Mroczny odcień mroku

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Mroczny odcień mroku

Postautor: Dobromił » 2013-07-15, 13:29

Bry wieczór.

Parę miesięcy temu pewna grupa, zwana również Zarządem Koła Górskiego „Zdobywcy”, przygotowała plan wycieczek na rok 2013. Ze wspaniałym wyczuciem pogody ustaliliśmy, że 13 lipca 2013 roku udamy się na masową wycieczkę na Rohacze. No i udaliśmy się. Pisząc w skrócie – mrok był piękny, wiatr straszliwy, deszcze lekkie a widoków nie było. Ani widoków górskich ani widoków na przyszłość.
Sobota, 4.55 rano – parking pod Domem Dobroci. 17 osób, w tym Piotrek i Dobromił. I deszcz. Ten sam co pada od czwartku. Konsekwentny był. Pakujemy się, ruszamy z kopyta, zbieramy jeszcze 4 osoby po drodze i podziwiamy chmury za oknem. Uwaga, uwaga !!!! Pojawiło się coś niebieskiego. Znaczy się niebo. Ambicja wzrosła, chęci szarżują, butelki się prują. I tak oto docieramy do wylotu Wąskiej Doliny. Fakt – jest wąska. Po prawicy wodnista, po lewicy skalisto – drzewna. Docieramy do rozstaju dolin – przed nami, lekko w lewo, Dolina Jamnicka. O dziwo – słońce oświeciło stoki. Po prawicy Otargańce ( „Kur.wa, pierd.olę te jeba.ne Tatry Zachodnie”), po lewicy Barańce. Też miłe przy wychodzeniu. I tak sobie idziemy, wchodzimy raz w błędną ścieżkę, która zaprowadziła nas pod leśny domek ( bimbrownia ? ), potem musimy zejść ze szlaku z powodu prac leśnych. Docieramy do Rozstaju pod Smrekiem. I w tym miejscu, widząc co zaczyna dziać się na niebie, czując mocniejsze porywy wiatru – zmieniamy plan dnia. Zamiast Jamnickich Stawów, Jamnickiej Przełęczy i obu Rohaczy, idziemy na Żiarską Przełęcz, z niej na Rohacza Płaczliwego ( mimo totalnego mrocznego mroku jestem pewien, że to on był ), a potem na Smutną Przełęcz, z której zeszliśmy do Ziarskiej Chaty. Powiem tak – ja na Rohaczu byłem 4 raz więc widoki pamiętałem. 9 osob z naszej grupy było tam pierwszy raz. Szczerze im współczułem. NIC nie było widać. Czy to ze szczytu, czy to z obu przełęczy. A jak jeszcze cudnie zaczęło wiać … Parę razy lekko czekami na grani zachwiało. I dlatego skorzystaliśmy ze ścieżki, która leci pod granią. W całości dotarliśmy na Smutną ( tabliczka tak informowała ), i zaczęliśmy schodzić do schroniska. Coś tam niżej udało się zobaczyć, np. stok Barańca. A tuż obok schroniska niebiosa zapłakały nad nami. Nad naszym wyczuciem pogody. Zresztą niedziela była ponoć taka sama. Taki ten lipiec jest przyjazny turystycznie. W schronisku wypoczywamy, śniadamy, pijamy, gadamy, pijamy, gadamy, i zbieramy się do wyjścia. Część osobników idzie odwiedzić Symboliczny Cmentarz Ofiar Tatr Zachodnich, a część idzie dosiąść hulajnog. Nie wszyscy. Np. ja i Piotrek schodzimy betonem ( deszcz mocniejszy ) nogami własnymi, wypatrując czy ktoś nie wjechał hulajnogą w drzewo. Nikt tego nie uczynił. Za to my wchodzimy w dawną sztolnię górniczą. Niestety – już zamkniętą. Ale wrócimy tam i złoto wykopiemy. Darz Bór !!!!

Dziękuję za mroczną uwagę. Amen i ave.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Dobromił, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2481
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2013-07-15, 13:36

Dla mnie to chyba idealna pogoda na Rohacze, przynajmniej nie bałabym się przepaści! ;)
Cóż, skądś znam to planowanie "na zapas", brawo za uparte dążenie do wyznaczonego celu.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-07-15, 13:39

Malgo Klapković pisze:brawo za uparte dążenie do wyznaczonego celu.


Jak te osły we mgle :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-07-15, 13:51

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-07-15, 13:52

Szliśmy jak Drużyna Pierścienia.

Swoich nie będę wklejał, bo po co się powielać.
Link do zdjęć -> http://www.zuziawdrodze-galeria.cba.pl/ ... 072013.php
Ostatnio zmieniony 2013-07-15, 13:55 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3462
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2013-07-15, 14:03

Obrazek

To zdjęcie jest świetne! W pełni oddaje klimat wycieczki.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-07-15, 15:35

Dokładnie. To sie nazywa mleko. Ale dobrze Ci tak, wszak niebiosa płakać musiały, gdy Dom Dobroci wszedł w góry zbierać podatek od świstaków.
Chociaż na początku dnia wydawało się, że wyczucie pogody będzie niezłe.
Vision

Postautor: Vision » 2013-07-16, 06:03

Wiolcia pisze:To zdjęcie jest świetne! W pełni oddaje klimat wycieczki.


To samo chciałem wkleić i powiedzieć mniej więcej to samo, ale ktoś mnie ubiegł ;)

No to są właśnie Tatry, w niższych górach to przynajmniej mniejsze prawdopodobieństwo, że mleko będzie, bo przeważnie się jest pod nim, chociaż nie zawsze...

PS: Na ostatnim zdjęciu brakuje cenzury :lol
Awatar użytkownika
jck
Posty: 46
Rejestracja: 2013-07-11, 20:48

Postautor: jck » 2013-07-16, 08:45

Nasunęły mi się dwa pytania:
- mieliście przewodnika?
- dlaczego ścieżkę do bimbrowni nazywasz błędną?

I tak pozazdrościć.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-07-16, 09:03

sokół pisze:Ale dobrze Ci tak, wszak niebiosa płakać musiały, gdy Dom Dobroci wszedł w góry


To co będzie jak ZUS wyjdzie w góry :o-o :o-o :o-o ???

Vision pisze:PS: Na ostatnim zdjęciu brakuje cenzury


Ten typ od tego czasu już się zmienił.

jck pisze:- mieliście przewodnika?


Przodownika Sudeckiego.

jck pisze:- dlaczego ścieżkę do bimbrowni nazywasz błędną?


Jestem abstynentem. Wszystko związane z alkoholem jest dla mnie błedem.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
jck
Posty: 46
Rejestracja: 2013-07-11, 20:48

Postautor: jck » 2013-07-16, 09:15

Dobromił pisze:Przodownika Sudeckiego.

TEGO przewodnika sudeckiego?
Dobromił pisze:Jestem abstynentem. Wszystko związane z alkoholem jest dla mnie błedem.

Bardzo słuszna postawa młody człowieku.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-07-16, 12:32

jck pisze:TEGO przewodnika sudeckiego?


tak. Ale występował pod pseudonimem.

jck pisze:Bardzo słuszna postawa młody człowieku.


Krzewię ją pośród milionów.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości