Czerwone Wierchy - powrót po macierzyńskim 07.09.2013

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Czerwone Wierchy - powrót po macierzyńskim 07.09.2013

Postautor: bton1 » 2013-09-09, 11:30

Nareszcie! Po rocznym urlopie macierzyńskim i spacerach po dolinach i pagórkach przyszedł czas na góry. Padło na dawno nie odwiedzane Czerwone Wierchy. W sam raz, żeby oko nacieszyć widokami, a przy okazji żeby nogi nie odmówiły współpracy. Udało się i jedno, i drugie.
Start z Krakowa o 5:30, tuż po pierwszym śniadaniu Zucha. O 7 lądujemy na Parkingu u wylotu Doliny Małej Łąki i zgodnie z radą Tępego Dyszla ruszamy w górę niebieskim szlakiem przez Kobylarzowy Żleb. Na Przysłopie Miętusim spotykamy trenera Wierietielnego, który wybrał się z córką również na Czerwone Wierchy. Mam zapewnienie, że Justyna w formie i obiecane minimum dwa medale z Soczi :) Odcinek od Przysłopu do Żlebu bardzo śliski, leci w moim wykonaniu telemark za telemarkiem. W samym Żlebie już bardzo sympatycznie, chociaż dość sporo ludzi. Po jego zaliczeniu czas na dłuższy popas, bo widoki z polany niesamowite. Przejrzystość powietrza taka, jak mało kiedy – bez porównania z okresem letnich upałów. Żal dupsko ruszać jednym słowem.. Ostatecznie jednak rozpoczynamy atak szczytowy na Małołączniak. Na górze krótka sesja, wskakujemy jeszcze na Krzesanicę, a potem wracamy na Małołączniak i idziemy dalej na Kopę. Tłumy.. może nie tak jak w lipcu/sierpniu, ale niewiele lepiej. Widok wianuszka ludzi na Giewoncie ostatecznie wymiótł z łbów ciche plany jego zaliczenia. Nieoficjalny czas oczekiwania: 2h 15 min.. tragedia..
Schodzimy zatem do Doliny Małej Łąki. Oczywiście mijamy liczne grupy wyposażone w trampki i Żubry, ale czego się nie robi dla zdjęcia pod krzyżem na fejsie..
Schodzenie daje po tyłku.. ślisko jak pieron, co chwila ktoś zjeżdża na dupie, poza tym nogi już trochę sztywne. O 16:30 jesteśmy z powrotem na parkingu, potem radośnie odstajemy swoje w korkach i o 18:30 mogę znów uściskać córę :)
Wycieczka świetna, pełen reset myślowy i nadzieja na złapanie dobrej pogody jeszcze w tym sezonie. No i widoki jak rzadko kiedy – jesienna czerwień pomału wkracza i jest po prostu rewelacyjnie!
Załączam parę fotek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez bton1, łącznie zmieniany 5 razy.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2013-09-09, 11:45

Ale pięknie, więcej napiszę jak obejrzę relację i foty na komputerze :-) Congratulations :-)
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2013-09-09, 12:58

Cudowna wycieczka! Pogoda jak marzenie! Zdjęcia rewelacyjne! Jejku, ależ zazdroszczę :P
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2013-09-09, 13:11

Iva pisze:Cudowna wycieczka! Pogoda jak marzenie! Zdjęcia rewelacyjne! Jejku, ależ zazdroszczę :P

Co do pogody, to nie pamiętam kiedy ostatni raz była aż tak dobra. Co prawda na starcie raptem 3 stopnie, ale po pół godziny zrzuciłem polar i odpiąłem nogawki od kolan, bo zrobiło się bardzo przyjemnie. Także od 7:30 krótkie rękawy. No i przede wszystkim żadne chmury nie nadciągnęły popołudniową porą.
Dobrze było tam wrócić :)
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2013-09-09, 13:26

bton1 pisze:Dobrze było tam wrócić :)


Oj, bardzo dobrze ;) Teraz Czerwone są już bardziej czerwone, a jeszcze za jakiś czas będą prawdziwie czerwone :D trzeba by pomyśleć o wyjeździe ;) chyba że znowu trafię na białe jak w zeszłym roku :D
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-09-09, 13:28

Rozwiązaniem będą czerwone okulary :)

Zaszalałeś bton po dłuższej przerwie i wcale się nie dziwię, ssanie musiało być spore :)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-09-09, 13:30

Trza zaśpiewać "Czerwone maki pod Czerwonymi Wierchami".
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2013-09-09, 13:45

Rozwiązaniem będą czerwone okulary :)


Już mam ;)

Dobromił pisze:Trza zaśpiewać "Czerwone maki pod Czerwonymi Wierchami".


Często śpiewam, ale akurat nie to ;) Każda rada będzie brana pod uwagę ;)
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2013-09-09, 13:53

Piotrek pisze:Zaszalałeś bton po dłuższej przerwie i wcale się nie dziwię, ssanie musiało być spore

Generalnie jak mi rodzice oznajmili, że ogarną Młodą, to mi się pięty zaczęły palić :) Jak Feniks z popiołów powstałem ;)

Dobromił pisze:Trza zaśpiewać "Czerwone maki pod Czerwonymi Wierchami".

Najlepiej falsetem :)
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
laynn

Postautor: laynn » 2013-09-09, 14:12

Ech... :( Ci zazdroszczę :P
Vision

Postautor: Vision » 2013-09-09, 17:16

HalinkaŚ pisze:ta trasa nie jest za trudna?


Nie jest, jest z 10 metrów łańcucha może, reszta to spacer jak każdy inny ;) Dokładnie tak to wygląda:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-09-09, 17:20 przez Vision, łącznie zmieniany 5 razy.
Vision

Postautor: Vision » 2013-09-09, 17:36

bton1 pisze:Obrazek


Mam podobne zdjęcie w tym samym miejscu:

[center]Obrazek[/center]

:)

A co do wycieczki świetna sprawa, w końcu trochę pochodziliście po fajnym terenie. :-o
Ostatnio zmieniony 2013-09-09, 17:38 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2013-09-10, 07:37

HalinkaŚ pisze:Czy dla osoby dość strachliwej ta trasa nie jest za trudna?
czy lepiej tamtędy wchodzić, czy też schodzić.

Halinko, trasa jest naprawdę świetna. Łańcuchy w zasadzie przydają się jak jest ślisko, bo jest tam spory kawał litej skały. A swoją drogą można je spokojnie obejść.. w każdym razie szlak jest urozmaicony i naprawdę sympatyczny. No i moim zdaniem zdecydowanie lepiej tamtędy wchodzić niż schodzić.

Vision pisze:Mam podobne zdjęcie w tym samym miejscu

Wybacz Vision, ale wybieram wersję z żoną :dev
A wycieczka faktycznie dobrze nam zrobiła :) Bardzo dobrze :)
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-09-10, 07:56

bton1 pisze:
Vision pisze:Mam podobne zdjęcie w tym samym miejscu

Wybacz Vision, ale wybieram wersję z żoną :dev


Że niby Vision tak leży na wabia? :D
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2013-09-10, 08:07

Piotrek pisze:Że niby Vision tak leży na wabia?

Ewidentnie na coś liczy :)
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości