Zimowa Korona Gór Polski 10-16.02.2016

Relacje z Pienin, Gór Świętokrzyskich i innych polskich gór...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8367
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-03-13, 18:59

Cisy2 pisze:"Głębokie rozczarowanie" - to chyba zbyt słabe określenie.

niekoniecznie. W momencie zdobywania KGP przecież spełniali wszystkie warunki i powinni sobie zdawać sprawę, że lista je kontrowersyjna i kiedyś może ulec zmianie.

Tak samo jak Pluton nie jest już planetą - co w żaden sposób nie umniejsza jego odkrycia. Czy w ramach nierobienia Amerykanom przykrości nadal powinien nią być?

A poza tym to tylko zabawa i nie sądzę, aby Vlado poczuł się nagle rozczarowany, jakby zmienili mu jakieś szczyty ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2016-03-14, 00:20

Pudelek pisze:na pewno Kondracki (albo i ludzie wcześniej) włączył je do Sądeckiego
Kondracki miał wtedy 10 lat;)
Pudelek pisze:więc nie trzeba akurat było uzasadniać jej przebiegu w ten sposób, a to właśnie zasugerowałeś.
Patrząc na dzieje granicy polsko-czechosłowackiej, tak sądzę, że chodziło także o to, by podkreślić, że tu jest Polska;)

Basia Z. pisze:A co do Pogórza Spisko-Gubałowskiego - to zawiera równiez Magurę Spiską.
Właśnie bardziej przemawiają do mnie podziały, według których cztery części Pogórza Spisko-Gubałowskiego są niezależnymi mezoregionami.

Cisy2 pisze:1. Moim zdaniem, w regulaminie KGP, obowiązującym już od 19 lat (od 1997 r.), lepiej nie dokonywać żadnych zmian
Wolałbym żeby KGP była aktualizowana, a jak nie będzie to też dobrze.
Na pewno nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby ktokolwiek unieważniał, przy okazji zmian, listy dotychczasowych "zdobywców".
Mogłoby to być na zasadzie, np. że według nowego regulaminu przyjmujemy pewną listę szczytów, a stary regulamin obejmował inną listę szczytów.
Ale przede wszystkim ma to być dobra zabawa i zachęta do odwiedzania mniej popularnych pasm.
Cisy2 pisze:2. Najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich to oczywiście "Borowa", a nie "Borowa Góra"
Tak, moje niedopatrzenie ;)
Cisy2 pisze:3. Dawno temu, w jakimś schronisku przy świecach (czyli najpewniej pod Śnieżnikiem), rozmawialiśmy o tym, jak wyglądałaby Korona Gór Polskich w lecie 1939 r.? Takie sobie dywagacje, absolutnie z żadnym rewizjonistycznym podtekstem.
Podobnie luźne były moje dywagacje na temat korony idealnej, wystarczy przyjąć inny podział regionalizacyjny i wszystko bierze w łeb ;)
Fajne Korony Beskidów zaproponowało PTT;)
http://www.bielsko.ptt.org.pl/wielka-ko ... kidow-ptt/
i nowohucki oddział PTKu
http://www.pttkhts.hg.pl/odznaki/kb.html
W przyszłym roku mamy z Cc pewien plan na ukraińskie Karpaty, muszę wrzucić Tobie pomysł na PW:)

Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za miłe słowo, zarówno tutaj jak i na wątku wieści z gór ;)

Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-03-14, 08:31

Vlado, jestem pod wrażeniem ;)
Po zrobionej kilka lat temu Koronie Gór Świętokrzyskich przyszedł czas na zdobycze zimowe ;)
Rok temu z pewnością Zimowa Korona Warszawy (znana z wielu mediów ekspedycja + wizyta u prezydentowej), w tym roku zimowa KGP, w 2017 zimowa Korona Europy, w 2018 zimowa Korona Ziemi. I co dalej? Życie zaczyna tracić sens...
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2016-03-14, 11:12

ceper pisze:Vlado, jestem pod wrażeniem ;)
Po zrobionej kilka lat temu Koronie Gór Świętokrzyskich
Korony Gór Świętokrzyskich jeszcze nie skończyłem;)
ceper pisze:Rok temu z pewnością Zimowa Korona Warszawy (znana z wielu mediów ekspedycja + wizyta u prezydentowej)
Niestety nie:(
ceper pisze:I co dalej? Życie zaczyna tracić sens...
Co dalej? Masyw Tamu od podstawy!
Ostatnio zmieniony 2016-03-14, 11:12 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.