Wzgórza Niemczańskie w czasach zarazy. Wspomnienie wędrówki

Relacje z Sudetów polskich i czeskich.
tomp
Posty: 70
Rejestracja: 2022-01-30, 15:42
Lokalizacja: Strzegom/Wrocław
Kontakt:

Wzgórza Niemczańskie w czasach zarazy. Wspomnienie wędrówki

Postautor: tomp » 2022-02-18, 18:56

Jednym z moich ulubionych terenów do łazikowania są Wzgórza Niemczańskie. Zupełnie niedoceniony rejon! Poniżej relacja z wypadu w tamte tereny sprzed prawie dwóch lat :-o Ależ ten czas zasuwa...
Trasa: Łagiewniki – Przystronie – Wzgórza Gumińskie (część północna) – Niemcza – Wzgórza Dębowe – Sienice – Łagiewniki.
https://agatowcy.com.pl/2022/02/17/wzgo ... -wedrowki/

włodarz
Posty: 2687
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2022-02-19, 13:02

Fajnie, że wrzucasz relacje z tych terenów. Przyjemnie jest zobaczyć jakieś nowe miejsca. Ja cały czas obiecuję sobie wybrać się w tamte rejony i na chęciach na razie się kończy. Ale co się odwlecze.....

laynn

Postautor: laynn » 2022-02-19, 13:44

Kurcze, aż szkoda, że mam tak daleko...Ostatnio zaczynam spoglądać w stronę Pogórzy coraz częściej, te Wzgórza Dębowe, ten przełom chciałoby się odwiedzić...
Tym bardziej, że przejeżdżając przez Łagiewniki, kościół mnie zaciekawił.
No i ta wiosna! Już jej chcę :)

tomp
Posty: 70
Rejestracja: 2022-01-30, 15:42
Lokalizacja: Strzegom/Wrocław
Kontakt:

Postautor: tomp » 2022-02-19, 21:25

włodarz pisze:Fajnie, że wrzucasz relacje z tych terenów. Przyjemnie jest zobaczyć jakieś nowe miejsca. Ja cały czas obiecuję sobie wybrać się w tamte rejony i na chęciach na razie się kończy. Ale co się odwlecze.....


Warto się tam wybrać. Cały ruch turystyczny w tamtym rejonie praktycznie koncentruje się w arboretum w Wojsławicach, a dokoła na szlakach jest zupełnie pusto.

tomp
Posty: 70
Rejestracja: 2022-01-30, 15:42
Lokalizacja: Strzegom/Wrocław
Kontakt:

Postautor: tomp » 2022-02-19, 21:36

laynn pisze:Kurcze, aż szkoda, że mam tak daleko...Ostatnio zaczynam spoglądać w stronę Pogórzy coraz częściej, te Wzgórza Dębowe, ten przełom chciałoby się odwiedzić...
Tym bardziej, że przejeżdżając przez Łagiewniki, kościół mnie zaciekawił.
No i ta wiosna! Już jej chcę :)


Wiosna w rejonie Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich jest wyjątkowo piękna :)
Ja na szczęście mam blisko z Wrocławia, więc często mam okazję tam bywać. Zresztą przez ostatnie dwa lata częściej wędruję właśnie w tamtych okolicach niż po górach. Prawie pusto. No może bliżej Strzelina więcej rowerzystów ze względu na trasy rowerowe, ale bez przesady.

Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2022-02-21, 11:09

Bardzo lubimy te tereny - Wzgorza Strzelinskie i Niemczanskie! Tam mozna wedrowac bez konca! Niezadeptane, pelne urokliwych wiosek, , ruin palacykow, wiez i bezkresnych pól!

A po tytule relacji to juz myslalam, ze wycieczka sprzed 20.04 i bedzie jakas bardziej sensacyjna akcja! ;) Zwlaszcza, ze pisane po tak dlugim czasie!
Ostatnio zmieniony 2022-02-21, 11:10 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

tomp
Posty: 70
Rejestracja: 2022-01-30, 15:42
Lokalizacja: Strzegom/Wrocław
Kontakt:

Postautor: tomp » 2022-02-21, 13:53

buba pisze:A po tytule relacji to juz myslalam, ze wycieczka sprzed 20.04 i bedzie jakas bardziej sensacyjna akcja! ;) Zwlaszcza, ze pisane po tak dlugim czasie!


Taki chwyt marketingowy :) Postanowiłem zamiescić te relację, bo do tej pory mile ją wspominamy. Była dla nas wyjątkowa, odświeżająca i relaksująca :)