31 grudnia szarotki we włosach potargał wiatr.

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

31 grudnia szarotki we włosach potargał wiatr.

Postautor: Dobromił » 2017-01-02, 11:42

Darz Grzyb, Bór, Szlak, Mór i Dur !

Niech będzie wysławiany do końca świata i jeden dzień dłużej Naczelnik nasz Najwspanialszy !

Amen !

Nadszedł koniec 2016 roku. Roku dobrej zmiany i wszelakiej pomyślności. Dziękuję ! Co prawda nic z tej zmiany mnie nie dotknęło ale to dlatego, że jestem oderwany od rzeczywistości. Postaram się, pod czujnym okiem geniuszy internetowych, coś z tym zrobić. Ale wróćmy do 2016 roku. 23 roku mego życia. Postanowiłem zakończyć go za pomocą nóg dolnych. Czyli poszedłem w góry dnia 31 grudnia 2016 roku. Poszedłem w towarzystwie Towarzyszy Prezesa ( z Tychów ) i Łukasza ( z Żywca ). Pokonaliśmy smogi, mrozy ( - 18 ) , nieodśnieżone drogi i dotarliśmy do Tatrzańskiej Kotliny. parking był cieplejszy : -10. Dwie sarny mogłyby to potwierdzić ale nie zdążyliśmy na nie zapolować. Przebraliśmy się w stroje stonkowe, wyrzuciliśmy pierwsze puszki po piwie, pierwsze niedopałki ( co prawda żaden z nas nie pali ale niedopałki zawsze wyrzucamy ) i ruszyliśmy zielonym szlakiem ku Chacie Szarotka. Czyli wiadomo w jakiej części Tatr byliśmy. Było milusio ale jako stonki nie potrafiliśmy tego docenić. Co prawda pawiem nie rzuciliśmy ale używaliśmy słów uważanych powszechnie za nieprzyzwoite, a twarze mieliśmy tak przebrzydłe jak, nie przymierzając, jeden z wicemarszałków sejmu. Ten od działalności w pociągach. Do tej pory nie rozumiem dlaczego Straż Etosu Górskiego nie rozstrzelała nas na miejscu. Idziemy nogami, kolejki nie było. Ładnie było - wyłoniła się grupa Łomnicy. Miło patrzeć na szczyty, na których się przebywało i radowało - Kieżmarskie, Huncowski. Docieramy do celu w 100 minut. Czy to dobry czas dla stonki ? W schronisku było parę osób ale znaleźliśmy miejsce przy stole. Tak przy okazji, Romuś - czytałeś ? Posililiśmy się, pogadaliśmy, poplotkowaliśmy, popiliśmy jak stonki i powstaliśmy. W planach mieliśmy udanie się nad Biały Staw Kieżmarski. Plan jest dalej aktualny ponieważ po pokonaniu około 150 metrów w 18 minut stwierdziliśmy, że tego dnia spacer ( stonkowy ) nad Biały Staw byłby lekko niepoważny. Zwyciężyła rutyna, doświadczenie, lenistwo, lewactwo, stonkowsto, chęć dalszego chlania ( zwłaszcza kierowca na to zwracał uwagę ) i ogólnie pisząc - nasz niski poziom moralny. Zawróciliśmy. Ale nic to - lubimy te tereny, jeszcze tam wrócimy i flaszkę nad Stawem obalimy. W drodze powrotnej spotkaliśmy sporo stonki i piesów górskich. Wstyd mi za nich i za siebie. Zwłaszcza za dwudziestominutowe posiedzenie na ławce. Pozwoliliśmy sobie nawet na krytykę Przenajświętszego Rządu Pani Rzecznik Rządu Beaty Sz.

Na parking dotarliśmy w zdrowiu i w radości ducha.

Koledzy udali się witać 2017 w sposób odpowiedni a ja przebrałem skarpetki i wieczorową porą udałem się do Korbielowa co by powitać 2017 rok na Górze Pięciu Kopców. Ale to już inna opowieść zimowa ( nie ta z płyty Legenda; tak przy okazji, Romuś - słyszałeś ? ).

Żegnaj 2016 roku !
Ostatnio zmieniony 2017-01-02, 13:35 przez Dobromił, łącznie zmieniany 8 razy.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2017-01-02, 13:25

Materiał dowodowy.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5773
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2017-01-02, 13:48

Dobromił pisze:23 roku mego życia

Piękny wiek - młodość :)
Szkoda, że używki tak postarzają ;)
Do schroniska, na piwo i do domu... dobrze, że nie trzeba było ratowników wzywać! ;)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2017-01-02, 13:50

sprocket73 pisze:dobrze, że nie trzeba było ratowników wzywać!


Byliśmy w trzech a nie w osiemdziesięciu :)

sprocket73 pisze:Szkoda, że używki tak postarzają


Myślisz, że co niektórzy na tym Forum maja z tym problemy ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5773
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2017-01-02, 14:06

Dobromił pisze:Myślisz, że co niektórzy na tym Forum maja z tym problemy ?

może tak być, że ktoś ma problem z czymś... ale to można próbować leczyć ;)
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 319
Rejestracja: 2013-07-11, 16:59
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postautor: Paula » 2017-01-02, 14:09

Ładne fotomontaże. Szczególnie dostojnie prezentują się na nich Kieżmarskie. Śniegu w wyższych partiach już całkiem sporo.
Tak patrzę na to foto:
Obrazek
i przypomina mi się kilka sytuacji, gdy po świeżym opadzie śniegu podczas zimowego wejścia na Kieżmary mroził mi krew w żyłach ten uroczy odcinek pod szczytem. :rol Choć śniegi uwielbiam, to jednak przejście granią przez Małego Kieżmarskiego jest po świeżym opadzie dużo mniej emocjonujące. :rol
Ps. Tak z innej "brochy", to widzę w górach pewną "dobra zmianę" od momentu kiedy ostatnio łazikowałeś ze mną po Taterkach :?
JEST BIAŁO, a śnieg i góry z każdym dniem tej dobrej zmiany są jeszcze bielsze i cały czas bieleją heh :D
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2017-01-02, 14:14

Paula pisze:Ps. Tak z innej "brochy", to widzę w górach pewną "dobra zmianę" od momentu kiedy ostatnio łazikowałeś ze mną po Taterkach

JEST BIAŁO, a śnieg i góry z każdym dniem tej dobrej zmiany są jeszcze bielsze i cały czas bieleją heh


Powinnaś podziękować za to Rządowi Pani Rzecznik Rządu. I zauważ, że ich władza sięga daleko i wysoko - szczyty Tatr Słowackich nie oparły się im.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2017-01-02, 14:29

Ożesz, to jest to schronisko i jego okolica co nam tak dolało w zeszłym roku (albo w 2015?).
No to Ci się ładnie zrekompensował ostatni dzień roku za tamtą zlewę :)
Ostatnio zmieniony 2017-01-02, 14:29 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2017-01-02, 14:31

Piotrek pisze:Ożesz, to jest to schronisko i jego okolica co nam tak dolało w zeszłym roku (albo w 2015?).
No to Ci się ładnie zrekompensował ostatni dzień roku za tamtą zlewę :)


To to.

Planuję tam wrócić latem. W gradobiciu.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2017-01-02, 14:33

W gradobiciu to chyba pod Jagnięcym wegetowaliśmy. Jakaś tam tradycja pogodowa jednak jest :D
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2017-01-02, 14:48

W gradobiciu to chyba pod Jagnięcym wegetowaliśmy.


I piliśmy piwo w piwnicy. Jak imperialistyczna stonka.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Wolf
Posty: 179
Rejestracja: 2016-12-17, 20:44
Lokalizacja: Tychy/Katowice

Postautor: Wolf » 2017-01-03, 10:43

Gratki Dobromił za grafomaństwo z nurtem mitomanii. Nie podejrzewam Cię o posiadanie szarych komórek, stąd ta kombinacja rodem ze Starej Baśni, Innego Świata i Harrego Pottera. A całość sprowadza się do tekstów które tylko udają relację górską i stworzone zostały aby sobie jaja zrobić z innej osoby i jej poglądów politycznych, znowu temat górski z polityką mieszasz. Do tego błędy w nazewnictwie i jak widać z fot elementarne pogwałcenia zasad bezpieczeństwa. Do tego piszesz o wyrzucaniu puszek i niedopałków, takich to nie powinni do gór dopuszczać bo robią bydło i śmietnik. Przypuszczam że ta wycieczka nie była pod hasłem Ogólnoświatowego Zlotu Głupków Internetowych, bo to stanowiło by obraze dla jej pozostałych uczestników. Więc nie kumam, po co mieszasz politykę z górami. I dodatkowo rzucasz moim imieniem, łaskawco może swoje podasz? Zresztą wygląda na to, że jesteś zakała miejscowości w której mieszkasz, skoro umyślnie jej nie podałes w profilu....zdjęcia ładne. Tak przy okazji, weź jakieś korki bo nawet deklinacja krótkiego słowa psy Cię przerosła.
Dobromił pisze:Kiedy jedziesz na Ogólnoświatowy Zlot Głupków Internetowych ?
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2017-01-03, 10:45

Wolf pisze:nie kumam


Wiem.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Wolf
Posty: 179
Rejestracja: 2016-12-17, 20:44
Lokalizacja: Tychy/Katowice

Postautor: Wolf » 2017-01-03, 10:51

Dobromił pisze:Wiem.
Aha
Dobromił pisze:Kiedy jedziesz na Ogólnoświatowy Zlot Głupków Internetowych ?
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5773
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2017-01-03, 11:25

Wolf pisze:wygląda na to, że jesteś zakała miejscowości w której mieszkasz

...to musiało zaboleć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości