Mroźno-zimowe Góry Opawskie: z Prudnika na Biskupią Kopę!

Relacje z Sudetów polskich i czeskich.
włodarz
Posty: 2687
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2023-01-28, 21:06

Piszesz Pokrzywna, Moszczanka, Łąka Prudnicka, od razu, nie patrząc na mapę, kojarzę miejsca. Moja objazdówka po opawskich wioskach nie poszła na marne.

Awatar użytkownika
opawski1
Posty: 1058
Rejestracja: 2016-02-21, 09:15
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Postautor: opawski1 » 2023-01-29, 11:55

Piotrek pisze:Trzeba przyznać, że ogolone z lasów zbocza zimą mają swoją moc :).
Może nawet lepszą niż gdyby rósł tam las. Z lasem nie było by tego wrażenie, że jest się w jakichś wysokich górach :)

Tak mają, szczególnie jak jest wszystko w śniegu i ładna pogoda, to widać tą przestrzeń jak w wysokich górach. ;) Choć stary świerkowy las też miał swój urok, jak napadało śniegu, lodu, las był taki mroczny, tajemniczy. :)

Mniej więcej to samo ujęcie: 2015 r.
Obrazek
Szkoda, że parę lat temu nie robiłem wtedy tyle zdjęć co dziś, bo nie mam za dużo porównań :/

i współczesne
Obrazek

włodarz pisze:Piszesz Pokrzywna, Moszczanka, Łąka Prudnicka, od razu, nie patrząc na mapę, kojarzę miejsca. Moja objazdówka po opawskich wioskach nie poszła na marne.

To znaczy, że teren już trochę znasz. :) Tak pamiętam z Twoich relacji np. Moszczankę, choćby zdjęcie kaplicy cmentarnej. :)
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/

laynn

Postautor: laynn » 2023-02-01, 08:37

Piękna zima! Aż mi się przypomniała moja pierwsza wizyta w tym paśmie :)

Awatar użytkownika
opawski1
Posty: 1058
Rejestracja: 2016-02-21, 09:15
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Postautor: opawski1 » 2023-02-05, 17:54

laynn pisze:Piękna zima! Aż mi się przypomniała moja pierwsza wizyta w tym paśmie :)

Pamiętam Twoją zimową relację z debiutu w GO bo sobie ją nie dawno znów przeczytałem ;)
Ps. na blogu nie masz jej przypiętej do kategorii Góry Opawskie i chwilę jej szukałem :P
Ostatnio zmieniony 2023-02-05, 17:54 przez opawski1, łącznie zmieniany 1 raz.
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/

laynn

Postautor: laynn » 2023-02-05, 19:48

Rzeczywiście - dzięki - poprawione. Z racji, iż Sudety rzadko odwiedzam, póki co mam stronę zrobioną ogólnie jako Sudety, nie tak jak w Beskidach pasmami, ale rzeczywiście wtedy wpisałem tylko Sudety ;)