Druga zima: Whernside i Ribblehead Viaduct

Relacje z gór całego świata, niepasujące do pozostałych działów.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3486
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Druga zima: Whernside i Ribblehead Viaduct

Postautor: Wiolcia » 2015-03-11, 23:32

Druga zima. Whernside i Ribblehead Viaduct

Kolejny tydzień stycznia zastał nas w Yorkshire Dales. Druga zima okazała się nieco inna niż tydzień wcześniej na Roseberry Topping i zaspokoiła nieco nasze apetyty na śnieżną aurę. A jak było, zobaczycie tu:

http://www.podrozeduze.pl/wyjazdy/whernside.htm

Obrazek
laynn

Postautor: laynn » 2015-03-12, 08:20

Fajnie tam, choć jak zima, to wolę Polską :)
Kurcze złapać ciuchcie to jest to!
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-03-12, 11:49

świetna sprawa, bardzo lubię takie zabytki techniki, jak stare kamienne wiadukty (np. w Wiśle, w Worochcie :) ).
A krajobraz też ciekawy, chociaż mi by bardzo brakowało lasu.
Co Anglicy zrobili ze swoimi lasami ?
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6183
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-03-12, 12:04

Ojej! to tam tez sa fajne gruntowe drogi z kaluzami? myslalam ze tam to juz wszystko zaasfaltowali na dziesiata strone!

Nie kusilo was zeby wylezc na wiadukt i nim przejsc? (czy pociagi jezdza na tyle czesto ze byloby to niebezpieczne?)
Ostatnio zmieniony 2015-03-12, 12:05 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3486
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2015-03-12, 23:10

laynn pisze:Fajnie tam, choć jak zima, to wolę Polską :)!


Też wolę, ale jak się nie ma, co się lubi...


Basia Z. pisze:A krajobraz też ciekawy, chociaż mi by bardzo brakowało lasu.
Co Anglicy zrobili ze swoimi lasami ?


Też mi brakuje. W Polsce krajobraz jest bardziej różnorodny, urozmaicony, tu wyszstko jest podobne. A las? Nie jestem geografem, ale wydaje mi się, że uwarunkowania klimatyczne - tu jest już bardziej na północ, są silne wiatry, niższe temperatury w cieplejszych porach roku. Poza tym - na pewno wycinka. W taki sposób wycięto w dawnych czasach las Sherwood od Robin Hooda. Niewiele z niego już ponoć zostało.

buba pisze:Ojej! to tam tez sa fajne gruntowe drogi z kaluzami? myslalam ze tam to juz wszystko zaasfaltowali na dziesiata strone!

Nie kusilo was zeby wylezc na wiadukt i nim przejsc? (czy pociagi jezdza na tyle czesto ze byloby to niebezpieczne?)


Pewnie, że są takie drogi. Dużo wąskich dróg. I gruntowych też. Anglia to jedna wielka wieś z kilkoma większymi miastami, więc i "normalne" drogi się znajdą.
A co do wiaduktu, to miejsce, gdzie ewentualnie można by na niego wejść, było ogrodzone, a na ogrodzeniu wisiała tabliczka z zakazem.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8417
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-03-13, 00:26

Wiolcia pisze:Poza tym - na pewno wycinka. W taki sposób wycięto w dawnych czasach las Sherwood od Robin Hooda. Niewiele z niego już ponoć zostało.


pewno zaczęto ciąć wraz z uprzemysłowieniem. I np. słynny serial z lat 80. kręcono w parku koło Bristolu, bo w Sherwood to już nie bardzo by szło ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3486
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2015-03-13, 21:24

Pudelek pisze:
Wiolcia pisze:Poza tym - na pewno wycinka. W taki sposób wycięto w dawnych czasach las Sherwood od Robin Hooda. Niewiele z niego już ponoć zostało.


pewno zaczęto ciąć wraz z uprzemysłowieniem. I np. słynny serial z lat 80. kręcono w parku koło Bristolu, bo w Sherwood to już nie bardzo by szło ;)


Dodatkowo część lasu Sherwood należy do prywatnych osób i nie ma tam wstępu.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2015-03-14, 21:35

Piękne zdjęcia robisz Wiolcia, a na jednym góra wygląda bardzo okazale:
Obrazek
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3486
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2015-03-14, 23:02

Malgo Klapković pisze:Piękne zdjęcia robisz Wiolcia, a na jednym góra wygląda bardzo okazale


Powtórne dzięki. To zasługa nowego aparatu. Gdy człowiek patrzy przez wizjer, a nie przez ekranik, od razu zaczyna nieco inaczej myśleć o zdjęciu i kompozycji.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości