Czy to Hruby czy Furkot?

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Czy to Hruby czy Furkot?

Postautor: Tatrzański urwis » 2018-09-03, 22:44

Witam wieczornie . Po złojeniu Szatana i Szczyrbskiego postanowiłem umieścić swoją skromną osobę na czymś zwanym Furkotem oraz Hrubym wierchem. Swoją wycieczkę rozpocząłem zaraz z rana chociaż pogoda nie nastrajała optymistycznie ponieważ chmury przelewały się przez góry i raz było widać cosik a raz nie :rol . Jednak po jakimś czasie troszkę się przerzedziło i wyruszyłem ku Bystrej Ławce wiedząc że gdzieś koło niej jest trasa na dwa moje cele , znowu z pomocą przyszła mi pewna śliczna dziewczyna naprowadzając mnie na właściwą drogę co było niezwykle pomocne :) .

Kilka fotek :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Resztki śmigłowca..............
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na szczycie , chociaż nie wiem który jest który było generalnie tak
Obrazek
I tak
Obrazek
Jak również tak
Obrazek
Dupy nie urywało
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Coś się niby przejaśniało
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Podli filance myśleli że taki znak może powstrzymać urwisa :lol
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kotłowało się i gotowało
Obrazek
Wejście na Bystrą Ławkę
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak zszedłem na dół to wlazłem do namiotu i uciąłem sobie 2 godzinną drzemkę a po przebudzeniu ujrzałem taki widoczek :) . Tatry są piękne i nieprzewidywalne .
Obrazek
A taki widoczek miałem jak się budziłem rano ;) .

Na drugi dzień skoro świt wstałem i spakowałem swój mały namiocik podążywszy do Szczyrbskiego Plesa a później elektriczką do Smokovca i dalej autobusem do Zakopca .
Myślałem że będę miał problemy z kondychą bo dawno mnie w górach nie było a i tryb życia troszeczkę się zmienił i nie jeżdżę na rowerze jak kiedyś ale o dziwo nie jest ze mną jeszcze tak źle ;) . Kiedy już schodziłem z wodospadu Skok i obejrzałem się za siebie na Tatry to troszkę łezka się w oku zakręciła nie powiem :ops . Chyba zmiękłem trochę :o-o .
Ciesze się że mogłem znowu zamieścić relacje na naszym zacnym forum i powrócić na stare śmieci z przytupem , jak za dawnych urwisowskich lat . Brakowało mi tego .
Dziękuje za uwagę .
Daje jeszcze link jakby ktoś chciał obejrzeć resztę gniotów ;) : https://photos.app.goo.gl/TqhiBzDBR7jEywzo7
Ostatnio zmieniony 2018-09-03, 22:47 przez Tatrzański urwis, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2018-09-04, 01:32

Chyba jednak furkot.
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2018-09-04, 17:12

sokół pisze:Chyba jednak furkot.
Byłem pierwszy raz w tamtej okolicy więc nie wiedziałem który jest który a tabliczki z nazwą nie było na skale . Zresztą to żadne wyzwanie , bez względu na to czy byłem na Furkocie czy na Hrubym , taki lajtowy spacerek , do tego była słaba widoczność i brak widoków . Może jeszcze kiedyś tam wrócę .
Gór Ski
Posty: 484
Rejestracja: 2018-05-08, 11:14
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Gór Ski » 2018-09-12, 09:52

Tatrzański urwis pisze: Zresztą to żadne wyzwanie , bez względu na to czy byłem na Furkocie czy na Hrubym


Różnica jednak niewielka ale jest Furkot -0 Hruby +0 .
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2018-09-12, 20:54

Gór Ski pisze:Różnica jednak niewielka ale jest Furkot -0 Hruby +0 .
Co to jest +0? Proszę Cię , jeszcze nie znasz urwisa i jego możliwości :D .
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2018-09-12, 21:00

Powiem Ci Urwisie, że nie miałem nigdy okazji namiotować gdzieś w Tatrach, na dziko. Ale tak sobie myślę, że to musi być zajebiste wrażenie wieczorem czy nocą. :-)
Awatar użytkownika
Homunculus
Posty: 336
Rejestracja: 2017-03-30, 19:38

Postautor: Homunculus » 2018-09-13, 03:43

Rozmarzyłem się , biwaczek na łonie natury - wspaniała sprawa :P sierpniowe gwieżdziste noce , na wyższych wysokościach droga mleczna robi piorunujące kosmiczne wrażenie :ok5
Gór Ski
Posty: 484
Rejestracja: 2018-05-08, 11:14
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Gór Ski » 2018-09-13, 09:29

Tatrzański urwis pisze:
Gór Ski pisze:Różnica jednak niewielka ale jest Furkot -0 Hruby +0 .
Co to jest +0? Proszę Cię , jeszcze nie znasz urwisa i jego możliwości :D .



To może na Jastrzębią Turnię drogą ( Koróna XI-)
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2018-09-13, 10:21

On zrobił zejście z Sokolicy w wycenie XIII+.
Obrazek
laynn

Postautor: laynn » 2018-09-13, 10:30

Ja myślałem, że to był lot koszący...
Gór Ski
Posty: 484
Rejestracja: 2018-05-08, 11:14
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Gór Ski » 2018-09-13, 11:32

Heh ja tam widzę kukułcze gniazdo
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2018-09-13, 20:34

to musi być zajebiste wrażenie wieczorem czy nocą.
Generalnie w nocy spałem :D , ale wrażenie jest rzeczywiście zajebiste , człowiek czuje się jakoś tak bliżej natury i wyzwolony , niesamowita sprawa ;) . Najfajniejsze jest to że jest się zdanym tylko na siebie i na łaskę i niełaskę gór . Zresztą ostatniej nocy doświadczyłem tego jaką potęgą są Tatry kiedy rozszalała się burza i miałem obawy czy mój mały namiocik wytrzyma podmuchy wiatru który przybierał na sile . Wytrzymał , gdybym go nie obłożył kamieniami to pewnie by mnie zdmuchnęło do jeziora i byłoby nie ciekawie . Chyba jeszcze nigdy wcześniej nie słyszałem takiego huku piorunów , masakra , niesamowite przeżycie :o-o .

Homunculus pisze: sierpniowe gwieżdziste noce

Noc taka jak wszędzie , zresztą i tak spałem :D .
Homunculus pisze: na wyższych wysokościach droga mleczna robi piorunujące kosmiczne wrażenie

Ja tam się rozglądałem za drogą na szczyt :D .
Gór Ski pisze:To może na Jastrzębią Turnię

W zeszłym roku idąc na Jagnięcy szczyt mój wzrok podążał w stronę Jastrzębiej Turni . Jest piękna i jednocześnie straszna . Zawładnęła moją duszą . Gdy coś utkwi w mojej głowie i sercu to muszę to mieć . Prawdopodobnie za czas jakiś zawitam i na niej ;) .
sokół pisze:On zrobił zejście z Sokolicy w wycenie XIII+.

Jesteś w błędzie wujku Falconie . Fragment Sokolicy który zaznaczyłeś strzałką na fotce to nie jest miejsce z którego spadłem :nie . Wspinałem się na lewo od tego ,,jaskółczego gniazda,, tym filarem zaraz obok rysy pokutników . A tak w ogóle to 8 września była rocznica mojego feralnego lotu i późniejszego cudownego ocalenia :rol . Niewiele mnie to nauczyło :D .
laynn pisze:Ja myślałem, że to był lot koszący...

To był ,,Lot nad kukułczym gniazdem,, :D .
Gór Ski pisze:Heh ja tam widzę kukułcze gniazdo

Zaraz przed moim pechowym wspinem rozgrzewałem się urwisując właśnie w owym gnieździe . Jest tam wiele otworów w ścianie i można trochę poćwiczyć .
Ostatnio zmieniony 2018-09-13, 20:36 przez Tatrzański urwis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2018-09-13, 21:04

laynn pisze:Ja myślałem, że to był lot koszący...


Jesteś w błedzie. To był...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6spVnscTO8A[/youtube]
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2018-09-13, 21:09

Piotrek pisze:Jesteś w błedzie. To był...
Jedne ptaszysko na forum wystarczy a ze mnie taki orzeł jak z Cepra ogier :D .
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6170
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2018-10-02, 22:06

Jesli kiedykolwiek zdarzy sie taki cud, ze ktos mnie namowi na Tatry - to mysle ze to bedziesz ty Urwisie! :D Ten namiocik mmmmmm.... :D

Kiedy tatrzanska fota z ognichem przed namiotem?? Wiem ze tam nie ma chrustu a kamien sie słabo pali - ale kto wniesie tam kilka pniakow jak nie ty! :fajka
Ostatnio zmieniony 2018-10-02, 22:11 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości