Witamy na nowej wersji forum. Jeżeli masz problem z zalogowaniem, wyślij maila na gbg@gorybezgranic.pl lub za pomocą formularza na dole strony.
INFORMACJE O NOWYM FORUM
RELACJA CZERWCA
ZDJĘCIE CZERWCA

W Górach Bystrzyckich

Relacje z Sudetów polskich i czeskich.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-10-26, 14:40

laynn pisze:choć na pewno ciepła woda do kąpieli córy wskazana.


Zimna woda w kranie + czajnik + kawalek jakiejs miednicy czy wanienki= ciepla woda do kapieli (a taka wanienke to do kieszeni chowasz http://allegro.pl/dmuchana-wanienka-pod ... 06328.html
Ostatnio zmieniony 2015-10-26, 14:42 przez buba, łącznie zmieniany 3 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
laynn

Postautor: laynn » 2015-10-26, 16:34

Buba, z takim dzieckiem jak Wasze to tak, moja już się lubi popluskać. Zobaczysz za rok, że dziecko potrafi pokazać co lubi, a szczególnie że czegoś nie lubi. Wiem, że awaryjnie to i tak można, ale...to awaryjnie.
włodarz
Posty: 2692
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2015-10-26, 17:58

buba pisze:Zgaduje ze foty z wczoraj? na Wzgorzach Strzelinskich tez mielismy taka pogode i kolorki!!!! :D

Ladne widoczki z tego Czerńca- musze sie tam kiedys wybrac! Ale z ta autostrada to przegieli... Jak ona przebiega? bo ja na mapie nic takiego tam nie mam. Mam nadzieje ze chociaz w szutrze ja zostawia... :rol
Da sie na ten Czerniec dojsc nie idac ta szeroka droga tylko jakas bardziej dzika?

Jak oceniasz walory Solnej Jamy na nocleg? czy skala oslania przed deszczem, czy podloze w srodku nie zabagnione? jest kolo jaskini jakies miejsce na ognisko? Wyglada na miejsce czesto uczeszczane przez turystow/miejscowych?

W tym kamieniolomie to chcielismy w zeszlym roku spac ale po wejsciu do wiaty gdzie bylo nasrane i na stole i na lawie sie nam odechcialo- udalismy sie do tej pod zamkniem Szczerba.
Nie wiem co za kaskader tam zalatwial swoje potrzeby i jakim cudem sie nie zabil, bo owe meble nie wygladaly zbyt solidnie ;)


Foty z soboty.
Na Czerniec żółtym szlakiem od strony Jedlnik/Gniewosz można wejść prawie normalną leśną drogą. Czy nie będą jej remontować? Nie wiem. Zapasy kruszywa w lesie już są złożone.

W Solnej Jamie na pewno ktoś nocował (ściągnął do środka deski z ławy, która stała przed jaskinią). Zabezpieczenie od deszczu jest znakomite. Obecnie na pewno można znaleźć suche miejsce w środku. Czy jest tak samo po długotrwałych opadach deszczu - nie wiem.
Miejsce na ognicho przed jaskinią jest - duży plac bez krzaków i drzew. Śmieci nie było, więc raczej mało ludzi tam przychodzi - miejscowi chyba wcale, w okolicznych wioskach mieszka niewielu ludzi.

Wiata w kamieniołomie właściwie nie nadaje się już na nocleg - praktycznie nie ma dachu.
włodarz
Posty: 2692
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2015-10-26, 18:12

Piotrek pisze:W Bystrzyckich jak widzę jesień bajeczna :-)

Bierz wolne i w Sudety. :-)
laynn pisze:Tylko na jeden dzień to ciężko..

Trzeba wyjechać w piątek. W sobotę zrobić porządną traskę, w niedzielę coś krótszego i można wracać do domu. :-)
Wiolcia pisze:Ale pięknie tam u Ciebie! Jesień Wam się naprawdę udała!
Raz tylko byłam w tych okolicach przy nieszczególnej zimowej pogodzie (ledwo wyjechaliśmy od zamku Szczerba samochodem na górę, bo taki był lód i śnieg na drodze) i widziałam, że ma potencjał. A Twa relacja tylko mnie o tym przekonuje. Trochę rozczarowują jedynie te autostrady na niektóre szczyty, ale przy całości da się to przeżyć.


Ceper już wspominał o zimowych warunkach na tych drogach. Ja tam zimą chyba jeszcze nie zapuszczałem się. Wydaje mi się, że ten rejon lepiej odwiedzać w okresie wiosna- jesień.
A co do leśnych autostrad - super się po nich idzie. Są szutrowe, więc wygodniejsze niż asfalt, nie ma na nich błota, kałuż. Są równiutkie. Można iść i nie spoglądać pod nogi, potknięcie nie grozi. ( W Karkonoszach takie by się przydały :-) ). Jedyny minus - są nudne .
Awatar użytkownika
Zły Marcin
Posty: 1
Rejestracja: 2015-10-19, 18:34
Lokalizacja: Festung Wrocław

Postautor: Zły Marcin » 2015-10-26, 19:45

włodarz pisze:Obrazek


o! nocowałem tam w maju, przyjemne miejsce ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-10-26, 19:47 przez Zły Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Inn i de dype skogers favn
laynn

Postautor: laynn » 2015-10-26, 20:59

włodarz pisze:Trzeba wyjechać w piątek. W sobotę zrobić porządną traskę, w niedzielę coś krótszego i można wracać do domu.

No to tak...ale to nie jest jeden dzień...
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10915
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-10-26, 21:04

włodarz pisze:Bierz wolne i w Sudety. :-)
.

Oj, to dopiero w przyszłe wakacje dłuższe wolne się trafi tak by całą rodzinkę zabrać. No, może w majowy weekend by się udało ale znów pomysłów i miejsc gdzie by się wybrać cała lista :-)

Zły Marcin pisze:o! nocowałem tam w maju, przyjemne miejsce

Miejscówka fajna, panoramiczna :-)
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2839
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2015-10-27, 18:19

Panie włodarz - nie ma lekko. Jedno ze zdjęć z tej relacji pobrałem i przerobiłem jako motyw do telefonu komórkowego.

Jesień w najbardziej jesiennym wydaniu ,,przebija" z Twoich zdjęć. Pora roku, którą w dobrej pogodzie, ogląda mi najlepiej.
włodarz
Posty: 2692
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2015-10-27, 18:40

Tępy dyszel pisze: Jedno ze zdjęć z tej relacji pobrałem

A które?
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2839
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2015-10-27, 19:09

Obrazek
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-10-27, 21:04

Bystrzyckie jak zwykle magiczne;)
włodarz
Posty: 2692
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2015-10-28, 20:24

Vlado pisze:Bystrzyckie jak zwykle magiczne;)

Ja bym uogólnił i zamiast Bystrzyckie dał Sudety. :)
laynn

Postautor: laynn » 2015-10-28, 20:51

włodarz pisze:Ja bym uogólnił i zamiast Bystrzyckie dał Sudety.

Ja bym uogólnił i zamiast Sudetów dał wszystkie góry :P .
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-10-28, 22:13

laynn pisze:
włodarz pisze:Ja bym uogólnił i zamiast Bystrzyckie dał Sudety.

Ja bym uogólnił i zamiast Sudetów dał wszystkie góry :P .


Mozna uogolnic jeszcze bardziej- nie tylko w gorach jest ladnie- i jeziora sa fajne, i morze, rzeki, bagna i pustynie
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-10-29, 18:34

To ja jednak pozostanę przy magicznych Bystrzyckich, oczywiście tym razem w wydaniu Włodarza, bo nie wszystkim jest dane tę magię odkryć ;)
Ostatnio zmieniony 2015-10-29, 18:43 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości