21 lipca 2013 r. - Tatry Wysokie - Wrota pana CH

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

21 lipca 2013 r. - Tatry Wysokie - Wrota pana CH

Postautor: Tatrzański urwis » 2013-07-23, 17:56

Witam. Po długim namyśle postanowiłem jednak umęczyć jakąś relacje i zamieścić kilka zdjęć z rejonu Tatr w którym nie byłem jeszcze latem a tylko raz zimą w drodze na Szpiglasa :) . Miało być wejście na Cubrynę ale na razie było rozpoznanie terenu i ocenianie którą drogą podejść pod Mnicha na którego mam smaka się wybrać :dev . Od Wrót Chałubińskiego podejście jest najłagodniejsze więc myślę że miałbym spore szanse wyspinać się na tą iglicę ;), ale najpierw muszę się znaleźć u jego podnóża żeby ocenić czy dam radę. Troszkę się rozpisałem nie na temat wybaczcie mi to , :rol . Widoki z Wrót są nieziemskie a najlepsze z tych turniczek nad nimi na których siedziałem :) i mało brakowało a przydybałby mnie strażnik z TPN-u , miałem szczęście bo zdążyłem zejść na dół kiedy on był jeszcze niżej i prawdopodobnie mnie nie widział ;) . Tak swoją drogą to jestem ciekaw czy ktoś nie zadzwonił czasami że jakiś wariat siedzi na skale nad przełęczą :) możliwe że tak było. Kilka zdjęć :Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Załączam jeszcze link do zdjęć : https://plus.google.com/photos/10338123 ... sImYrqvpBQ
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Tatrzański urwis, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2013-07-23, 18:01

Kurczę nie wiem czemu , ale jak dawałem ostatnie zdjęcie to wszystko się rozjechało :rol, rozmiar był taki sam jak tych poprzednich.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2894
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2013-07-23, 18:21

Tatrzański urwis pisze:Widoki z Wrót są nieziemskie

Z tego co widzę, to te Twoje Wrota oferują nieco poszerzone widoki ;) . Szczególnie na stronę słowacką.

Tatrzański urwis pisze:mało brakowało a przydybałby mnie strażnik z TPN-u , miałem szczęście bo zdążyłem zejść na dół kiedy on był jeszcze niżej i prawdopodobnie mnie nie widział

Czy Ty wiesz, że oni mogą to przeczytać ?

Tatrzański urwis pisze:Tak swoją drogą to jestem ciekaw czy ktoś nie zadzwonił czasami że jakiś wariat siedzi na skale nad przełęczą możliwe że tak było


Co widziałeś to i tak Twoje....

Tatrzański urwis pisze:Miało być wejście na Cubrynę ale na razie było rozpoznanie terenu i ocenianie którą drogą podejść

Orientacyjnie wejście na tzw. Galerie Cubryńskie jest dosyć proste i przy dobrej pogodzie powinieneś sobie spokojnie poradzić. Ale wyżej to się już sypie niesamowicie. Mi niestety, do Cubryny nie udało się dojść :( Tak czy siak, powodzenia życzę.
Vision

Postautor: Vision » 2013-07-23, 18:27

Mi się też na Wrotach podobało, pomimo, że wszyscy mówią, że tam nic nie ma ;)

Po której stronie były te turniczki na których siedziałeś, jak wszedłeś na Wrota to po prawej czy po lewej?
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2013-07-23, 18:36

Tępy Dyszel pisze:Czy Ty wiesz, że oni mogą to przeczytać ?
Niech sobie czytają , zwisa mi to.
Tępy Dyszel pisze:Co widziałeś to i tak Twoje....
No warto było tam podskoczyć ;) .
Tępy Dyszel pisze:Orientacyjnie wejście na tzw. Galerie Cubryńskie jest dosyć proste i przy dobrej pogodzie powinieneś sobie spokojnie poradzić.
Byłem tam pierwszy raz , i od razu widoki mnie urzekły :) będę tam wracał częściej , możliwe że już w przyszły weekend.
Tępy Dyszel pisze: Mi niestety, do Cubryny nie udało się dojść
Spróbuj jeszcze kiedyś.
Tępy Dyszel pisze: Tak czy siak, powodzenia życzę.
Nie dziękuję.
Vision pisze:pomimo, że wszyscy mówią, że tam nic nie ma
A co niby miałoby być? Budka z piwem? :lol .
Vision pisze:Po której stronie były te turniczki na których siedziałeś, jak wszedłeś na Wrota to po prawej czy po lewej?
Te po prawej stronie takie niewysokie chociaż dosyć strome.
Ostatnio zmieniony 2013-07-23, 18:37 przez Tatrzański urwis, łącznie zmieniany 1 raz.
Vision

Postautor: Vision » 2013-07-23, 18:48

Tatrzański urwis pisze:A co niby miałoby być? Budka z piwem? :lol .


Właśnie nie wiem, ale wszyscy tak mówią, po co tam iść jak tam nic nie ma ;)

Tatrzański urwis pisze:Te po prawej stronie takie niewysokie chociaż dosyć strome.


A to trzeba było w lewo, w lewo można ;)

A co do zdjęć, rozjeżdżają Ci się bo nie dajesz enterów, dawaj 2 x enter po każdym zdjęciu i nic się nie będzie rozjeżdżać... :-o
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-07-23, 20:05

Ech, nie byłem na Wrotach ale jak patrzę na widoczki w Twojej galerii to aż rwie.

Tak swoją drogą to jestem ciekaw czy ktoś nie zadzwonił czasami że jakiś wariat siedzi na skale nad przełęczą :) możliwe że tak było.

Bo to jest możliwe :), znajomy miał taką sytuację. Siedział sobie w pewnym miejscu (legalnym ;), w Beskidach ) dość długo i musiał zwrócić kogoś uwagę bo w końcu dotarł do niego GOPRowiec i wypytywać zaczął co i jak. Okazało się, że zadzwoniła jakaś babka z informacją, że ktoś podejrzanie się zachowuje, bo bardzo długo siedzi w jednym miejscu i.t.p.
Wzięli go za samobója :rol
Tak więc wcale nie wykluczone sa różne ludzkie donosy ;)
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2481
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2013-07-23, 20:21

A jak planujesz dostać się na tego Mnicha?
Piękne te Wrota, co prawda nie wiem ile widać konkretnie z nich ;) Bo ja z kolei słyszałam opinie, że Wrota Chałubińskiego oferują dość zamknięty krajobraz.
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2013-07-23, 20:34

Vision pisze:A co do zdjęć, rozjeżdżają Ci się bo nie dajesz enterów,
Wcześniej nie dawałem enterów i się nie rozjeżdzały , dziwne że teraz tak się dzieje.
Vision pisze:A to trzeba było w lewo, w lewo można
Tego to nie wiedziałem :P .
Piotrek pisze:Wzięli go za samobója
Możliwe że mnie też , bo długo tam siedziałem taki zamyślony nad pięknem Tatrzańskiej przyrody podziwiając z daleka taterników na Mnichu ;) . Więc tak sobie pomyślałem że ja też tam wleze :dev .
Malgo Klapković pisze:A jak planujesz dostać się na tego Mnicha?
Na piechotę po skałach :dev .
Vision

Postautor: Vision » 2013-07-23, 20:39

Tatrzański urwis pisze:Wcześniej nie dawałem enterów i się nie rozjeżdzały , dziwne że teraz tak się dzieje.


Rozjeżdżały, rozjeżdżały, już co najmniej 5 razy Ci to poprawiałem we wcześniejszych relacjach ;)

Tatrzański urwis pisze:Tego to nie wiedziałem :P .


Masz tu mapę gdzie można chodzić.

http://tpn.pl/filebrowser/files/taterni ... acznik.pdf

Teoretycznie do tych grani zaznaczonych na czerwono od polskiej strony możesz śmiało walić, tylko wypadałoby chociaż kask sobie sprawić... ;)
Ostatnio zmieniony 2013-07-23, 20:43 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2481
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2013-07-23, 20:42

Nie chcę wyjść na mądralę, ale jak już bym miała iść na Mnicha, to używając liny czułabym się dużo bezpieczniej. Jednak jak znam Ciebie, to w Tobie strachu nie ma.
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2013-07-23, 21:29

Vision pisze:Rozjeżdżały, rozjeżdżały, już co najmniej 5 razy Ci to poprawiałem we wcześniejszych relacjach
O tym też nie wiedziałem Vision, kurcze bóc ze mnie :rol , chyba urwisowanie w Tatrach wychodzi mi lepiej niż obsługa kompa :-/ .
Vision pisze: wypadałoby chociaż kask sobie sprawić...
Chyba masz rację Robert tylko że jak spadnę to nawet kask mi nie pomoże , po prostu trzeba uważać i wiedzieć co się robi.
Malgo Klapković pisze:Nie chcę wyjść na mądralę, ale jak już bym miała iść na Mnicha, to używając liny czułabym się dużo bezpieczniej.
Zgadzam się z Tobą Gosiu , jeśli już tam pójdę to tylko z liną i kubkiem asekuracyjnym no i uprząż by się przydała.
Malgo Klapković pisze: Jednak jak znam Ciebie, to w Tobie strachu nie ma.
To nie jest do końca prawda , każdy się boi chociaż ja rzadko kiedy , podobno tylko głupiec nie czuje strachu , cóż wychodzi na to że brakuje mi 5 klepki :P. A tak na poważnie to staram się zapanować nad nerwami i stresem , kilka głębszych oddechów i jest ok :) .
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-07-23, 21:34

Tatrzański urwis pisze: tylko że jak spadnę to nawet kask mi nie pomoże ,

No wiesz, może być tak, że upadek nie będzie ciężki ale głowa stuknie w kamień i zonk.
Vision

Postautor: Vision » 2013-07-23, 21:39

Tatrzański urwis pisze:Chyba masz rację Robert tylko że jak spadnę to nawet kask mi nie pomoże , po prostu trzeba uważać i wiedzieć co się robi.


Mi nie chodzi oto w tym wypadku, tylko jak idziesz sam, to wpisujesz się do księgi wyjść, zakładasz ten kask i teoretycznie jesteś tam legalnie i akurat tutaj oto mi chodziło tylko ;) Weź też pod uwagę to, że Ci w kaskach są traktowani trochę inaczej w takim terenie przez filanców... ;)

A co do kasku, to jest też on po to, że jak ktoś nad Tobą coś zrzuci, to Ci jednak może pomóc. :-o Nie musisz więc wcale nigdzie spadać ;)
Ostatnio zmieniony 2013-07-23, 21:43 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2013-07-23, 21:46

Vision pisze:A co do kasku, to jest też on po to, że jak ktoś nad Tobą coś zrzuci, to Ci jednak może pomóc. Nie musisz więc wcale nigdzie spadać
O tym to akurat wiem , tylko że jest pewna zasada to znaczy gdy ktoś nad nami krzyknie kamień! albo uwaga! to żeby nie podnosić głowy do góry bo kask wtedy też nie pomoże :-o .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości