Jak uciekłem na kilka dni od epidemii

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Awatar użytkownika
Wiesio
Posty: 343
Rejestracja: 2015-06-22, 17:29
Kontakt:

Postautor: Wiesio » 2020-08-12, 22:50

Jeśli chodzi o techniczne szczegóły: robię 9-10 kadrów pionowych przy ogniskowej 16mm z manualną ekspozycją (wszystkie klatki muszą mieć te same parametry), ważne żeby równo trzymać horyzont, jak się ciągnie z ręki i bez statywu. Klatki muszą zachodzić na siebie około 30%, wtedy kolejny etap znajdzie dużo punktów sklejania. Sklejam je w PT GUI w jeden szeroki kadr, co daje zwykle około 12 tys. pikseli w poziomie, teraz wciągam to do Pano2VR, ustawiam trochę parametrów i eksportuję jako html5. Powstaje gotowy katalog z panoramą :)
Oba programy są komercyjne i trzeba za nie parę PLN zapłacić...
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9804
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-08-13, 05:39

Wiesio pisze:Jeśli chodzi o techniczne szczegóły: robię 9-10 kadrów pionowych przy ogniskowej 16mm z manualną ekspozycją (wszystkie klatki muszą mieć te same parametry), ważne żeby równo trzymać horyzont, jak się ciągnie z ręki i bez statywu. Klatki muszą zachodzić na siebie około 30%, wtedy kolejny etap znajdzie dużo punktów sklejania. Sklejam je w PT GUI w jeden szeroki kadr, co daje zwykle około 12 tys. pikseli w poziomie, teraz wciągam to do Pano2VR, ustawiam trochę parametrów i eksportuję jako html5. Powstaje gotowy katalog z panoramą :)
Oba programy są komercyjne i trzeba za nie parę PLN zapłacić...


Oooo kurde, teraz to mnie zabiłeś :D
Panoramy i panoramy 3D robię tylko telefonem :lol
Dzięki ;)
Awatar użytkownika
Wiesio
Posty: 343
Rejestracja: 2015-06-22, 17:29
Kontakt:

Postautor: Wiesio » 2020-08-13, 07:00

Telefon robi mniej więcej to samo, tylko ja mam nad tym kontrolę :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości