głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Staliśmy się turystami etosowymi i ekologicznymi.

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Staliśmy się turystami etosowymi i ekologicznymi.

Postautor: Dobromił » 2014-03-10, 16:24

Ave.

W sobotę było mrocznie.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-03-10, 16:25 przez Dobromił, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-03-11, 10:43

Wszystko zaczeło się we wtorek - zadzwonił Biskup. Czy przypadkiem nie mam / mamy zamiaru odwiedzic Tatry w weekend z Dniem Potwora Kobiecego. Przypadkiem mieliśmy, użytkownik Prezes i ja. Co by reszta wydarzeń nie była przypadkowa ustalilismy z Don Biskupem co i jak. Mielismy zameldować się wieczorową porą, 8 marca, w Murowańcu. Don leżakował tam już od czwartku. Leżakował w bardzo zacnym gronie. Z powodu bardzo ważnej okazji. Załatwił nam nocleg i oczekiwał naszego nadejścia. Jak się okazało na nasze postacie czekały też inne, znane nam od lat, postacie. Przyjemne zaskoczenie.

Wyruszyliśmy w stronę Tatr w sobotę o godzinie 15. Pod Tatry dotarliśmy o 16.40. Parking, taxi, kolejka na Kasprowy. Tak dziwnie wyszło, że jechalismy i taxi ( busem ) i kolejką jako jedyni pasażerowie. Był to tzw wieczór vipowski. Polecam od czasu do czasu. Wjeżdżamy na Kasprowy, pracownik otwiera przed nami drzwi i wnikamy w mrok. Mrok mroczny jak kler polski. Ale im niżej było tym milej było. Piękny, wieczorny, widok na Kościelce, Granaty, Świnicę i inne bydlaki. Gwiazdy, półksiężyc, meteoryty, stacje kosmiczne i samoloty bojowe. I ratraki na zboczu. W takim to towarzystwie docieramy do miejsca przeznaczenia - Murowaniec. To takie schronisko stojące w Tatrach Zachodnich. Wnikamy, patrzymy, a tu dwie zacne mordy - Pomrocznik i Dresik, weterani Forum TG, nasi starzy i źli :D znajomi. No cóż ... Napić się warto. Po chwili witamy się z Biskupem, który pod ścianą brał udział w ważnym wydarzeniu. Witamy się też z innymi uczestnikami tamtego wydarzenia - ku czci Berbeki i Kowalskiego. Zacne osoby tam były i wspominały.

Wieczór, pisząc w skrócie, przebiegł w spokoju.

Powstajemy radośni i rześcy. Przed godziną siódmą. poranek jak to poranek w schronisku. Każdy wie jak wygląda. Żegnamy się z towarzystwem i z Prezesem kierujemy nogi swe w stronę Kasprowego wierchu. Ładny to szczyt, zacny widokowo, posiada w swym wnętrzu bar. Czyli jest przydatny dla ludzi. Jak ktoś sądzi inaczej to niech go omija. Zdobywamy go PIESZO, nie korzystając z narciarskiego wyciągu. Co silna wola to silna wola. A że pogoda była wręcz okrutna to spacerek się nam podobał. W dobrym stylu wtaczamy się do restauracji, zasiadamy, chłoniemy widok za oknem, dyskutujemy i szykujemy się do ataku szczytowego. I to nie na jeden szczyt !!!! :) W doskonałym stylu zdobywamy szczyt Kasprowego Wierchu, chłoniemy widoki - do Giewonta biało, potem buro, szaro i ponuro ( tylko na stokach narciarskich brudno biało ), następnie biale czapy Babiej Góry i Pilska wystające z chmur. Ogólnie to trochę dziwnie jak na 9 marca. No cóż, taki mamy klimat. Ale przed nami szlak w bieli. Widać z niego było wszystko co można było zobaczyć. Np Niżne Tatry. Turystów pieszych było nie wielu, z deskami wielu. I tak sobie idziemy, idziemy i wchodzimy na Pośredni Wierch Goryczkowy. Tam sobie siadamy i gadamy. A co, odpoczynek jest ważny. Następnie stwierdzamy, że wracamy. I wróciliśmy - PIESZO szlakiem z Kasprowego pod kolejką. Nasza dzielność turystyczna tego dnia przeszła samą siebie. I doszla po pewnym czasie do Kuźnic. Tam odwiedziliśmy Bar Jaworzynka, odpoczeliśmy, zjedliśmy i PIESZO udaliśmy się na parking w okolicach skoczni. Tego dnia byliśmy turystami Etosowymi i Ekologicznymi. Wiem, że jesteście z nas dumni.

Dziękuję za uwagę.
Ostatnio zmieniony 2014-03-11, 11:00 przez Dobromił, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-03-11, 11:05

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-03-11, 11:21

W kolejce pękła flaszka? Bo drugie zdjęcie rozmazane jakby... :)
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2014-03-11, 11:23

Piotrek pisze:W kolejce pękła flaszka?

Oby nie na czyjejś dyni..
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Vision

Postautor: Vision » 2014-03-11, 11:46

Podoba mi się taka turystka, rzeczywiście jestem w Was dumny!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-03-11, 12:12

Piotrek pisze:Bo drugie zdjęcie rozmazane jakby...


Szyby nie umyli.

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
dakOta
Posty: 1040
Rejestracja: 2014-01-01, 02:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: dakOta » 2014-03-11, 12:22

Znaczy, tymi fotami upewniasz nas, że zima JEST!
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2014-03-11, 13:09

Ładne kadry. Zima raczej taka kwietniowa, na dole już wiosna.
Bardzo klimatyczny wieczór dnia poprzedniego (krajobrazowo)
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2014-03-11, 18:33

sokół pisze:Bardzo klimatyczny wieczór dnia poprzedniego (krajobrazowo)


Dobrze, że dodałeś "krajobrazowo" ;)
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-03-12, 10:02

dakOta pisze:że zima JEST


Zima wycofała się na z góry upatrzone przyczółki.

sokół pisze:na dole już wiosna.


Ale taka bura i ponura.

Iva pisze:Dobrze, że dodałeś "krajobrazowo"


Proszę mi tu bez aluzji, zachowywaliśmy się z kulturą i sztuką.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Vision

Postautor: Vision » 2014-03-12, 10:10

Nie ma zdjęć z Baru Jaworzynka, przez co niestety relacja trochę słaba.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-03-12, 10:48

Poprawię się na przyszłość.

P.s. W czerwcu 2010 z baru Jaworzynka wyruszyła ekipa ratunkowa co by mnie ratować.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 565
Rejestracja: 2013-11-12, 13:18

Postautor: Tomasz » 2014-03-12, 11:15

P.s. W czerwcu 2010 z baru Jaworzynka wyruszyła ekipa ratunkowa co by mnie ratować.


Gdybym ja szedł w tej ekipie w znanych mi okolicznościach, to bym Cię dobił.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-03-12, 12:12

A Biskup by msze odprawił.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości