głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

2016.08.27-28 Karkonosko-Sokoli spacerek

Relacje z Sudetów polskich i czeskich.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

2016.08.27-28 Karkonosko-Sokoli spacerek

Postautor: ceper » 2016-08-30, 13:08

Szczęśliwi zabierają w ten weekend tyłek w góry. Mi przypadły w udziale Sudety.
W sobotę spacerek z Jeleniej Góry Cieplic przez Chojnik i Jagniątków na Szrenicę (uproszczona mapa, galeria zdjęć).
Już rano było gorąco, więc chwilę ochłody i cienia znalazłem w kościołach w Sobieszowie (parafialny i pw. Św. Marcina):
Obrazek
Obrazek
Pierwszy cel: zamek Chojnik zdobyty szlakiem czarnym przez Zbójnickie Skały (zbójów nie było, ci siedzą w ... i łupią podatników):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Widoki z wieży zamkowej były też na Karkonosze, gratis tysiące latających mrówek
Obrazek
W Jagniątkowie /Michałowice/ urzekł mnie kościół Miłosierdzia Bożego w przeciwieństwie do szlaku czarnego prowadzącego do schroniska "Pod Łabskim Szczytem" i samego schroniska (tłumy - kolejka ze 30 minut) - od miłego turysty otrzymałem małą mineralkę gratis ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Praktycznie dopiero przy schronisku zaczęły się widoki na Szrenicę czy Twarożnik (z zielonego szlaku):
Obrazek
Obrazek
Wszedłem na szlak czerwony, czyli drogę przyjaźni polsko-czeskiej (Cesta česko-polského přátelství) i jej krótkim odcinkiem dotarłem do schroniska Szrenica z uroczymi Trzema Świnkami:
Obrazek
Z pokoju 1-osobowego miałem ładny widok na Czarcią Ambonę w promieniach zachodzącego słońca nad Jizerą (także nad schroniskiem "Na Hali Szrenickiej"):
Obrazek
Obrazek

2016-08-27 Niedziela - trasa Szrenica - GSS - Szklarska Poręba, pociągiem do Wojanowa - Sokoliki - Trzcińsko
Przy wietrznej pogodzie i blasku księżyca oczekiwałem wygodnie w łóżku na wschód słońca ;)
Obrazek
Obrazek
Po śniadaniu czerwonym GSS ruszyłem na stację PKP Szklarska Poręba Górna. Mijałem kolejno schronisko "Na Hali Szrenickiej" z Górami Izerskimi w tle, schronisko i wodospad Kamieńczyka oraz Krucze Skały.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pociągiem Kolei Dolnośląskich (czyste i z klimatyzacją) dotarłem do stacji Wojanów, mając prawie od razu widoczne dwa cele: pałac w Wojanowie oraz Góry Sokole (Sokoliki):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pałac w Wojanowie prezentuje się nieźle, dla sąsiedniego w Łomnicy szkoda iść 500m ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wzdłuż Bobru szlakiem zielonym podziwiałem pałac Bobrów oraz dom podcieniowy
Obrazek
Obrazek
Wygodnym szlakiem zielonym wkraczam w Góry Sokole /Sokoliki/ z widokami na Krzywą Turnię i na Husyckie Skały:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Odbijam na czarny szlak, by dotrzeć do zamku Sokolec o podnóża Krzyżnej Góry /642m/, na nią wejść i powrót:
Obrazek
Obrazek
Odwiedzam schronisko Szwajcarka i po krótkim popasie zmierzam na stację kolejową Trzcińsko, na której mając rezerwę 10 minut wracam do cywilizacji /przebierka z widokiem na Sokolik/:
Obrazek
Obrazek
Pociągiem KD (czysto i klima) jadę do Wrocławia. W Wałbrzychu z konduktorem umówiłem się, że wyskoczę tylko na fotkę dworcową (unia "dała" na remont dworca) i coś do picia. Na dworcu brak sklepu lub automatu, więc napoje kupuję po drugiej stronie ulicy. Wracam po 15 minutach i pociąg czeka na mnie ;)
Obrazek
Z dworca PKP Wrocław Główny ruszam na Ostrów Tumski i Stare Miasto - jednak ktoś dotrwał do końca? ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Galerie zdjęć:
2016.08.27 Chojnik - Jagniątków - Szrenica
2016.08.28 Szrenica - Szklarska Poręba - Wojanów - Góry Sokole - Trzcińsko
Ostatnio zmieniony 2016-08-31, 21:20 przez ceper, łącznie zmieniany 5 razy.
laynn

Postautor: laynn » 2016-08-30, 13:26

Ech te Twoje kolory życia :P
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2016-08-31, 14:21

Niektóre miejsca znam, niektórych nie. Wycieczka piękna,a wieczorne fotki zdecydowanie najładniejsze. :)
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
Awatar użytkownika
taki1gość
Posty: 10
Rejestracja: 2016-08-24, 19:07
Lokalizacja: Niepołomice

Postautor: taki1gość » 2016-08-31, 15:40

Zdjęcia z relacji się nie wyświetlają. :/
Mirek

Postautor: Mirek » 2016-08-31, 15:47

Mnie się wyświetlają.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-08-31, 16:58

Faktycznie nie widztę ich w Firefox, wieczorem poprawię. Uruchom inną przeglądarkę, np. Chrome lub Operę
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-08-31, 20:56

Też sobie nie pooglądam niestety :-/
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-08-31, 21:24

Firefox nie lubi parametru -rw- (read-write) w adresie obrazu, który jest ignorowany przez inne przeglądarki. Wystarczyło zatem zamienić ciąg znaków -rw-no na -no i po problemie (najszybciej skopiować do notatnika, zamiana i skopiowanie z notatnika).
Przepraszam, że nie sprawdziłem przeglądarki Firefox, od kilku miesięcy nie darzę jej sympatią ;)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2016-08-31, 22:33

Fajna, emerycka wycieczka, ale na Boga, te dzikie kolory nie dadzą mi dzisiaj spać :o-o , sproketoza się szerzy :rol .
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-09-01, 11:44

Swe lata mam, więc dzienne podejścia powyżej 2k należą do okresu wspomnień (chociaż gdyby ruszył o świcie zamiast godz. 9). Wydawało mi się, że po "dobrej zmianie" postrzegasz świat bardziej kolorowo niż ja. Zapomniałem, że to jednak Ślůnsk, czyli:
- smog/k/ Cię straszy, a nie poezja kolorów życia,
- tym ze Ślůnska jeszcze nikt nie dogodził - podobnie jak rolnikom należy dopłacać, aby coś robili, a jeszcze lepiej, gdyby nic nie robili :o-o
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2016-09-01, 13:03

Piotrek pisze:Też sobie nie pooglądam niestety :-/


Czyli takie same jaja jak z fotkami w mojej relacji :(
"Wokół góry, góry i góry

I całe moje życie w górach..."
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2884
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2016-09-01, 18:24

taki1gość pisze:Zdjęcia z relacji się nie wyświetlają.

Majka pisze:Czyli takie same jaja jak z fotkami w mojej relacji
Piotrek pisze:Też sobie nie pooglądam niestety

Błądzicie.
Jasność ,,bijąca" ze zdjęć cepra jest tak wielka, że niektórzy nie są godni aby je oglądać.... ;)
Łącznie z piszącym te słowa :)
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2016-09-01, 18:49

Kto ma widzieć ten widzi.

Ceperku, nie strosz się od razu, ja tak z sympatii piszę, suwaczki mocno w lewo i będzie dobrze. Jak pojedziesz w Sudety daj znać, coś Ci ciekawego mogę pokazać ;) .
"Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca. Oszust intelektualny."
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-09-01, 19:36

Ja z poczuciem humoru zawsze pojeżdżam tych ze Ślůnska, nawet jak nie chcę, to mi się samo napisze ;)
Nie chce mi się bawić suwakami w programach graficznych, prosto z kompaktu posyłam - jak ustawię auto na pokrętle, to mi się nie chce robić takich zdjęć (szare, bure).
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2016-09-02, 19:22

Jeździsz starym rowerem, zdjęć nie robisz lustrem za 10 kpln, jestem rozczarowany, mam nadzieję, że chociaż nie jeździsz fordem albo skodą ?
"Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca. Oszust intelektualny."

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości