04 lutego br. - Giewont w pełnym zimowym słońcu.

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Awatar użytkownika
tatromaniak
Posty: 323
Rejestracja: 2013-07-07, 19:55
Lokalizacja: Podhale

04 lutego br. - Giewont w pełnym zimowym słońcu.

Postautor: tatromaniak » 2014-02-04, 20:04

Ruszam z Gronika w kierunku Doliny Małej Łąki a więc z miejsca, gdzie w ubiegłą sobotę kończyłem spacer z Kuźnic Ścieżką nad Reglami z przygodami wietrznymi na Sarniej Skale.
Śniegu zero praktycznie a jedynie lód na szlaku bo jest około 5 na minusie.

Problemy zaczynają się w Dolinie Małej Łąki ponad granicą lasów bo szlak jest zasypany śniegiem i trzeba iść bezpośrednio stromym żlebem.
Raki na nogi - alleluja więc i do przodu po zmrożonym śniegu 

Widoczność wspaniała, niebo niebieściutkie, lekki tylko wiaterek, ludzi jak na lekarstwo a więc warunki wymarzone.

Na Przełęczy Kondrackiej wybieram opcję z Giewontem, ponieważ nad Kopą kotłuje się trochę a na grani szkli się w słońcu śnieg więc wiadomo jakie tam piekiełko wietrzne.

Na samym Giewoncie praktycznie bez śniegu i dość dobrze dmuchało ale nie takie warunki się przeżywało na zimowych szlakach.

Trochę więcej na zdjęciach z tej wycieczki:

https://picasaweb.google.com/1149374793 ... mowymSOncu
Ostatnio zmieniony 2014-02-04, 20:05 przez tatromaniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2014-02-04, 20:07

Warunki - jak na środek zimy - egzotyczne :-)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2014-02-04, 20:09

Ja latem bardzo się umordowałam na tym podejściu Głazistym Żlebem, strasznie jechały te głaziki, zimą pewnie wygodniej?
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2911
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2014-02-04, 20:16

tatromaniak pisze:Raki na nogi - alleluja więc i do przodu po zmrożonym śniegu 

Zaliczyłeś jakieś ,,uślizgi" ?

tatromaniak pisze:Widoczność wspaniała, niebo niebieściutkie, lekki tylko wiaterek, ludzi jak na lekarstwo a więc warunki wymarzone.

Szczęście do warunków Cię nie opuszcza.....

tatromaniak pisze:Na Przełęczy Kondrackiej wybieram opcję z Giewontem

Patrząc na zdjęcia - śniegu bardzo mało. No ale południowa ,,wystawa" też robi swoje.....

Panie - Ty to masz ,,lajf". Tatry pod nosem, pracować nie musisz, chcesz iść w góry to idziesz ;)

Ps. Byłeś sam ? Jak to czasowo wyglądało ?

Malgo Klapković pisze:Ja latem bardzo się umordowałam na tym podejściu Głazistym Żlebem

Schodziłem kiedyś tym żlebem - czułem się na tym rumoszu, jakbym latał ;)
Ostatnio zmieniony 2014-02-04, 20:19 przez Tępy dyszel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
tatromaniak
Posty: 323
Rejestracja: 2013-07-07, 19:55
Lokalizacja: Podhale

Postautor: tatromaniak » 2014-02-04, 20:38

Tępy Dyszel pisze:
tatromaniak pisze:Raki na nogi - alleluja więc i do przodu po zmrożonym śniegu 

Zaliczyłeś jakieś ,,uślizgi" ?

tatromaniak pisze:Widoczność wspaniała, niebo niebieściutkie, lekki tylko wiaterek, ludzi jak na lekarstwo a więc warunki wymarzone.

Szczęście do warunków Cię nie opuszcza.....

tatromaniak pisze:Na Przełęczy Kondrackiej wybieram opcję z Giewontem

Patrząc na zdjęcia - śniegu bardzo mało. No ale południowa ,,wystawa" też robi swoje.....

Panie - Ty to masz ,,lajf". Tatry pod nosem, pracować nie musisz, chcesz iść w góry to idziesz ;)

Ps. Byłeś sam ? Jak to czasowo wyglądało ?

Malgo Klapković pisze:Ja latem bardzo się umordowałam na tym podejściu Głazistym Żlebem

Schodziłem kiedyś tym żlebem - czułem się na tym rumoszu, jakbym latał ;)


Do Przełęczy Kondrackiej szedłem sam a od przełęczy dalej przygodną czwórką.
Czasy przejścia tak około 1,5 raza tego co robię w sezonie letnim.
Śnieg przykrył i zmroził w żlebie kamiuszczki i szło się lepiej jak latem / twardy śnieg / ale raki dużo pomagały bo nie było ujazdów w dół.

Pracować nie muszę bo już się dość długo napracowałem w naprawdę trudnych warunkach :)
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2014-02-05, 23:50

Wow! ale mało śniegu :o-o
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości