Tatry part 1 - Młody bóg nie jest młodym bogiem

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12330
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Tatry part 1 - Młody bóg nie jest młodym bogiem

Postautor: sokół » 2023-07-14, 19:28

Wakacje. Nie Istebna, jak kolejne trzy lata. Zakopane. Pięknie.
Zajebiście, Magda rozsypana z bólem pleców, ale nic, jedziemy.
Zemsta Hitlera dzielnie służyła ponad pięć lat. Natomiast przełęczy zubrzyckiej chyba nie polubiła. Pokonała ją, ale niebawem okazało się, że to było ponad jej siły.
Także pod Tatry docieramy na lawecie...

Pierwsze prognozy nie są groźne - pompa wody strzeliła, pryszcz.

Rano wstaję, dodzwoniłem się do mechanika, umówiony na kolejny dzień, szkoda to zmarnować, więc jak młody bóg, o 9 ruszam w góry. Jaworzynką, bo nigdy jej nie lubiłem. O dziwo, rzuca się w oczy duża akcja wycinkowa.

Ale może wróćmy się, Kuźnice to jeden wielki plac budowy....
Nie będę wrzucał zdjęć, ale strasznie to wygląda. I ten hałas...

Obrazek




No ale ja juz włażę do góry, jak młody bóg, po kamieniach, gdzie Złoniemił nasz niegdyś złamał rękę dolną.

Obrazek

Nie wierzę sam, w to, co się dzieje, ale jestem na Karczmisku po 40 minutach. Zapłacę za to wysoką cenę.
Na razie jednak mam to w dupie, bo mam dwa Namysłowy w plecaku i idę sobie do Murowańca, a po drodze widzę, jak celebryta z Taromaniaków zaczepia ludzi do zdjęć.

Obrazek

Stwierdzam, że wakacje są tylko raz, więc dwie puszki to mało, trzeba na start coś mieć w dupie, żeby się fajnie szło. No to idę, robię na kopalni to mnie stać na piwo na 15 zł.

Obrazek

Widzę, ze Celebryta ma swoje zasady. "Jesteś rudy to pokaż telefon i skasuj moje zdjęcie"

Obrazek

Wypiłem piwo za 15 zł plus dwa namysłowy z plecaka i stwierdzam, że cały świat należy do mnie. Tak, oczywiście to mocno chwilowe odczucie, niemniej do Czarnego stawu dochodzę.

Obrazek

Kryzys zaczyna się nieco wyżej, powyżej zmarzłego stawu. A tu już nie ma się jak wspomóc, niestety, młody bóg zaczyna być jakąś przereklamowaną wizją, sapiącą, pocącą się jak świnia...

Obrazek

Mijam Zmarzły Staw.... chętnie bym się cofnął, ale mi wstyd...To idę dalej.

Obrazek

Doszedłem do Koziej Dolinki, tak. No i siedzę jak ciul, dzwonię do żony, co mam robić, bo pary nie mam, nie, nie powiedziałem, że wydupiłem piwsko i mam lenia.
Tak czy siak, w sumie szkoda nie iść, nawet wbrew sobie.....

Obrazek

No to idę, ale sporo mnie to kosztuje.... a najbardziej boli, jak pomyslę, że Julka moja tędy wbiegała, jak miała lat 6.... No dobra, nie kompromitujmy się bardziej....

Obrazek


Jakoś się udaje, juz jestem za Zadnim, pieknie jest.

Obrazek

Przebiegam (po 30 minutach przerwy) Granaty i już wiem, że jest fajnie. Ale do młodego boga to mi wiele brakuje.

Obrazek

Pozostaje zbiegać żółtym szlakiem ze Skrajnego. Mijam wielu idących wolniej, jakbym złapał drugi oddech. Zauważam też, że pomimo strojów (kaski, itp) wiele osób nie ma pojęcia, jak się w takim terenie obejść...

Obrazek

Jakoś mnie podkusiło zmienić na zooma, co mi się zaraz opłaciło, bo....

Obrazek

Obrazek

Granaty

Obrazek

czarny staw

Obrazek

Kozi Wierch, nie byłem tam 11 lat :)

Obrazek

Ech, piękna zieleń, jakże złudna, że to taki prosty szczyt...

Obrazek

Nad Czarnym mam już dość, kolana boleją.... Mam tez nową zabawę, widzę ludzi, co się kąpią w stawie, tzn włażą do niego, to im wołam, że nas stawem siedzi filanc z lunetą i kasuje po 5000 zł za to. Zaraz grzecznie wrocili na brzeg, a którędy wracali na kwatery to nie wiem./...

Obrazek

Wtem pojawia się Sokół i krąży wokół Koziej Przełęczy. Kogoś zabiera. Nie wiem, szukałem potem, śmiertelnego nie było, ale szlak na Kozią w śniegu....a ludzi w trampkach mijałem...

Obrazek


Obrazek

W końcu melduję się na Gąsienicowej i w końcu można zrobić zdjęcie, bo wcześniej były prześwietlone.

Obrazek

Obrazek

Miałem nie iść tak samo, ale coś mi kazało iść Jaworzynką. A oto nagroda za posłuchanie tego głosu:


Obrazek

W sumie to nie było głupie, bo ranne zdjecia były mocno pod słońce i nie wyszły, a popołudniowe są względne...

Obrazek

To tyle z dobrych wiadomości, następnego dnia rano dowiaduję się, że mój opelek nadaje się tylko na złom, bo rozsypał się cały silnik. I tym akcentem zakończmy może pierwszą część relacji... bo nogi bolały mnie dwa dni :P

Taka to była moja pierwsza wakacyjna - tatrzańska wycieczka. Nasłeptałem się piwska i ogarnął mnie leń, niemoc. Wygrałem, ale ledwo co. :o-o I fajnie było. Bo lubię Granaty.
Ostatnio zmieniony 2023-07-14, 19:32 przez sokół, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5760
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2023-07-14, 20:00

Piękna tatrzańska wycieczka! Kondycyjnie to dopiero się zaczynałeś rozkręcać, trzeba było wydłużyć, to pamieć mięśniowa by wróciła ;)

p.s.
Dobry patent, jechać na urlop lawetą ;)
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12330
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2023-07-14, 20:13

Zajebisty, ale jeszcze lepszy wracać innym autem :)
Ogólnie miałem za cel wracać w miejsca dawno nieodwiedzane...
Ostatnio zmieniony 2023-07-14, 20:13 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2023-07-14, 20:18

sokół pisze:A tu już nie ma się jak wspomóc, niestety, młody bóg zaczyna być jakąś przereklamowaną wizją, sapiącą, pocącą się jak świnia..

Coś mi to przypomina...a zdjęcia Adriana mnie nawet mocno :P

Tomku, bardzo duży progres ze zdjeciami, ciul już z jakością, choć od jpegów czy innych srajfonów dużo lepsza, ale kadry...te z zomma super!
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9798
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2023-07-14, 20:43

Dobry start :)

Zdjęcia fajne, warunki chyba trudne do fot, mocne słońce ?

Zdjęcie kozy nad tobą super!

Auto I Ty, to chyba dwa skrajne punkty jak dotąd, oby było lepiej :lol
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12330
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2023-07-14, 21:08

Rano szedłem pod słońce - no to chyba wiecie, co wyszło. :rof2 ale w sumie to ja się absolutnie nie spinałem na foty, po prostu wyszedłem w góry z piwkiem i tyle, chyba o to chodziło.
Brakło w sumie, żebym nad tym stawem zr
obił sobie takie zdjęcie z nagim torsem, takie jak z taniego kalendarza.... chyba wiecie, co mam na mysli, co? :D alem nie wydepilował cyców.
Ostatnio zmieniony 2023-07-14, 21:08 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6105
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2023-07-14, 21:44

Kurwa, lipiec, upał, a ten lezie w Tatry po trzech piwach. Pisząc w stylu Sprocketa73 to narażasz zdrowie i życie ratowników.
Na górę wylazłeś, to najważniejsze, ale nie spodziewaj się formy po długim okresie górskiego lenistwa. Zakwasy były?
Zdjęcia o dziwo bardzo dobre, pomimo braku spiny.

sokół pisze:Brakło w sumie, żebym nad tym stawem zrobił sobie takie zdjęcie z nagim torsem, takie jak z taniego kalendarza.... chyba wiecie, co mam na mysli, co? :D alem nie wydepilował cyców.

Brak tego zdjęcia to duży błąd ;)

sokół pisze:Zauważam też, że pomimo strojów (kaski, itp) wiele osób nie ma pojęcia, jak się w takim terenie obejść...

sokół pisze:Mam tez nową zabawę, widzę ludzi, co się kąpią w stawie, tzn włażą do niego, to im wołam, że nas stawem siedzi filanc z lunetą i kasuje po 5000 zł za to. Zaraz grzecznie wrocili na brzeg, a którędy wracali na kwatery to nie wiem./...


Z polskich Tatr w sezonie to się zrobił jakiś lunapark.

A poza tym, jakby nie paczeć, trzecia wycieczka górska w tym roku, a jest dopiero lipiec. Rozkręcasz się chłopie!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2023-07-14, 21:45

A o co chodzi z tym celebrytą?. To jakiś zaczepialski gość czy co?
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5760
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2023-07-14, 22:30

Piotrek, na FB Tatromaniacy codziennie widzę zdjęcia z nim - różni ludzie wrzucają.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9798
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2023-07-15, 05:58

sprocket73 pisze:Piotrek, na FB Tatromaniacy codziennie widzę zdjęcia z nim - różni ludzie wrzucają.


Szczerze mówiąc, ja nie widziałem jeszcze :ops

Ale nie śledzę Tatromaniaków jakoś mocno ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2023-07-16, 21:58

Myślałem że to ktoś z tych Tatromaniaków.
Ale jak rozumiem gość jest czymś w rodzaju misia na Krupówkach, tyle że na górala zrobiony :)
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1273
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Postautor: Coldman » 2023-07-16, 22:02

No dokładnie, on jest wszędzie.
Wcześniej z nim afera była, że jakaś laska wstawiała zdjęcia i pisała teksty niby za niego.
A teraz ma już swój profil i ostatnio czytałem, że Tatromaniacy weryfikowali czy on naprawdę sam to wszystko wstawia i okazało się, że tak :D
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2023-07-17, 09:16

sokół pisze:Przebiegam (po 30 minutach przerwy) Granaty


sokół pisze:Pozostaje zbiegać żółtym szlakiem ze Skrajnego.


Nie pomyliłeś gór z bieżnią ?

Ten matołek w stroju góralskim brał coś za te zdjęcia ?

P.s. Bardzo ładna tura, klasyczna dla polskich Tatr Wysokich.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12330
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2023-07-17, 09:44

Widziałem go dwa razy - raz przy szałasach koło Betlejemki, a potem pod Murowańcem. Nie brał kasy, ale wydawało mi się, że sam lgnie do ludzi.

Przebiegam - w znaczeniu dość szybkim krokiem szedłem, wyprzedzając znaczne ilości turystów. Ale to raczej oni szli bardzo wolno niz ja zapierdzielałem.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2023-07-17, 09:53

Kiedyś pod Wielką Raczą słyszałem piękny tekst :

"Ty szybciej stoisz niż ja chodzę".
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości