Witamy na nowej wersji forum. Jeżeli masz problem z zalogowaniem, wyślij maila na gbg@gorybezgranic.pl lub za pomocą formularza na dole strony.
INFORMACJE O NOWYM FORUM
RELACJA CZERWCA
ZDJĘCIE CZERWCA

Ben Nevis. Gdzie ta grań?

Relacje z gór całego świata, niepasujące do pozostałych działów.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3458
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Ben Nevis. Gdzie ta grań?

Postautor: Wiolcia » 2016-03-19, 21:05

Przed kolejnym wyjazdem do Szkocji (już za pięć dni :dri5 !) czas nadrobić zaległości z tamtego roku. W sierpniowy długi weekend znów zawitaliśmy do ojczyzny Rob Roya. Tym razem z ambitnym celem, by zdobyć Bena Nevisa.
Początkowo pogoda nie zwiastowała nam sukcesu i wymusiła zmianę podróżniczych planów. W końcu jednak Szkocja pokazała, na co ją stać, a cały wyjazd upłynął pod znakiem gór i zamków.

Obrazek

Relacja tu: http://dwagroszki.pl/p_ANG_szkocja.htm
Jeśli ktoś chce zobaczyć tylko trasę na Bena Nevisa, niech kliknie od razu w czwarty dzień.
Ostatnio zmieniony 2016-03-19, 21:23 przez Wiolcia, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2016-03-20, 12:23

Ze wzgórza schodzimy na nabrzeże. Klimat w Oban rzeczywiście musi być surowy, skoro nawet słupy mają tu włóczkowe okrycia!


Oooo slupy w sweterkach! widzialam dwa razy w Polsce drzewo w sweterku ale slupa jeszcze nie! Wogole bardzo mi sie podoba takie przystrajanie roznych rzeczy w wloczkowe kolorowe ubranka! Ponoc na zachodzie jest tego wiecej, acz w relacjach z wedrowek rzadko sie przewija ten motyw...
Obrazek
Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10915
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-03-20, 19:59

Śliczne te góry, bardzo mi przypominają nasze T.Zachodnie, choć wydają się być bardziej tajemnicze, bezludne (ale to może kwestia pogody, zdjęć).
No i kamienne murki, które zawsze bardzo mi się podobają :-)
laynn

Postautor: laynn » 2016-03-20, 21:12

Od zawsze marzy mi się widok fiordów w Norwegii, od jakiegoś czasu zachodnia Irlandia, a od dziś Szkocja. To połączenie górskich szczytów, z jeziorami, morzem i jeszcze zamki do tego!
Piotrek pisze:bardzo mi przypominają nasze T.Zachodnie

No trochę podobne, a wcześniejsze dni mi trochę Bieszczady nad Soliną przypominają.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3458
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2016-03-24, 00:05

buba pisze:
Ze wzgórza schodzimy na nabrzeże. Klimat w Oban rzeczywiście musi być surowy, skoro nawet słupy mają tu włóczkowe okrycia!


Oooo slupy w sweterkach! widzialam dwa razy w Polsce drzewo w sweterku ale slupa jeszcze nie! Wogole bardzo mi sie podoba takie przystrajanie roznych rzeczy w wloczkowe kolorowe ubranka! Ponoc na zachodzie jest tego wiecej, acz w relacjach z wedrowek rzadko sie przewija ten motyw...


Ciekawe, czy to jednostkowa inicjatywa, czy też takie przystrajanie ma głębsze znaczenie?
Mam jeszcze taki "ubrany" słupek:
Obrazek

Piotrek pisze:Śliczne te góry, bardzo mi przypominają nasze T.Zachodnie, choć wydają się być bardziej tajemnicze, bezludne (ale to może kwestia pogody, zdjęć).
No i kamienne murki, które zawsze bardzo mi się podobają :-)


Na Bena Nevisa wchodziło dużo osób, ale wybierały one szlak kucykowy, z którego my szybko zeszliśmy. A że na wierzchołku byliśmy dość późno, nie było już wielu ludzi, choć podobno na ten szczyt walą tłumy. Ale gór w Szkocji jest tyle, że podejrzewam, iż można znaleźć całkiem odosobnione zakątki.

laynn pisze:Od zawsze marzy mi się widok fiordów w Norwegii, od jakiegoś czasu zachodnia Irlandia, a od dziś Szkocja. To połączenie górskich szczytów, z jeziorami, morzem i jeszcze zamki do tego!
Piotrek pisze:bardzo mi przypominają nasze T.Zachodnie

No trochę podobne, a wcześniejsze dni mi trochę Bieszczady nad Soliną przypominają.


Fiordy jak najbardziej! Za to Irlandia ostatnio jakoś mi się odwidziała. Może dlatego, że w pewien sposób jest podobna do Wielkiej Brytanii, a "taka zielona" jest tylko w piosence, a w naturze przez parę miesięcy i to nie wszędzie? Widziałam ostatnio zdjęcia z Irlandii z pewnego rejonu, z teraz - szaro, buro, pusto, koszmarnie. W sumie już niedługo przyjdzie mi sprawdzić, jaka jest w istocie ta Irlandia, ale na wiele nie liczę. Za to latem pewnie będzie spoko. A Ciebie czemu ciągnie?
laynn

Postautor: laynn » 2016-03-24, 08:12

Wiolcia pisze:A Ciebie czemu ciągnie?

Ot czemu:
http://navtur.pl/place/show/1451,moherowe-klify
jakiś czas temu dzięcki córze naoglądałem się fajnych filmów przyrodniczych na 1ce o 6.30 i w jednym z tych odcinków je zobaczyłem...no i o ile póki co nie myślę o zwiedzaniu miejsc poza granicami Pl, to z czasem kilka miejsc, które chcę zobaczyć jest. Te klify to jedno z kilku miejsc. Tak jak lofoty zobaczone w relacji Joli.
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2016-03-25, 23:18

Przy tak pięknych widokach też nie potrafiłabym ograniczyć się ze zdjęciami. Cudnie tam! :)
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości