Urlop w Pieninach

Relacje z Pienin, Gór Świętokrzyskich i innych polskich gór...
laynn

Postautor: laynn » 2023-08-17, 11:10

Adrian pisze:Krzyczał coś, że ciągle mu zdjęcia robią

Dajesz piwo i masz najlepszego modela :D

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9519
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2023-08-17, 11:58

laynn pisze:
Adrian pisze:Krzyczał coś, że ciągle mu zdjęcia robią

Dajesz piwo i masz najlepszego modela :D


Pewnie tak by było, gdybym je miał :)

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9519
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2023-08-19, 15:41

Dzień 5 - "Miasteczko Duchów"

Dzisiaj miało być brzydko, miało padać i w ogóle miał być koniec, tylko deszcz i burze.
Hmmm, to ciekawe jak bardzo mogą się mylić wszystkie pogody !? Za oknem od rana całkiem fajnie ...
Wychodzi na to, że gdybyśmy poszli dzisiaj na Wysoką, to byłoby lepiej niż wczoraj :lol Tego nie da się przewidzieć, skoro fachowcy nie potrafią, to my tym bardziej :haha
Iza w czeluściach internetu znalazła artykuł pod tytułem - 10 miejsc na niepogodę w Pieninach.
Jedna z pozycji to ''Miasto Duchów'' w Kluszkowcach, jakoś nie chętnie podchodzę do tematu na początku, ale ok jedziemy.
Później podjedziemy do Niedzicy pod zamek, młoda upatrzyła sobie na straganach koszulkę i przy okazji wstąpimy do knajpy pod zamkiem na obiad

Dojazd na miejsce jest prosty, bo to jest niedaleko od głównej drogi, chyba ten sam wjazd co do zamku Czorsztyn.
Wysiadam z auta i widzę budowę nowych ładnych domków, ale zaraz obok w wysokich trawach stoi ogromny drewniany dom, bardzo ładny w starym stylu, zaraz za nim następny i kolejny ...
Kurde blaszka, tu jest fajnie :D
Zaczynam chodzić po pas w trawie, co rusz potykam się o wielkie Kopce zrobione przez mrówki.
Dziewczyny chodzą po głównej drodze, nie pakując się w te trawiaste chaszcze.
Po chwili ja też wychodzę na główna drogę i ruszam w stronę spichlerzy, że niby taki znak rozpoznawczy tego miejsca.
Wszystko wygląda jakby jeszcze niedawno działało, ogromne budowle w stylu góralskim, piękne !
Każdy inny i każdy warty zobaczenia.
Tuż obok spichlerzy pasie się krowa, a kawałek dalej zagroda z owcami, to jednak coś tu żyje ;)
Z jednej I drugiej strony powstają nowe domki dla przyjezdnych, tylko czekać aż to miasteczko zniknie, żeby mogły powstać kolejne śliczne i nowe domy.
Gdyby tak można było wejść do każdego i pochodzić po wnętrzach, to by była atrakcja, jak z jakiegoś horroru !
Niestety nie wolno. W niektórych wygląda jakby ktoś pomieszkiwał, pewnie Ci co pilnują dobytku, gdzieniegdzie wiszą talerze do odbioru TV, przy jednym z budynków kręcił się jakiś chłop, nie zagadywałem żeby nie drażnić jak tego bacy w wczoraj :lol
Niektóre domy zarastają ozdobnymi krzewami i bluszczami, niektóre po prostu się walą czekając na swój koniec.
Bardzo fajna atrakcja, warta zobaczenia, zanim zniknie na dobre.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kawałek dalej przy kapliczce na zakręcie można jeszcze się zatrzymać i podziwiać piękne widoki, widać szlak któremu szliśmy zaledwie kilak dni temu z Przełęczy Snozka, widać dwa zamki i piękny domek w stylu skandynawskim, warto się zatrzymać jeszcze na chwilkę i nacieszyć oczy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I tak atrakcja która miała być taka sobie, okazała się świetnym miejscem, zdecydowanie wartym zobaczenia.
Pozostało nam tylko podjechać do Niedzicy, podejść na stragany, po jakieś pamiątki i koszulkę, której w końcu nie kupujemy, bo nie ma rozmiaru :(
I wizyta w karczmie.
Wbrew wszystkiemu pogoda utrzymała się cały dzień.
Za to w nocy miałem okazję oglądać przepiękną burzę, niebo świeciło jak na dyskotece, z daleka było widać pokrzywione pioruny schodzące z nieba, grzmoty i błyski strasznie mi się podobały, sporo czasu spędziłem w oknie zanim poszedłem spać.

I tak nam minął kolejny dzień.

CDN.
Ostatnio zmieniony 2023-08-19, 15:41 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.

laynn

Postautor: laynn » 2023-08-19, 15:57

Kurcze fajowe te domy!

Ja zauważyłem, że najlepsze imprezy, wycieczki to są te, które są niespodziewane. Chyba chodzi o to, że jak się na coś człowiek napali, nawyobraża sobie niewiadomo co, to potem ciężko tym oczekiwaniom sprostać.

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9519
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2023-08-19, 16:58

laynn pisze:Kurcze fajowe te domy!

Ja zauważyłem, że najlepsze imprezy, wycieczki to są te, które są niespodziewane. Chyba chodzi o to, że jak się na coś człowiek napali, nawyobraża sobie niewiadomo co, to potem ciężko tym oczekiwaniom sprostać.


Ja nie chciałem przez pogodę jechać w Pieniny, na szczęście pojechaliśmy i było wyjątkowo fajnie :)

marekw
Posty: 3748
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2023-08-19, 18:24

Kiedyś to tam działała nawet agroturystyka.Obecnie wszystko popada w ruinę,właściciel ponoć chciał to remontować ale łapę trzyma na tym konserwator.Za jakiś czas ktoś(obym się mylił)podłoży ogień i będzie piękna działka na paskudztwo.A to kawał pięknej historii.
Ostatnio zmieniony 2023-08-19, 18:26 przez marekw, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 5934
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2023-08-19, 18:48

Adrian pisze:Ja nie chciałem przez pogodę jechać w Pieniny, na szczęście pojechaliśmy i było wyjątkowo fajnie :)

I bardzo dobrze.

Miejsce mi się podoba, słyszę o nim po raz pierwszy. Muszę tam pojechać, pewnie przy okazji skoczę na Majerz i okolice.

Czy Iza może podesłać linka do tego artykułu o 10 miejscach na niepogodę w Pieninach? Ciekaw jestem pozostałych dziewięciu, a nie udało mi się wyszukać tego artykułu w internecie.

Awatar użytkownika
Izabela
Posty: 789
Rejestracja: 2019-07-26, 08:31

Postautor: Izabela » 2023-08-19, 19:03

Oczywiście, że mogę. Proszę bardzo :)
Pieniny bez zadyszki :)

https://www.podrozepokulturze.pl/2019/1 ... WwROV_ZfHk

Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5633
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2023-08-19, 19:18

Ciekawe miejsce.
Nie myśleliście na działce postawić taką "altankę"? ;)

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9519
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2023-08-19, 20:02

sprocket73 pisze:Ciekawe miejsce.
Nie myśleliście na działce postawić taką "altankę"? ;)


Elementy już zostały przywiezione :lol ;)

Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14465
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2023-08-21, 08:14

Sebastian pisze:Miejsce mi się podoba, słyszę o nim po raz pierwszy.


Paula i ja z dwa razy daliśmy zdjęcia i opis miejsca na forum. Spiesz się z wizytą bo długo te domy nie pociągną. Uratowali je przed zalaniem wodami zbiornika, mogą nie przetrwać potrzeb budowlanych.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9519
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2023-08-21, 15:42

6 dzień był bardzo deszczowy !

Udało się wyczekać moment i wstrzelić w odrobinę słońca ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dostaliśmy informację od pani która wynajmuje domek, że gdzieś niedaleko jest jakiś grzybek ?

Niestety Mapy.cz nic nie Pokazują, więc musimy zaufać na słowo :)

Po mocnym deszczu robi się strasznie parno ! człowiek ledwo kawałek uszedł i jest cały mokry.

Postanawiam, zanim znowu zacznie padać ruszyć w górę na poszukiwanie grzybka :)
Iza odpuszcza, nie jest aż tak jebnięta jak ja :lol

Zaczyna wychodzić ostre słońce, robi się tak parno, że podczas podejścia pot leje się po mojej twarzy strumieniem.
Podchodzę błotnistą droga leśną, tuż po ulewie jest naprawdę w świetnej formie na piesze wędrówki :lol
Po mojej prawej stornie są łąki a za nimi zaczynają pokazywać się widoki, najpierw dymiące góry i ambona, kawałek wyżej dymiące góry i grzybek :D który okazał się być ogromnym grzybem !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po co w takim miejscu ten grzybek, może fanaberia mieszkańców, a może jakiś projekt unijny ?
Przemoczony zobaczyłem co miałem zobaczyć i ruszyłem z powrotem w dół zanim znowu zacznie padać !
postanowiłem wracać łąkami, a co, buty mam i tak mokre, to co mi tam :)
Pakuje się w wysokie trawy i lecę !
Pod dom docieram mokry prawie po pas, nadal jest ohydnie parno i gorąco.

tej nocy na pożegnanie po okolicy szalała olbrzymia burza, długo w nocy stałem w oknie i podziwiałem to co się działo na zewnątrz, a tam czarne niebo podświetlało się białymi błyskami, a błyskawice waliły w ziemię jedna po drugiej, było fajnie widać z daleka, kiedy burza doszła już na dobre do nas i zaczęło lać, to poszedłem spać :)
Następnego dnia, na styk zdążyliśmy zapakować torby do auta i zaczęło lać jak z cebra.

Tak zakończył się nasz pobyt w Pieninach ...

THE END.
Ostatnio zmieniony 2023-08-21, 15:43 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2023-08-21, 21:00

No toś mi teraz zagwózdkę strzelił z tym Miastem Duchów.... :rol
Dobrych kilka lat temu byłem na konferencji i kimaliśmy właśnie w takich zabytkowych domach, blisko jeziora, w tamtych stronach. Całe skupisko ich było.
Faktem jest, że wiele nie pamiętam z tego wyjazdu ale poza tym wizualnie się jakby zgadza.

Ciekawa zbieżność :)

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9519
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2023-08-21, 21:57

Piotrek pisze:No toś mi teraz zagwózdkę strzelił z tym Miastem Duchów.... :rol
Dobrych kilka lat temu byłem na konferencji i kimaliśmy właśnie w takich zabytkowych domach, blisko jeziora, w tamtych stronach. Całe skupisko ich było.
Faktem jest, że wiele nie pamiętam z tego wyjazdu ale poza tym wizualnie się jakby zgadza.

Ciekawa zbieżność :)


To fajne miejsce mieliście, nawet jeśli to nie było to ...

Trzebaby było sprawdzić do kiedy działało to wszystko,.ale na pewno ładnych kilka lat już nie.

laynn

Postautor: laynn » 2023-08-21, 22:04

Drugie zdjęcie extra.

Trzeba było na noc postawić statyw i łapać błyski :)