w Góry Opawskie :D
Awatar użytkownika
opawski1
Posty: 1065
Rejestracja: 2016-02-21, 09:15
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Postautor: opawski1 » 2020-06-30, 14:33

Adrian pisze:Pięknie to wygląda! A Sarny w rzepaku bomba !

laynn pisze:Całkiem fajne macie te reklamy. O np traktora na pociągu :D

Vision pisze:Fajny ten rzepak, szkoda tylko, że jeden mak się ostał, chociaż na blogu widzę kilka sztuk więcej, ale i tak mało. Czerwony z żółtym ciekawie by kontrastował. :) No i fajne ujęcia drogi z górami w tle...


W tym roku po okolicznych polach wyjeździłem się jak nigdy dotąd bo nie zostawałem w domu, nawet jak kazali :P W kadr więc wpadały różne rzeczy, zwierzęta i sytuacje przy okazji fotografii rzepaku.

W galerii nie było, bo to już nie w rzepaku: Bocian na tle Srebrnej i Biskupiej Kopy:

Obrazek

Obrazek


sprocket73 pisze:Od wczoraj jestem fanem Gór Opawskich!
Ładne zdjęcia :)


Właśnie przeglądnąłem relację, Super! :D

FasolaNaSzlaku pisze:Muszę w końcu żonę namówić by się wybrać do jej kuzynek w Grodkowie ...toż z Grodkowa rzut beretem w Góry Opawskie :D


Zapraszam, polecę trasę wędrówki.
Z Grodkowa pod Góry Opawskie 60 km :P
Ostatnio zmieniony 2020-06-30, 14:33 przez opawski1, łącznie zmieniany 1 raz.
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6119
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-06-30, 14:36

Vision pisze:Fajny ten rzepak, szkoda tylko, że jeden mak się ostał, chociaż na blogu widzę kilka sztuk więcej, ale i tak mało. Czerwony z żółtym ciekawie by kontrastował. :) No i fajne ujęcia drogi z górami w tle...


Maki są później niż rzepak.

A zdjęcia super, świetne kolory!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-06-30, 21:37

Pięknie te krajobrazy, bardzo malownicze i efektowne .
:ok

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości