Witamy na nowej wersji forum. Jeżeli masz problem z zalogowaniem, wyślij maila na gbg@gorybezgranic.pl lub za pomocą formularza na dole strony.
INFORMACJE O NOWYM FORUM
RELACJA CZERWCA
ZDJĘCIE CZERWCA

Izery rowerowo i kolejne kapusty z KGP

Relacje z Sudetów polskich i czeskich.
kefir
Posty: 114
Rejestracja: 2017-08-16, 22:31
Kontakt:

Izery rowerowo i kolejne kapusty z KGP

Postautor: kefir » 2018-06-04, 20:44

Po Kieracie należy nam się prezent w postaci relaksu, spełnienia małego życzenia Ewy, czyli zjeżdżenia na rowerach Gór Izerskich i mojego spokojnego kompletowania Korony Gór Polski.

Za bazę wypadową służyła nam Stacja Turystyczna Orle. W ciągu dwóch dni na rowerach pokonaliśmy blisko 100 km, więc podtrzymujemy regułę aktywnego wypoczynku, natomiast podczas zdobywania dwóch poważnych szczytów w Górach Kaczawskich, ledwo przekroczyliśmy 2 kilometry. Ale Skopiec i Baraniec padły.

Na rowerach jedna trasa wiodła przez Stóg Izerski, Ewa z Norbertem poszli jeszcze na spacer na Smrk, ale Norbert 50 metrów przed szczytem zastrajkował i powiedział, że chce z tatą… wycof. Później były jeszcze obowiązkowe naleśniki w Chatce Górzystów i moja indywidualna wyprawa w poszukiwaniu czeskiego piwa (wszak byliśmy tuż przy granicy). Niestety lepiej było chyba podjechać do Harrachova bo przejechałem 26 km, robiąc grubo ponad 500 metrów w górę i pierwszy sklep to był market w Szklarskiej Porębie, gdzie mieli co najwyżej lokalnego Piasta. Drugi dzień to już rowerowy maraton, pierwotnie trasa wiodła przez Szrenicę, ale na Kamieńczyku zawróciliśmy i przejechaliśmy przez niestety zamykane schronisko Chatka Robaczka (widokówkę i pieczątkę jeszcze zdobyliśmy), Chatę u Rumcajsa – taki bar/schron (jedzenie dobre) i na koniec Wysoki Kamień (jak skończą budowę/remont to może być super miejsce).

Obrazek
Orle – jedno z bardziej spokojnych i urokliwych miejsc w górach.

Obrazek
Wodospad Kamieńczyka

Obrazek
Prawdopodobnie jedyna wizyta w Chatce Robaczka

Obrazek
Wysoki Kamień sprzed Chaty u Rumcajsa

Obrazek
Schronisko Wysoki Kamień

Obrazek
Przed schroniskiem

Obrazek
Panorama ze szczytu

Co do zdobywania Barańca i Skopca to nie ma co pisać, krótkie podejście, widoki na Karkonosze, na Skopcu pieczątka.

Obrazek
Chyba najoryginalniej udekorowany słup w całych Sudetach
http://summitate.wordpress.com/

"Polacy rozpoczęli tę grę i oni powinni ją zakończyć." Simone Moro
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3458
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2018-06-04, 20:47

Oo, a czemu zamykają Chatkę Robaczka? Wiesz kiedy? Chciałam tam w końcu trafić, ale chyba się w takim razie nie uda...
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12272
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2018-06-04, 22:00

Fajny pomysł z tymi rowerami. Niestety, dla mnie już za późno, a próby jazdy rowerem spaliły na panewce rok temu. (myslę o takim rodzinnym wypadzie)

No cóż... co to za zamek przed tym schronem na wysokim kamieniu?
Gór Ski
Posty: 484
Rejestracja: 2018-05-08, 11:14
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Gór Ski » 2018-06-05, 10:40

[quote="sokół"]Fajny pomysł z tymi rowerami. Niestety, dla mnie już za późno, a próby jazdy rowerem spaliły na panewce rok temu. (myslę o takim rodzinnym wypadzie)

Czemu za późno ? Rower fajna sprawa i oszczędza się nogi na schodzeniu . Rejon Beskidu Śląskiego / Małego / Zywieckiego po odkryciu roweru nabiera zupełnie innego wymiaru wycieczki 10-12h piesze można spokojnie zamienić na 4-6 godzinne i jeszcze można pobawić się na zjeździe.

Fajne piwo w Czechach było niedaleko was w Lucni Bouda fajny podjazd rowerem i mają świeżą IPE

pozdr
kefir
Posty: 114
Rejestracja: 2017-08-16, 22:31
Kontakt:

Postautor: kefir » 2018-06-05, 20:48

Na rower chyba nie jest za późno:)
Na stronę czeską już brakło czasu, więc piwa niestety nie znalazłem, aczkolwiek rejon na pewno do kolejnego odwiedzenia.
Chatkę Robaczka zamykają bo prawdopodobnie konkurencja ich podpierdzielała i nasyłała kontrolę. Pogadałem trochę z sympatycznym opiekunem schroniska i już mu się nie chce użerać i męczyć. Jak komuś tak bardzo jest to nie na rękę i przeszkadza to odpuszcza.

A ten zamek to schronisko i budowana wieża przed schroniskiem:)
Ostatnio zmieniony 2018-06-05, 20:52 przez kefir, łącznie zmieniany 1 raz.
http://summitate.wordpress.com/



"Polacy rozpoczęli tę grę i oni powinni ją zakończyć." Simone Moro
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10915
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2018-06-05, 21:34

sokół pisze:...a próby jazdy rowerem spaliły na panewce rok temu. (myslę o takim rodzinnym wypadzie)

Ale dlaczego?
Przecież Twoja Julka już nie długo (a moje już teraz?) będzie sama jeździła na rowerze, więc w sam raz by zacząć rodzinne przejażdżki. Na pewno się jej spodoba :)
...choć z drugiej strony ma to swoje minusy. Teraz musze z synem ze trzy razy w tygodniu jeździć po okolicy bo mi chłopina spokoju nie daje :D
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14483
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2018-06-06, 07:31

Orle jest piękne.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości