Misie stepujące w trawie.

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Misie stepujące w trawie.

Postautor: Dobromił » 2013-10-07, 10:43

Dzień dobry. W sobotę pojechałem w Tatry. 15 raz w tym roku. Elegancko skorzystaliśmy z kolejki na Kasprowy. Chyba 3 raz w tym roku. Weszliśmy na 5 szczytów ( od Kasprowego do Kopy Kondradzkiej ). Na zboczach Długiego Giewonta zobaczyliśmy futrzane potwory. Trzy. Nie zjadły nas.

Dziękuję za uwagę.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Dobromił, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2013-10-07, 10:44

Wow! Ale się rozpisałeś. :P
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
Awatar użytkownika
TataOjciec
Posty: 353
Rejestracja: 2013-09-17, 14:26
Lokalizacja: Z Blokowiska

Postautor: TataOjciec » 2013-10-07, 10:44

Bardzo ładnie .Fotopstryki poproszę :-o
Obrazek
vertigo

Re: Misie stepujące w trawie.

Postautor: vertigo » 2013-10-07, 10:47

Dobromił pisze:Kopy Kondradzkiej


Słabo znam Tatry. Gdzie to dokładnie jest?
kris75

Re: Misie stepujące w trawie.

Postautor: kris75 » 2013-10-07, 11:11

Dobromił pisze:Dzień dobry. W sobotę pojechałem w Tatry. 15 raz w tym roku. Elegancko skorzystaliśmy z kolejki na Kasprowy. Chyba 3 raz w tym roku. Weszliśmy na 5 szczytów ( od Kasprowego do Kopy Kondradzkiej ). Na zboczach Długiego Giewonta zobaczyliśmy futrzane potwory. Trzy. Nie zjadły nas.
Dziękuję za uwagę.


Relacja zwięzła i na temat mnie się podoba :hih Dołoży foty i będzie git.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez kris75, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-10-07, 11:15

kris75 pisze:Dołoży foty i będzie git.


W sumie to mogę nawet ze cztery zdania napisać.

Wyjazd w sobotę planowałem od dawna, dawno też w Tatrach nie byłem ( ostatnio 15 sierpnia na Szpiklasowym ). Planów było kilka, osób towarzyszących też kilka się planowało. W sumie pojechaliśmy we dwóch z sąsiadem. W piątek zaczeły sie przewijać dwie wersje trasy - na Jarząbczy lub na Czerwone Wierchy ( całe ). Oczywiście plany zmieniły się na żywo i przeszliśmy z Kasprowego na Kopę Kondracką, a potem w dół na Kalatówki. Szliśmy dosyć szczegółowo wiec trochę zwiedziliśmy.

Dojeżdżamy do Zakopanego w okolicach 8.20, po drodze dokonując bardzo ważnego zakupu - okulary. Zamaskowani docieramy do Kuxnic i liczymy, że długo postoimy w kolejce. Stoimy 3 minuty. Jak widać naród oszczędny jest i stara się chodzić własnymi nogami. Rozumiemy ich. A my wjeżdżamy i siadamy na drewnianych ławeczkach z widokiem na Świnicę i Krywań. I coś tam jeszcze. Czyli czas na śniadanie po wyczerpującym wejściu. Po pewnym czasie zakręcamy butelkę i czas na pierwszy tego dnia szczyt - po straszliwych schodach wchodzimy na Kasprowy Wierch 1987 m nad poziomem morza. Aaaaa !!!!!!!! Trochę luda i sesja zdjęciowa osobników odzianych w stroje ślubne. Przechodząc obok nich życzyliśmy im odwagi i wytrwałości. Przed nami najpiękniejszy dla mnie szlak polskich Tatr Zachodnich. Bywałem wielokrotnie, każdą porą roku, raz latałem w okolicy, wrócę tu jeszcze wiele razy. Tego dnia sporo luda tamtędy szło. Cieszy mnie to - niech jak najwięcej ludzi zapoznaje się z pięknem gór. Idziemy, raz za czas lekko modyfikując przejście szlakowe. I tak to weszliśmy na Pośredni Wierch Goryczkowy 1874 m, na Goryczkową Czubę 1913 m, tam pokazuję koledze miejsce z którego malowniczo zleciałem na naszą stronę, przechodzimy kawałek Kondratowego Wierchu i jeszcze odwiedzamy Suchy Wierch Kondracki. Ufff .... Widoki cudne - dzień w którym widzieliśmy wszystko co można było zobaczyć. A temperatura była wręcz letnia - na końcu łaziłem w koszulce z krótkim rękawem. Docieramy na Kopę Kondracką, tam zalegamy na zboczu z widokiem na Małołączniak, Wielką Turnie, Siodłową Turnię i grupę Giewonta. Jestem w tym czasie straszony mazowieckimi wilkami ale dzielnie to znoszę :) I tak to w trakcie leżenia mija nam chęć łażenia po pozostałych Czerwonych Wierchach i decydujemy, że zejdziemy przez Kondracką Przełęcz do Piekła, a potem do schronisk. Ambitny plan. I nasze męstwo turystyczne zostało nagrodzone - trzema futrzanymi bydlakami, tańczącymi w trawie. Prawie, że były to misie buszujące w zbożu. Futrzaki łaziły po zboczu Długiego Giewonta, myśmy byli jeszcze nad przełęczą więc zdjęcia nie za bardzo oddają urok potworów. Nigdy jeszcze nie widziałem na raz trzech misiaczków. Miło z ich strony, że tam przechodziły. A my idziemy dalej, mijamy schronisko na Hali Kondratowej i zatrzymujemy się na Kalatówkach. Koncert jazzowy był na I piętrze. Elegancko wypoczywamy i na koniec dnia wnikamy na Ścieżkę nad Reglami, odwiedzamy piekny , skalny punkt widokowy i z niego podziwiamy Giewont ( dziwny z tego miejsca ), Goryczkową Czubę, Kasprowy, Kopę Magury i inne. Nogami w dół, mijamy klasztory i docieramy na parking.

Było miło - 44 wyjazd w góry w 2013 roku uznaję za bardzo udany.
Ostatnio zmieniony 2013-10-07, 11:47 przez Dobromił, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-10-07, 11:19

Wspaniała relacja i zdjęcia!!! Niesamowita wprost!!! Co to, pity rozliczasz, że czasu sie nie masz przyłożyć? Czy podatki za barany żywieckie ściągasz?
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-10-07, 11:49

sokół pisze:że czasu sie nie masz przyłożyć?


Lepiej mądrze stać niż głupio biegać :D

Zdjęcia tworzę.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2013-10-07, 11:58

Dobromił pisze:44 wyjazd w góry w 2013 roku


Który??? :o-o :o-o :o-o :o-o

Dobromił pisze:I nasze męstwo turystyczne zostało nagrodzone - trzema futrzanymi bydlakami, tańczącymi w trawie.


A śpiewały?
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-10-07, 12:03

Iva pisze:Który???


Teraz już wiadomo o czym Mickiewicz pisał :)

Iva pisze:A śpiewały?


Na trzy głosy.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2013-10-07, 12:13

Dobromił pisze:Teraz już wiadomo o czym Mickiewicz pisał :)


Patrz! – ha! – to dziecię uszło – rośnie – to obrońca!
Wskrzesiciel narodu,
Z matki obcej; krew jego dawne bohatery,
A imię jego będzie czterdzieści i cztery.


Dobromił pisze:Na trzy głosy.


To teraz 3 tygodnie fantastycznej pogody w Tatrach? ;)
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-10-07, 12:21

Iva pisze:To teraz 3 tygodnie fantastycznej pogody w Tatrach?


Tak jest. Misie nie kłamią.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2481
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2013-10-07, 12:53

Dobromił pisze:straszony mazowieckimi wilkami

U mnie to chyba tylko dziki albo dzikusy ;)
Dobromił pisze:wnikamy na Ścieżkę nad Reglami, odwiedzamy piekny , skalny punkt widokowy i z niego podziwiamy Giewont

Czy to może tutaj?
Obrazek
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-10-07, 13:22

Straszyłaś mnie wilkami. Nie zapomnę Ci tego :dev :D

Tak, to to miejsce.

Czas na moje zdjęcia.

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-10-07, 13:51 przez Dobromił, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2481
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2013-10-07, 13:53

Bardzo ładne te miejsca, zwłaszcza niektóre ujęcia :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości