02.05 - Pędząc w Pieniny

Relacje z Pienin, Gór Świętokrzyskich i innych polskich gór...
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

02.05 - Pędząc w Pieniny

Postautor: nes_ska » 2014-05-03, 19:21

Drugiego maja pod Bereśnikiem już z mojego wspaniałego miejsca noclegowego, czyli kuchni, przywitał mnie widok Tatr, wiec szybciutko założyłam klapeczki i wyskoczyłam w piżamie na zewnątrz, żeby pstryknąć parę zdjęć, gdyby tak chciały się schować przed moim wyjściem.

Obrazek

Okazało się jednak, że Tatry towarzyszyły mi przez cały dzień. Schodząc do Szczawnicy pstryknęłam im jeszcze parę zdjęć.

Obrazek

Przez Szczawnicę niestety nie przeszłam szybko, bo jak zwykle się zgubiłam (tak, można!). ;) Na szczęście udało mi się w końcu odnaleźć szlak na Palenicę, który wcale trudny do odnalezienia nie jest.

Na Palenicy kolejne spojrzenie na Tatry...
Obrazek

...i na kolejny piątkowy cel, czyli Sokolicę.
Obrazek

Mój piątkowy towarzysz podróży dzielnie dotrzymywał mi kroku :lol
Obrazek

Pogoda wciąż rozpieszczała.
Obrazek

Po drodze minęłam jeszcze schronisko PTTK Orlica, a następnie przedostałam się przez Dunajec już z całą grupą turystów. O ile wcześniej nie było nikogo, tutaj zaczęło być tłoczno.
Obrazek

Przepchawszy się obok tłumów, udało się jednak zrobić jakieś zdjęcia ze szczytu Sokolicy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tutaj 50% zdjęć z tego dnia, które przedstawiają mnie:
Obrazek

Stąd planowałam iść na Trzy Korony. Jednak zaczęło grzmieć, a na górze ponoć była kolejka. Ostatecznie zrezygnowałam już blisko szczytu i wróciłam na Przełęcz Szopka, aby uwiecznić ostatnie piątkowe spojrzenie na Tatry :D
Obrazek

...a tutaj kolejne 50% zdjęć, na których jestem:
Obrazek

Kiedy wracałam, robiło się już dość ciemno:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na szczęście udało mi się, że nie spadła na mnie żadna kropla. Wszędzie zaczynał się deszcz i burza wtedy, gdy ja już byłam w autobusie albo w budynku :D... Dzisiaj niestety szaro-buro, ale te dwa dni wędrówek się udały.

Pełna galeria z drugiego maja:




pieniński spacer

Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39
Kontakt:

Postautor: darkheush » 2014-05-03, 19:31

Przez Szczawnicę niestety nie przeszłam szybko, bo jak zwykle się zgubiłam (tak, można!). ;)

Można. Jesteś rozgrzeszona. Jesienią dobre pół godziny szukaliśmy miejsca gdzie na Placu Dietla odbija niebieski na Prehybę :P

Obrazek

Początek zejścia z ciężkim worem na garbie z Palenicy na Orlicę zostanie na zawsze w mej "wdzięcznej" pamięci :dev
Ostatnio zmieniony 2014-05-03, 19:35 przez darkheush, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2014-05-03, 19:41

Zapewne plecak miałam lżejszy niż ty, ale chwilami też doskwierał :P... Ale fajnie się szło, ładnie, zielono, przyjemnie, tutaj jeszcze pusto, bo nikt nie szedł ani w jedną, ani w drugą stronę... ;)

darkheush pisze:Można. Jesteś rozgrzeszona.


Ha! Ja jestem takim wyczynowcem, że gubię się w miejscach, w których NIE DA SIĘ ZGUBIĆ :dev
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39
Kontakt:

Postautor: darkheush » 2014-05-03, 20:12

nes_ska pisze:Ja jestem takim wyczynowcem, że gubię się w miejscach, w których NIE DA SIĘ ZGUBIĆ :dev

Zapraszam na pokład :D Myśmy się jesienią zastanawiali gdzie zaczyna się ten cholerny niebieski na Prehybę już przy głównej drodze w Szczawnicy :D A kiedyś dane mi się było pogubić w drodze powrotnej z Komonieckiego :P

A z zejściem z Palenicy na Orlicę wiąże się taka anegdota:

Osoby:
(K) - Kaper
(J) - Ja

Stajemy nad tym urwiskiem w środku lasu.
(J) - Te, Kaper, kogoś dokładnie pociulało z tym szlakiem.
(K) - Dlaczemu???
(J) - Popatrz na to. Tu ponoć trzeba zejść!!!
(K) - Przecież to niebieski, graniczny. Nie pamiętasz Oszusta??? Idź pierwszy.
(J) - Dlaczego ja???
(K) - Bo jak polecę, to zamortyzujesz mój upadek.
(J) - Przecież jak spadniesz na mnie, to mnie zabijesz spaślaku!!!
(K) - I o to chodzi. Jesteś staruchem. Ciebie nie żal :D
Ostatnio zmieniony 2014-05-03, 20:20 przez darkheush, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12271
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2014-05-04, 15:20

Ta relacja bardziej mi przypadła do gustu, niż Radziejowa. Bardzo ładne kadry na Tatry. Świetne zdjęcia.
A ta przeprawa przez Dunajec to na czym polega? Jest w określonych godzinach, czy też jak się zbierze odpowiednia liczba ludzi?
Ile kosztuje?

Właśnie sobie uświadomiłem, że w Pieninach byłem tylko raz w życiu, w dodatku w roku 1986...

Trzeba będzie kiedyś o nich pomysleć.

Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2014-05-04, 16:26

sokół pisze:w roku 1986...


Nie było mnie wtedy na świecie :D


sokół pisze:Bardzo ładne kadry na Tatry.


Widoczność drugiego była dużo lepsza niż dzień wcześniej, a właściwie na całej trasie co jakiś czas otwierał się widok na Tatry :)

sokół pisze:A ta przeprawa przez Dunajec to na czym polega? Jest w określonych godzinach, czy też jak się zbierze odpowiednia liczba ludzi?
Ile kosztuje?


Niebieski szlak ze Szczawnicy na Sokolicę i dalej Trzy Korony prowadzi przez Dunajec. Przeprawa łodzią jest od 8.00 do wieczora, obecnie do 19.00, w lecie dłużej. Koszt dla dorosłych to 3 zł, a dla dzieci 1,50.

Obrazek

Wczoraj było oblężenie turystów, więc łodzie cały czas pływały pełne, ale myślę, że nie jest to wymagane.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39
Kontakt:

Postautor: darkheush » 2014-05-04, 17:14

nes_ska pisze:ale myślę, że nie jest to wymagane.

Chyba jednak jest, niemniej jest to na tyle oblegany szlak, że nawet poza sezonem nie ma problemu z uzbieraniem się pełnej łódki. My z końcem września czekaliśmy jakieś 20-25 minut na przeprawę.

Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12271
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2014-05-04, 17:41

napisane na tablicy pisze:Przewoźnicy organizują spacery łodziami.


Że łodzie niby spacerują, ludzie łażą po łodziach, czy też w łodzi są dziury na nogi, wkładasz nogę w otwór, chwytasz łodź w ręce i na szlak...?

Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2014-05-04, 17:47

Że łodzie niby spacerują, ludzie łażą po łodziach, czy też w łodzi są dziury na nogi, wkładasz nogę w otwór, chwytasz łodź w ręce i na szlak...?


Nie dociekałam. Zadzwoń pod numer napisany na tablicy, może się dowiesz :D Ja tylko chciałam się przedostać na drugą stronę :-)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Awatar użytkownika
forse
Posty: 210
Rejestracja: 2013-12-02, 20:10

Postautor: forse » 2014-05-04, 21:32

Inez, widoczek na Tatry powala na kolana....znalazłaś się w odpowiednim miejscu, i w odpowiednim czasie :)

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-05-04, 21:37

Rasowe ujęcia nes_ska :ok , niby znane i sztandarowe ale zawsze się przyjemnie je ogląda.
Jak na szlaku w weekendowych Pieninach, dużo ludzi? (bo wspominasz, że zaczęło się robic tłoczno)

Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2014-05-04, 22:05

Piotrku, tak...... Spod Bereśnika do PTTK Orlica szłam samiusieńka. Dzikie tłumy zaczęły się dopiero przy przeprawie przez Dunajec. Na Sokolicy trzeba było sobie szukać kawałka miejsca, żeby wcisnąć się z aparatem. Na Trzy Korony ponoć była dwugodzinna kolejka przy ganku :D Ja zrezygnowałam, bo usłyszałam o kolejce, a w dodatku zaczęło grzmieć.

forse pisze:znalazłaś się w odpowiednim miejscu, i w odpowiednim czasie :)


Ja idąc tylko szukałam prześwitów, więc mam zdjęcia z każdego możliwego miejsca chyba ;P
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Awatar użytkownika
maurycy
Posty: 910
Rejestracja: 2013-11-17, 09:25
Lokalizacja: Bielsko okolice

Postautor: maurycy » 2014-05-05, 07:24

Mnie też się podoba :) . Neska tak trzymaj :)

Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2014-05-05, 07:58

Ech.. ukochane terytoria :) Dla większości turystów w tamtych rejonach istnieją tylko Trzy Korony i Sokolica. Na pozostałych szlakach zazwyczaj jest pustawo.

Zdjęć nie skomentuję.. bo dusza lamentuje :)
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.

Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-05-05, 08:03

bton1 pisze:Ech.. ukochane terytoria :) Dla większości turystów w tamtych rejonach istnieją tylko Trzy Korony i Sokolica. Na pozostałych szlakach zazwyczaj jest pustawo.



Pustawo ?
A Palenica i Wąwóz Homole, ? czasem się przez tłok trudno przecisnąć.
Ja natomiast bardzo lubię Dolinę Białej Wody.

Jeszcze w maju mam w planie Pieniny i cieszy mnie to :)
Ostatnio zmieniony 2014-05-05, 08:03 przez Basia Z., łącznie zmieniany 1 raz.