głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

17 sierpień 2013 Velka Kopka, Velky Mięgusz i Koprowy szczyt

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

17 sierpień 2013 Velka Kopka, Velky Mięgusz i Koprowy szczyt

Postautor: Tatrzański urwis » 2013-08-20, 21:01

Dzień trzeci. Na początku muszę napisać że na Velkiej Kopce byłem dnia poprzedniego zaraz po Ciężkim szczycie tylko że nie zmieściła mi się nazwa w temacie i zamieszczam relacje tutaj :dev . Siedziałem sobie na ławeczce pod chatą i patrzyłem się na ten szczyt nie wiedząc nawet jaką ma nazwę :rol . W pewnej chwili po prostu zapragnąłem na nim być , więc spakowałem co trzeba i do góry :) . Szedłem po takich wielkaśnych kamuldokach by po jakimś czasie wyjść na ścieżkę nie widoczną dla mnie wcześniej. Trzymałem się tej drogi cały czas a później to już było czyste kombination czyli wspinaczka najłatwiejszą drogą :P . Po jakimś czasie byłem już na wierzchołku i chociaż bardzo chciałem się wpisać do zeszyciku pamiątkowego to nie było to możliwe ponieważ pojemnik był pusty :zly . Zostawiłem tylko wizytówki naszego zacnego forum i podziwiałem widoki ;) .

Kilka fotek :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jeszcze link z Velkiej Kopki : http://plus.google.com/photos/103381233 ... 4428549505 . Tego samego dnia byłem jeszcze na Rysach , tak rekreacyjnie sobie wyskoczyłem z doskoku ;) zdjęć specjalnie nie robiłem , no może kilka. Następnego dnia skoro świt wyruszyłem w kierunku Wielkiego Hińczowego Stawu z zamiarem wejścia na Wielkiego Mięgusza co było moim marzeniem od dłuższego czasu :hur6 . Oczywiście jak to wcześniej bywało w pewnym momencie pomyliłem drogę i podchodziłem jakimś żlebem co w dalszym kierunku mogłoby skończyć się dla mnie tragicznie :| . Jednak z góry zauważyłem ścieżkę i byłem zmuszony zejść na dół co w sumie nie było takie proste :rol . Spotkałem na trasie parę Słowaków z którymi wspinałem się później i którzy w pewnym momencie nakierowali mnie na właściwą drogę :-) . To byli bardzo uprzejmi ludzie , chociaż momentami ciężko było mi się z nimi dogadać :P . Pod samą kopułą szczytową wyprzedziłem ich jednak i po paru chwilach byłem już na tym potężnym szczycie ciesząc się jak dziecko które znalazło w kieszeni paczkę cukierków :hur6 .

Kilka fotek :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Schodząc z MSW spojrzałem w kierunku Koprowego Szczytu i nie byłbym urwisem gdybym na niego nie poszedł :dev , więc po chwili postoju zacząłem się mozolnie wspinać pod górkę i nie powiem ale się strasznie upociłem :rol , jednak warto było :P . Fotki :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
I jeszcze coś takiego siedząc sobie pod chatą w nocy ;) :

Obrazek

Obrazek
Link z Mięgusza : https://plus.google.com/photos/10338123 ... 5354841665 To był dzień trzeci , dziękuję za uwagę :P . Cdn........
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Tatrzański urwis, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3459
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2013-08-20, 21:07

Skąd Ty, chłopie, masz na to tyle energii? Rekreacyjnie sobie jeszcze na Rysy wyskoczyć, no nieźle...
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2481
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2013-08-20, 21:28

Janek, próbowałam naprawić te linki, udało mi się pierwszy, ale drugi prowadzi do... pustki :(
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-08-20, 22:05

Velka Kopka to Popradzka Kopa. Masz chłopie odwagę, ja tam widziałem kilka lat temu akcję na żywo, jak filance robili obławę na jakiegoś urwisa.
Tak podejrzewałem, że ta turnia nie da Ci spokoju.

Mięgusza Ci gratuluję. Piękny to szczyt, wiem coś o tym.
Pewnie teraz Ci się oberwie od innych, że pogubiłes drogę i takie tam, ale w sumie podoba mi się, że nie kozaczysz, tylko otwarcie piszesz, jak było naprawdę.

Koprowym mnie zawiodłeś. Na całej linii. Liczyłem na jakieś nowe wejście, a TY tak, po prostu, szlakiem... :o-o Niepodobne to do Ciebie. I nawet się nie zgubiłeś tam.

Księżyc piękny.
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2013-08-20, 22:28

Wiolcia pisze:Skąd Ty, chłopie, masz na to tyle energii?
Jem dużo chleba :P a tak na serio to lata spędzone na budowie i na kole mnie zahartowały ;) .
Malgo Klapković pisze:drugi prowadzi do... pustki
Już jest w porządku Gosiu :) , dzięki za pomoc lece Ci piwko ;) .
sokół pisze: podejrzewałem, że ta turnia nie da Ci spokoju
Od początku gdy ją zobaczyłem podbiła moje serce ;) .
sokół pisze: Piękny to szczyt
Jest cudowny.
sokół pisze:Koprowym mnie zawiodłeś. Na całej linii. Liczyłem na jakieś nowe wejście, a TY tak, po prostu, szlakiem..
Nie myślałem nawet o tym żeby wchodzić na niego poza szlakowo , może gdyby wcześniej mi to do głowy wpadło :rol . Tak sobie poszedłem w ramach luzu.Może kiedy indziej tak zrobię :dev .
wysoka
Posty: 62
Rejestracja: 2013-07-09, 22:24

Postautor: wysoka » 2013-08-20, 22:34

Marzy człowiek pół życia o pięknych szczytach a urwis pojedzie i wszystko w kilka dni zagarnie ;-).

Gratuluje widoków i życzę powodzenia i roztropności na zaś.
Ostatnio zmieniony 2013-08-20, 22:34 przez wysoka, łącznie zmieniany 1 raz.
Vision

Postautor: Vision » 2013-08-21, 08:35

Aleee Urwis... noo. Tak z "aleee urwał..." mi się skojarzyło... ;)

Księżyc piękny. :DD
Ostatnio zmieniony 2013-08-21, 08:37 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
laynn

Postautor: laynn » 2013-08-21, 08:45

Ech księżyc...
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-08-21, 09:13

sokół pisze:Velka Kopka to Popradzka Kopa. Masz chłopie odwagę, ja tam widziałem kilka lat temu akcję na żywo, jak filance robili obławę na jakiegoś urwisa.
Tak podejrzewałem, że ta turnia nie da Ci spokoju.


Popradzka cudnie wygląda z Wysokiej. Też mnie tam ciągnie. Ale inaczej ... :D
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2883
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2013-08-21, 10:15

Tatrzański Urwisie - ,, wymiatasz pod stół". Pod niektórymi względami górskimi jesteś moim guru....

Coś chyba Tatry wnet za małe dla Ciebie będą.....
Ostatnio zmieniony 2013-08-21, 10:15 przez Tępy dyszel, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość