głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Tydzień w Sudetach 21-27.07.2014

Relacje z Sudetów polskich i czeskich.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-08-03, 20:29

TataOjciec, ten nawyk mi zostanie chyba do końca życia :)

forse, o Żabiego Oczka trochę żal ale musieliśmy odpuścić wiedząc że popołudniu jeszcze wypad do Zlatych. Ale co się odwlecze... :-)

aranea, Pokrzywna bardzo ładną miejscowością jest, sprawia wrażenie ukrytej w lesie na zboczach górek, przynajmniej ta część od strony Jarnołtów.

Robercie, przypomniałem sobie Wasz wypad patrząc na relację, no bez wątpienia ciekawsza opcja wejścia na Zlaty Chlum. Od Rejvizu jest jedynie ta zaleta, że szlak jest szeroki i bajtle mogą sobie hasać do woli.

Tępy, trochę mnie zastrzeliłeś pytaniem bo... nie mam pojęcia :ops . Szczęśliwie mam polskie mapy Jeseników, Zlatohorskiej (Opawskich oczywiście też) z czasami przejść, więc na kilometry nie musiałem zwracać uwagi. Tyle co pamiętam z czeskich szlakowskazów to na Zlaty Chlum mieliśmy łącznie t/p 10 km. Pozostałe wycieczki sądzę że były poniżej, tak z 6-7 km
Ogólnie jednak zazwyczaj planuję opcje krótsze, dzieciakom i tak wychodzi o 1/3, czasem więcej niż wynikało by z długości trasy, bo biegają tam i z powrotem :-). A też nie chcę by się zajechały na 15-20 km trasie bo to mija się z celem.

A tak w ogóle to mapy w Czechach są drogie, z 20 zł średnio wychodzą. Może w księgarniach, większych miasta jest taniej ale n.p. w Rejvizie to ceny map trochę wysokie, porównując do kupowanych u nas polskich map, n.p. Beskidów które sa poniżej 10 zł.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2481
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2014-08-04, 21:48

Jeju, ale Wy jesteście świetni rodzice, najlepiej pokazuje to owo zdjęcie:
Obrazek
Gratuluję wspaniałego wypadu w prawie zupełnie nieznane mi strony, bardziej zasłyszane z opowieści i relacji Roberta J oraz Twoich :)
Ostatnio zmieniony 2014-08-05, 19:58 przez Malgo Klapković, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
forse
Posty: 210
Rejestracja: 2013-12-02, 20:10

Postautor: forse » 2014-08-04, 23:30

Robert J pisze:
forse pisze:a osobiście mile wspominam ten kawałek szlaku z Pokrzywnej na Olszak... i Morskie Oczko :) położone wśród skał kamieniołomu, gdzie ściany sięgają do 17 metrów :)

To akurat zwie się "Żabie oczko". Morskie oczko jest na początku szlaku wiodącego na Olszak od strony Pokrzywnej. Nie znajduje się jednak przy samym szlaku, który je omija ;)

Faktycznie, trochę się "majtnąłem" ! ;) przy kamieniołomie to Żabie Oczko :) Ach, te "oczka" ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-08-05, 19:59

Malgo Klapković pisze:Jeju, ale Wy jesteście świetni rodzice, najlepiej pokazuje to owo zdjęcie:
Obrazek
Gratuluję wspaniałego wypadu w prawie zupełnie nieznane mi strony, bardziej zasłyszane z opowieści i relacji Roberta J oraz Twoich :)


Dzięki, miło słyszeć miłe słowa :-)
Rejony naprawdę ładne i ciekawe, nie byłaś to polecam :!
Awatar użytkownika
Robert J
Posty: 1375
Rejestracja: 2013-12-08, 21:46
Kontakt:

Postautor: Robert J » 2014-08-06, 20:22

Piotrek pisze:A tak w ogóle to mapy w Czechach są drogie, z 20 zł średnio wychodzą. Może w księgarniach, większych miasta jest taniej ale n.p. w Rejvizie to ceny map trochę wysokie, porównując do kupowanych u nas polskich map, n.p. Beskidów które sa poniżej 10 zł.

Mapy są drogie to fakt. Lepiej kupować w punktach informacyjnych. Ja zawsze staram się jakieś darmowe wyhaczyć i mam już tego dość sporo, chociaż sporadycznie z nich korzystam ;)
forse pisze:Faktycznie, trochę się "majtnąłem" ! ;) przy kamieniołomie to Żabie Oczko :) Ach, te "oczka" ;)

Spoko zwykła pomyłka ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-08-06, 20:33

Przed wyjazdem miałem zamiar kupić na naszesyudety.pl (mają wybór czeskich) żeby mieć nowe Jeseniki ale pech chciał, że mieli jakąś przerwę w wysyłce i nie dotarły by do mnie przed wyjazdem.

Robercie, a jakie wydawnictwa byś polecił? Mam trochę map SHO Cart ale może są jakieś lepsze? może Klubu Czeskich Turystów lub inne, jak oceniasz?
włodarz
Posty: 2696
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2014-08-12, 21:19

Jak co roku urlop postanawiamy spędzić w Sudetach, ot tak dla odmiany.

No to coś nas, w pewnym sensie, łączy. Ja urlop drugi raz spędzam w Karpatach, choć może nie do końca dla odmiany a z "obowiązku". Wcześniej powodem była KGP, teraz Diadem Polskich Gór. Moje poznawanie tamtych gór jest bardziej punktowe, twoje dokładniejsze, na mniejszym terenie, w sumie lepsze.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-08-12, 22:04

Zerknąłem na Diadem Polskich Gór (wcześniej nie słyszałem o tej odznace) i tak mi na szybko wychodzi, że z 10-15 szczytów mi brakuje, więc nie jest źle :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość