Kółko z Kasprowego, czyli dyskretny urok teleportacji

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1980
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Kółko z Kasprowego, czyli dyskretny urok teleportacji

Postautor: Prezes » 2024-06-09, 10:22

Jest taki jeden kawałek szlaku, który zawsze chciałem przejść, a jakoś nie było okazji.
Nadarzyła się w sobotę wraz z okienkiem pogodowym.
Postanowiłem sobie ułatwić życie korzystając z kolejki na Kasprowy. Ceny są, jakie są, ale nóg też szkoda. Wjechałem. Było tłoczno. Trzeba przecierpieć tych parę minut.
Na górze było ładnie, podążyłem więc rączo na Liliowe. Dalej było ładnie.
Później nie pamiętam, film mi się urwał i po teleportacji odzyskałem świadomość na Zaworach. Było tam 6 osób, co jak na Zawory jest znaczącą frekwencją.
Trzeba było się jakoś dostać z powrotem do Kuźnic. Najbliższą drogą jest zejście do Cichej i powrót przez Kasprowy. No to w dół.
Pomimo, że nie mamy jeszcze pełni lata, to Dolina Wierchcicha zaczyna już powoli przypominać cudny tatrzański ogród, taką ją zapamiętałem po pierwszej wizycie i za to ją bardzo lubię i dlatego wrócę tam w lipcu lub sierpniu. Zejście tym odcinkiem to sama przyjemność, w przeciwieństwie do asfaltu w głównej części doliny, który potrafi się koszmarnie dłużyć. Ale ta atrakcja tym razem mnie omija.
Odbijam żółtym szlakiem w górę na Kasprowy – nigdy tam nie szedłem, a warto. Ludzi bardzo niewiele, widoki dość oryginalne, a ścieżka przyjemna (może poza ostatnim wrednym odcinkiem zakosów). Polecam.
Na Kasprowym znów tłum. Ale znów mi szkoda nóg, więc zjeżdżam.
Parę zdjęć. Bardzo przyjemny dzień.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2024-06-09, 10:24 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2820
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2024-06-09, 12:07

Akurat odcinek z Liptowskiego Koszaru na Kasprowy Wierch jest jednym z moich niespełnionych tatrzańskich marzeń. Mało źródeł informacji n.t. tego odcinka. Choć z pewnych powodów, trasę w tej "pętli" jak w relacji,wolałbym przejść w odwrotnym kierunku. W zeszłym roku dwukrotnie odwiedzieliśmy Dolinę Cichą. Niezmiennie to moje ulubione "rewiry". Mają to "coś" ;)

Mogłeś opublikować nieco więcej zdjęć ze szlaku żółtego :-)

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1980
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2024-06-09, 12:55

Ten odcinek jest rzadko kiedy po drodze, dlatego pewnie przez niewielu odwiedzany. Przyjemna wąska urokliwa ścieżka, trochę lasem, trochę w kosówkach, pod koniec męczące zakosy.
Pełna zgoda co do rewirów, dla mnie top obok Białej Wody i Jaworowej.
Nie mam zbyt wiele zdjęć - może coś z poniższych się przyda.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2024-06-09, 12:57 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9519
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2024-06-09, 13:59

Mówisz że wkroczyłeś w kosmiczne sfery i niczym w Star Treku użyłeś teleportacji :)

Ładnie miałeś, widać że zima odpuściła i wszystko zaczyna nabierać kolorów.

No i te chmurki, szałowe ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1980
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2024-06-09, 14:10

Adrian pisze:Mówisz że wkroczyłeś w kosmiczne sfery i niczym w Star Treku użyłeś teleportacji

Możliwe, że porwali mnie Obcy. Często mi się to zdarza w Tatrach.

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9519
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2024-06-09, 14:23

Prezes pisze:
Adrian pisze:Mówisz że wkroczyłeś w kosmiczne sfery i niczym w Star Treku użyłeś teleportacji

Możliwe, że porwali mnie Obcy. Często mi się to zdarza w Tatrach.


To prastare góry, kto wie co się tam czai :D

Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1171
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Postautor: Coldman » 2024-06-09, 15:16

Sezon letni już zagościł.
Aż sprawdziłem ceny kolejki 100zł za taką przyjemność góra dół.
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1980
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2024-06-09, 15:24

Tylko przy bilecie góra-dół musisz wracać w określonym stosunkowo krótkim czasie (chyba 1:40h).
Tak, że mnie to drożej skrobnęło, ale cóż - lenistwo kosztuje, poza tym trzeba oszczędzać kolana na atrakcyjniejsze szlaki.

Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 5933
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2024-06-09, 18:13

Teleportacja fajna rzecz, a mogłeś iść ścieżką ;) Fajna pętelka. Czy były już kolejki do kolejki?
W Cichej Dolinie jeszcze nie byłem, raz że bydlę długie, a dwa że z Krakowa muszę objechać caluśkie Tatry. Cicha jest udostępniona dla rowerów, jest tam szansa zapiąć pojazd do jakiejś barierki / płotu / słupka w górnej części i iść na Zawory pieszo? Też mam włączony tryb oszczędzania kolan, choć próbuję go wyłączyć.

Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14465
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2024-06-09, 18:30

Sebastian pisze:Teleportacja fajna rzecz, a mogłeś iść ścieżką ;) Fajna pętelka. Czy były już kolejki do kolejki?
W Cichej Dolinie jeszcze nie byłem, raz że bydlę długie, a dwa że z Krakowa muszę objechać caluśkie Tatry. Cicha jest udostępniona dla rowerów, jest tam szansa zapiąć pojazd do jakiejś barierki / płotu / słupka w górnej części i iść na Zawory pieszo? Też mam włączony tryb oszczędzania kolan, choć próbuję go wyłączyć.


A tam długie - 33 km z wyskoczeniem na Gładki.

Rower zaparkujesz przy wiacie na końcu odcinka rowerowego. Tak plus / minus po 12 km.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1980
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2024-06-09, 18:33

Bilet w górę kupiłem dzień wcześniej, ale kolejki też nie było. Na dół kupiłem od strzału w kasie i minutę później byłem w wagoniku.
Co do rowerów - widziałem przypięte do drzew w lesie, trochę powyżej końca asfaltu (tam gdzie odbija wąska ścieżka na Zawory, na wprost droga do chatki TANAP). Czy to jest dozwolone - nie wiem.
A do Cichej z Polski jest zawsze daleko - ale warto :)

Awatar użytkownika
maurycy
Posty: 908
Rejestracja: 2013-11-17, 09:25
Lokalizacja: Bielsko okolice

Postautor: maurycy » 2024-06-10, 10:39

Prezes pisze:Tylko przy bilecie góra-dół musisz wracać w określonym stosunkowo krótkim czasie (chyba 1:40h).
Tak, że mnie to drożej skrobnęło, ale cóż - lenistwo kosztuje, poza tym trzeba oszczędzać kolana na atrakcyjniejsze szlaki.
Kiedyś bym tak nie zrobił, teraz dlaczego nie.
Mało znanym wyciągiem jest też kolejka z Doliny Rohackiej w kierunku Salatina. Wyjeżdża się na wysokość kosówki, i ma się od razu piękne widoki i daleki zasięg :lol

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1980
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2024-06-10, 11:05

Jechaliśmy tym krzesełkiem jesienią, bardzo przyjemne ułatwienie i dodatkowo duży parking pod kolejką, toalety itp.

Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14465
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2024-06-10, 11:21

maurycy pisze:Mało znanym wyciągiem jest też kolejka z Doliny Rohackiej w kierunku Salatina.


Panie ! My już za rozbicia dzielnicowego korzystaliśmy z tego ustrojstwa. Trzy razy jak w szlak strzelił.

P.s. Co racja to racja - mija się bardzo męczący i mało widokowy odcinek szlaku i od razu można podziwiać widoki i bezmyślnie szarżować na Banikov. I, kurwa, dalej ...
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5633
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2024-06-10, 17:16

Ładnie zielono, a na FB piszą, że w Tatrach warunki zimowe.
Na Kasprowy nie szedłem z Doliny Cichej, ale samą Dolinę kiedyś przeszedłem - to była taka pętelka na Koprowy. Dłużyła się niemiłosiernie.