Góry Opawskie według opawskiego

Relacje z Sudetów polskich i czeskich.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5633
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2024-01-09, 00:19

A ja byłem i nie spotkałem tam Opawskiego, więc podejrzewam, że te statystyki są naciągane ;)

Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8367
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2024-01-09, 00:23

Może był w toalecie?
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9519
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2024-01-09, 05:17

Z kilku wejść mocno przyśpieszyłeś na kilkadziesiąt :)

Niby tak niemrawo, a jednak wyszło całkiem fajnie !

Jak malowane
Obrazek

Awatar użytkownika
opawski1
Posty: 1056
Rejestracja: 2016-02-21, 09:15
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Postautor: opawski1 » 2024-01-31, 20:33

Ten tydzień rozpocząłem od Biskupiej Kopy, to już moje czwarte wejście w tym roku. Wypad wyszedł spontanicznie, w poniedziałek rano wymieniłem z koleżanką kilka wiadomości i w południe siedziałem już w autobusie do Pokrzywnej :D Celem tej wyprawy było pokazanie znajomej dawnego schroniska pod Kopą, o którym mówiłem na swojej prelekcji dwa tygodnie wcześniej. Jak się jednak okazało, celu nie zrealizowaliśmy bo narzuciliśmy takie tempo, kilka postojów na herbatki, pogaduszki i zdjęcia, że ostatecznie zrobiło się ciemno :D
Polatałem za to dronem no i powstało kilka ciekawych fotek ;) Niestety Góry Opawskie mają to do siebie, że kilka dni dużej odwilży i śnieg spływa :/ Z pięknej zimy na Kopie zrobiła się więc jesień lub brązowy marzec... Po krzakach leży jednak jeszcze trochę śniegu a szlaki i drogi od 600 m są bardzo oblodzone, więc chodzi się ciężko, a szczególnie schodzi. Tak więc warunki jak na GO można rzec miejscami trudne, bo wymagają raczków ;)

Ruszam z Pokrzywnej, koleżanka przyjeżdża kilkadziesiąt minut później, tak więc różnicę w czasie zapełniam wysiadając na wcześniejszym przystanku. Cicha Dolina, potem Gwarkowa Perć z drabinką, na skałach maskujący się lód, także łatwo wywinąć orła. Potem trochę szlakiem, trochę bezszlakowo uderzamy od razu na szczyt Kopy omijając schronisk. No dobra nie od razu, bo po drodze jest kilka postojów :P Na szczycie kolejny postój a potem schodzimy trochę niżej na zachód słońca. Gdy robi się ciemno rezygnujemy z naszego "głównego" celu i wracamy inną drogą do Pokrzywnej. Dystans tego dnia wyniósł 15 km.
Było fajnie, ale takiej pogody nie lubię środku zimy... czekam na mróz i śnieg...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Beskid Morawsko-Śląski - Lysa Hora Smrk i in. jakieś 115 km. Tego dnia były jakieś większe ;)

Obrazek
Reklama schroniska, która ma ok. 30 lat. Pamiętam, że była tam od zawsze, kilkanaście lat temu zniknęła. Pewnie leżała gdzieś krzakach i ktoś ją wyciągnął :P

Obrazek
Pięknie prezentowały się Karkonosze - 131 km

Obrazek
i Góry Stołowe: Skalniak i Szczeliniec Wielki - 81 km

Obrazek
a to moja ulubiona miejscówka!

Obrazek

Obrazek

Obrazek
po Zlatych Horach snują się dymy, a na horyzoncie błyszczy Śnieżnik

Poleciałem też w górę! :)

Obrazek

Obrazek
PANORAMKA W PEŁNYM ROZMIARZE

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kopa i Beskidy! :D

Obrazek
Czerwono!

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zaszło! Profesjonalny dron to nie jest, zatem pod słońce kamera radzi sobie średnio ;)

Obrazek

Obrazek

Koniec! Następna Kopa w lutym. Może dorzucę tu jeszcze foty ze styczniowego ataku zimy.
Ostatnio zmieniony 2024-01-31, 20:37 przez opawski1, łącznie zmieniany 2 razy.
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/

Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1171
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Postautor: Coldman » 2024-01-31, 21:12

Używanie drona to fotograficzne cheaty. Zbyt dobrze to ci wychodzi :D :D :D
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9519
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2024-01-31, 21:26

A co Ty tam za niewiasty prowadzisz po górach i podrywasz na drona ;)

Ładnie, wiosennie!

Reklama wpadła w dziurę czasową, która znowu sie otworzyła i wypluła ją tutaj z powrotem :lol

marekw
Posty: 3748
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2024-01-31, 21:30

Bardzo ładne te zdjęcia z drona.Widzę,że masz fajną towarzyszkę do wędrówek.A przy okazji nowa forumowiczka,byle się zalogowała.Działaj Dawid,bo mało świeżego narybku na forum :)

Awatar użytkownika
opawski1
Posty: 1056
Rejestracja: 2016-02-21, 09:15
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Postautor: opawski1 » 2024-01-31, 22:30

Coldman pisze:Używanie drona to fotograficzne cheaty. Zbyt dobrze to ci wychodzi :D :D :D

Dron daje zupełnie nowe perspektywy i nawet obfotografowane przeze mnie z każdej strony góry wyglądają z góry zupełnie inaczej! Świetna sprawa!

Adrian pisze:A co Ty tam za niewiasty prowadzisz po górach i podrywasz na drona ;)
Ładnie, wiosennie!
Reklama wpadła w dziurę czasową, która znowu sie otworzyła i wypluła ją tutaj z powrotem :lol


marekw pisze:Bardzo ładne te zdjęcia z drona.Widzę,że masz fajną towarzyszkę do wędrówek.A przy okazji nowa forumowiczka,byle się zalogowała.Działaj Dawid,bo mało świeżego narybku na forum :)


Hahaha... :D
Z tą koleżanką po górach chodzę w sumie już ładnych parę lat, głównie lokalnie, ale czasem uda się wyskoczyć też dalej ;)
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/

Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8367
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2024-02-04, 23:09

Co to za ruina? Wydaje mi się, że ją kojarzę, ale nie pamiętam gdzież to?
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Awatar użytkownika
opawski1
Posty: 1056
Rejestracja: 2016-02-21, 09:15
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Postautor: opawski1 » 2024-02-05, 20:16

Pudelek pisze:Co to za ruina? Wydaje mi się, że ją kojarzę, ale nie pamiętam gdzież to?

Wydaje mi się, że kiedyś już o nią pytałeś, albo ktoś inny?
Ta ruinka znajduje się w pobliżu czeskiego niebieskiego szlaku z Biskupiej Kopy do Zlatych Hor. Z tego co wiem to dawny schron dla drwali/myśliwych. Niestety zawalony od dawna, parę lat temu dostał jeszcze drzewem w środek. A mogłaby to być świetna chatka... choć z drugiej strony.. pewnie by zaraz zrobił się tam syf, a tak jest fajna ławeczka z pięknym widokiem na zachód, moja ulubiona miejscówka ;)
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/

Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8367
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2024-02-05, 21:53

Czyli lokalizację kojarzę, może nawet i ja pytałem ;)

W sumie nie wiadomo czy zrobiłby się tam syf, bo jednak ten niebieski szlak jest rzadko uczęszczany, więc może mało kto by tam zaglądał
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

krzepki16
Posty: 50
Rejestracja: 2021-09-03, 12:24

Postautor: krzepki16 » 2024-02-12, 13:11

Po 8 latach znów zawitam w G. Opawskie tym razem na najdłuższy pobyt, bo aż 7 dniowy z bazą w Pokrzywnej.
Jak zwykle w planach Biskupia Kopa, ale co ponadto?
Opawski1 jako znawca tych terenów może coś doradzisz.
Myślę o najwyższym szczycie gór - Pricny Vrch. Pętelka z miejscowości Zlate Hory.
Jeszcze coś ciekawego jest w pobliżu?

Jakieś trasy, ciekawe miejsca dla dzieci (7-13 lat).
Gwarkowa perć, Piekiełko, Żabie Oczko.
Trasa Głuchołazy lub z Podlesia na Prednią Kopę (schronisko)?
Co o tym myślisz.

włodarz
Posty: 2686
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2024-02-12, 18:35

Polecam, są tu niemal całe Góry Opawskie
gory-opawskie-okiem-wlodarza-vt3816.htm

A tu znajdziesz nieco Opawskich po czeskiej stronie
czeskie-gory-okiem-wlodarza-vt3979.htm

krzepki16
Posty: 50
Rejestracja: 2021-09-03, 12:24

Postautor: krzepki16 » 2024-02-13, 11:20

włodarz pisze:Polecam, są tu niemal całe Góry Opawskie
gory-opawskie-okiem-wlodarza-vt3816.htm


dzięki.
Zaintrygowały mnie te schody. Jakby liczyli ile ich jest to by dłuuuugo nie marudzili.
Wiesz czy schronisko na Przedniej Kopie już otworzyli? Bo znajduje mi że w 2023 mieli otworzyć, ale nic że otworzyli.


włodarz pisze: A tu znajdziesz nieco Opawskich po czeskiej stronie
czeskie-gory-okiem-wlodarza-vt3979.htm


znalazłem ale o Izerskich :-o
Ostatnio zmieniony 2024-02-13, 11:21 przez krzepki16, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8367
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2024-02-13, 12:34

Nie otworzyli. Byłem tam we wrześniu i nic nie wyglądało, aby wkrótce miało ruszyć. Pewnie albo brak kasy na dokończenie wewnątrz albo brak jakiś zezwoleń
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!