Witamy na nowej wersji forum. Jeżeli masz problem z zalogowaniem, wyślij maila na gbg@gorybezgranic.pl lub za pomocą formularza na dole strony.
INFORMACJE O NOWYM FORUM
RELACJA CZERWCA
ZDJĘCIE CZERWCA

28.09.2014: Veľká Fatra: Ploská

Relacje z gór całego świata, niepasujące do pozostałych działów.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14483
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-09-30, 08:51

Kapitan Bomba pisze:40 urodziny czy wycieczka na terenie Wielkiej Fatry ?


To i to.

Basia Z. pisze:zainteresowanym podam namiary


Odezwę się. Zresztą z innymi turystycznymi pytaniami też. Obecnie książkę Twego autorstwa ma ten Bydlak Dziki więc nie mogę jej czytać ;)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2014-09-30, 10:01

Kapitan Bomba pisze:Dla mnie to Tatry są naj. naj. naj.

Ja kiedyś już pisałem, mnie miłość do jakiegoś pasma, zależy od ilości wyjść w nie. A np skoro ostatnio nie mam okazji, to nawet bardzo dobrze przezze mnie Beskid Żywiecki jest moim ukochanym.
Co do gór Słowackich. Trzy lata jechałem do Budapesztu i jechaliśmy tamtymi rejonami i wiem, że chce tam jechać! Choć do niedawna chciałem poznać wpierw Polskie góry, a tych jeszcze mam do odwiedzenia.
Pogoda zacna. Zdjęcia jak z lustra :dev hehehe
Przepraszam za rozpisanie się.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8376
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2014-09-30, 10:24

na Plosce byliśmy w 2011 roku i podejście trochę dało się we znaki ;) potem spaliśmy w Chacie pod Suchym Vrchem - kapitalne miejsce! Od tego czasu czekam na okazję, aby tam wrócić i wleźć w końcu na Ostredok, gdyż wtedy odpuściliśmy z powodu silnego wiatru i, ogólnie, nieciekawej pogody
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2839
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2014-09-30, 16:30

Basia Z. pisze:Jeszcze tylko w końcu Słowacy dokończą drogę przez Zwardoń i Skalite i z Bielska będzie się tam jechać 1,5 godz. Akurat aby wyskoczyć na weekend.

Lepiej popatrzeć na siebie - fragment ekspresówki z Bielska Białej Mikuszowic do Żywca wciąż niegotowy a gotowy miał być już dawno.

Czas przejazdu w niedzielę z Żywca do Bielska - 70 minut.
Plus brak ekspresówki z Węgierskiej Górki do Milówki....

1,5 h samochodem z Bielska do Fatry, nawet jeśli Słowacy skończą swoją robotę - obawiam się, że jeszcze dłuuuugo poczekamy.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-09-30, 21:36

Kapitan Bomba pisze:
Basia Z. pisze:Jeszcze tylko w końcu Słowacy dokończą drogę przez Zwardoń i Skalite i z Bielska będzie się tam jechać 1,5 godz. Akurat aby wyskoczyć na weekend.

Lepiej popatrzeć na siebie - fragment ekspresówki z Bielska Białej Mikuszowic do Żywca wciąż niegotowy a gotowy miał być już dawno.

Czas przejazdu w niedzielę z Żywca do Bielska - 70 minut.
Plus brak ekspresówki z Węgierskiej Górki do Milówki....

1,5 h samochodem z Bielska do Fatry, nawet jeśli Słowacy skończą swoją robotę - obawiam się, że jeszcze dłuuuugo poczekamy.


Mam podejrzenia że jednak u nas skończy się prędzej niż na Słowacji (za wyjątkiem tunelu przed Milówką). Jednak budowa jest znacznie bardziej zaawansowana.
Tak patrząc na drogi tu i tu (czyli u nas i na Słowacji) to na prawdę nie mamy teraz na co narzekać. Tunel autostradowy przez Małą Fatrę budują już chyba dziesiąty rok.
A tego pod Czebratem (Szipska Fatra) jeszcze w ogóle nie zaczęli, a gada się o tym od lat chyba 15.
Ale trochę odbiegliśmy od tematu ;)
Awatar użytkownika
TataOjciec
Posty: 353
Rejestracja: 2013-09-17, 14:26
Lokalizacja: Z Blokowiska

Postautor: TataOjciec » 2014-09-30, 21:38

Oj narobiłeś "smaka" na VF :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14483
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-10-01, 07:05

Kapitan Bomba pisze:Czas przejazdu w niedzielę z Żywca do Bielska - 70 minut.


Nie narzekaj :) Kolejnym razem daj znak, wyjdę Cie powitać chlebem i solą. A tak w szczególe to o której jechałeś wieczorem przez Żywiec ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12272
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2014-10-01, 09:42

Super wycieczka, bardzo ładne rejony, ale coś mnie po raz kolejny strasznie zastanawia.... dlaczego tak szybko kończysz? Nie pierwszy raz zresztą...
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2839
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2014-10-02, 17:19

Dobromił pisze:Kolejnym razem daj znak, wyjdę Cie powitać chlebem i solą

Strach się bać :P ;)

Dobromił pisze:A tak w szczególe to o której jechałeś wieczorem przez Żywiec ?

Bardziej po południu - przed 16 były światła przy ruchu wahadłowym na ekspresówce, potem ciągnik, którego nie szło ominąć, później....wóz asenizacyjny i tak ten czas zleciał ;)

sokół pisze:dlaczego tak szybko kończysz

:o-o

Bo długo dochodzę, zanim skończę. Kiedy będziesz taki stary :P i schorowany :P oraz gruby :P jak ja, to zrozumiesz.

Pisząc nieco bardziej poważnie - gdy ,,pada" cel główny (tu Ploska) to na inne rzeczy nie mam ciśnienia. Wtedy jest pretekst do powrotu i poświecam się turystyce leżącej, stosownie do lat przeżytych.
Im dłuższy dojazd - tym krótsza wycieczka.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5644
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2014-10-02, 19:02

podoba mi się bardzo... przyznam się, że jestem trochę zawistnie zazdrosny, ale mi przejdzie z czasem ;)
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2481
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2014-10-22, 16:33

Kapitan Bomba, to jest istna bomba, wypaliło mi oczy i rzęsy:
Obrazek

Już prawie zapomniałam jaka ta Wielka Fatra piękna, niestety przypomniałeś mi o tym i teraz mi żal będzie d*** ściskał. Ale mam jedno "ale" - też bym tak szybko nie kończyła wycieczki ;) Raz, że nie mam ku temu warunków (z pewnością o 16, to byłabym dopiero w okolicach Ploskiej), dwa, że po prostu żal tak szybko opuszczać szlak :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości